Eesti uudised

GALERII | Raekoja platsil näitasid oma ilu Eestis valmistatud vormeliautod 

Ohtuleht.ee, 4. oktoober 2018, 17:43
Eestis valmistatud vormeliautod. Foto: Robin Roots
Raekoja platsil sai neljapäeval uudistada Eestis valmistatud vormeliautosid, mis tehtud erinevatel perioodidel. Sellega tähistatakse 60 aasta möödumist esimese Tallinnas ehitatud võidusõiduauto stardist Leningradi Kirovi ringrajal. 

100 aastat tagasi algas inseneride koolitamine, mis omakorda viis 60 aastat tagasi esimese Tallinnas ehitatud võidusõiduauto valmimiseni. 5. oktoobril täitubki 60 aastat Tallinnas ehitatud esimese võidusõiduauto stardist Leningradis Kirovi ringrajal, mis oli avastart järgmistele 1331 autole, mis valmistati Tallinna Autoremonditehases järgneva 40 aasta jooksul.

Tallinna tehas on senini seerias valmistatudvormelautode arvu poolest  Inglise Lotus firma järgi teisel kohal maailmas.

Peagi kujunes sellest Tallinna Ehitusmehaanika Tehnikumi tehnikute ja Tallinna Polütehnilise Instituudi autoinseneride põhiliseks praktika baasiks. Pärast tehase erastamist ja sellega tootmise lõpetamist, alustas Tallinna Tehnikakõrgkool projektõppe raames väikevormelite projekteerimist ning üliõpilaste omaloomingu korras ka valmistamist. 

2008. aastal osaleti kahe kõrgkooli TTK ja TTÜ ühisvõistkonna „FS Team Tallinn“ rahvusvahelistel tehnikaüliõpilaste omaloomingu võistlustel Formula Student. Osaletakse  kõrgkooli või linna võistkonnana ning selle kümne aasta vältel on Tallinna võistkond saavutanud märkimisväärseid tulemusi maailmatasemel. Nii on vallutatud poodiumiastmeid nii Ameerikas, Kanadas, Austrias, Ungaris, Tšehhis, Suurbritannias, Itaalias ja mujalgi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee