Seisukoht

Seisukoht | Internetisõim ei vabasta vastutusest (28)

LISA KOMMENTAAR

Ei ole mul nime ... 7. oktoober 2018 11:15
Keegi kommenteerib kedagi väga halvasti ja teenib sellega 50 plussi. Paha kirjutaja üle hakatakse kurjalt kohut mõistma aga 50 plussiladujat on õiged mehed edasi. Miks nemad süüdi ei ole?
Osa artikleid on tasulised. Ma ei maksa ette millegi eest mille kohta ma ei tea, mis see on. Kui on tasuta loetav, siis ma loomulikult samuti ei maksa. Mulle ei meeldi üldsegi maksta. Kui tasulise jutu all on kommentaarid, siis saan ikkagi veidi sotti, millest jutt käib. Tasuta.
7. oktoober 2018 13:32
Perekool on ajakirjanike lemmikpaik, kust püütakse omale artiklite jaoks teemasid peilida. Kogu selle Perekooli "fenomen" seisnebki selles et on ilmselt teatud grupp kägusid, kes algatavad iga meediauudise kohta veel eraldi teema (vahest lausa mitu), et meelitada kägusid sinna alla kommenteerima. Vahest on ka näha, et sealsed teemad on lausa vägisi välja punnitatud, et arendada vestlust ning see vestlus püütakse suruda ühte väravasse, eesmärgiga mõjutada masse. Perekool on viha õhutamise tander, ühiskonnas kaose tekitaja, kus õhutatakse viha alates erinevate põlvkondade vahelisest suhtlemisest kuni parteide ja koorekihini välja. Ei erine millegipoolest Delfist. Madal ja r.äpane. Mida rohkem klikke, seda rohkem tiksub Perekoolile ka raha. Nii lihtne see ongi.
see on huvitav 7. oktoober 2018 10:00
lubatud on ju - eriti, nood krati ropud ja mõttetud kraaksatused ja ainult toimetusele (millise erakonna sõna kuulab) meeldivad kommentaarid. kõik muu - modereerimisega hävitamisele. Inimesed tahavad viisakalt oma arvamust avaldada aga hävitatakse mingi "arvuti valib" ??? poolt. Kindlasti mitte arvuti vaid grupp kratimeelseid.
PSÜHHOLOOG 5. oktoober 2018 21:32
Kommentaariumite haldajatel on õigus kustutada see kommentaariumist , mis ei sobi sinna .Seda nad otsustavad ise.Kirjutaja võiks mõelda enne kuidas ta kirjutab ja mida kirjutab!! Need ,kes lubavad avalikke kommentaariumeid ja anonüümselt on VÄGA HEAD KOM.-te HALDAJAD -MINU LUGUPIDAMINE NEILE !! Probleem on kirjakeele oskamatuses( ei pea ju filoloog olema) aga tasuks ikkagi enne mõelda mida ja kuidas.EBASOBIVAD KOMMENTAARID- KUSTUTAMISELE.Me ei taha lugeda kellegi kodaniku vaenu, sõimu ,räigust, mis on ju tema poolt personaalselt väljendatud, analüüsimata ,tekitades lugejates halva hinnangu andmist kirjutajale.
ausõna 6. oktoober 2018 17:11
"Probleem on kirjakeele oskamatuses..."
no nii 7. oktoober 2018 10:03
kuipalju kirjavigu ja lauseehitusvigu artiklites meedia iga päev välja paiskab ? Alustage ikka artiklite ülelugemisest, vigade parandamisest. Miks peab lugeja sellele tähelepanu juhtima?
psühholoogi-le 7. oktoober 2018 09:35
Sinu kommentaar ei vasta samuti hea tava ja viisakuse nõudele. Internetis ei karjuta, st ei kirjutata suurte tähtedega! Edasi mõtle ise.
Jurist 5. oktoober 2018 21:05
Internetikommentaariumis esinemine kajastab oma mõtteid ,tundeid ,emotsioone ,arvamusi. Reeglid peaksid teada olema. Kõik ei ole kirjutajad ,lugejad ,analüütikud. Mitmed elavad oma emotsioone välja inetute sõnadega .Kas nende maailm koosneb sellistest inetustest??Pahameel saab viisakalt väljendada ,kui see on põhjendatud ja sobilik .Inimesed ongi erinevad ja saavad asjadest erinevat moodi aru. Igaüks otsustab ise kui palju ja kus suunas arenguruumi on ,et korrektselt väljendada end AVALIKES KOMMENTAARIUMITES !!Kõike saab ju õppida!!Solvangud, sõimud, vaenud jms. EI SOBI sellesse valdkonda.
Tolerants 5. oktoober 2018 19:54
Aga kui inimene ongi päriselt paha? Peksab, ahistab, liputab, vägistab jne jne. Siis kirjutan, et on hea? Kas see pole mingi haige silmakirjalikkus, me oleme kõik head, nii head?
Kui naine kirjutab, et tal on kakssada meest ja kolmsada armukest olnud, siis kas tema kohta "lit*" öelda on solvang? Või kui mees kirjutab, et naisele tuleb peksa anda, ainult siis armastab naine meest - kas selle mehe kohta ei tohi öelda, et ta on tegelikult ju psühhopaat?
See liberaalne suhtumine viib selleni, et tee elus mida tahad - peksa, ahista, vägista, laima - , aga matustel räägivad kõik, kui tore ja hea ja lahke inimene ta oli ja kuidas me kõik teda taga igatseme. Kui keegi julgeb iitsatada milline ta tegelikult oli, siis antakse "laimu" eest kohtusse. Rõve silmakirjalikkus, lihtsalt rõve.
siia lisandub 7. oktoober 2018 10:07
sõna! Sama tähendusega sõna ei tohi sa kirjutada nii nagu "see" eesti keeles on loodud,levinud, õige" nimetatakse, vaid pead valima teise tähtede kombinatsiooni, mis asja ei muuda aga kõlab joovastavalt! Näidet ei saa tuua, sest see modereeritakse kohe.
7. oktoober 2018 10:17
T.Mets 5. oktoober 2018 18:02
kommentaariumi korrastamiseks on vaja üsna vähe--tahad kommentereida, siis teed seda ainult oma nime all. Ja uskuge, labane sõim ja muusarnast on kadunud, sest vaevalt keegi tahaks näidata oma rumalust. Praegune anonüümne kommenteerimine näitab ainult nende argpükslust, mis on kahjuks omane enamusele meist. . kuid praegune tsensori tegevus kustutab ka õige nime all kommijad, kelle arusaam ei lange kokku peavoolu meediaga
absoluutselt vale 6. oktoober 2018 17:15
olen nõus, et peaks nõudma registreerimist - et toimetusel on lihtne koheselt määrata, kes on antud kommentaari taga. aga oma nime all esinemist nõuda on jabur ja põhjendamatu. inimesed esinevad oma nime all avalikkuses, kui nad sellega raha teenivad või kui nad endale tuntust koguvad - näiteks poliitikud. need, kes ei taha raha ega tuntust, ei hooli ka oma nime all esinemisest. ja isegi paljud kirjanikud, kunstnikud ja muusikud ei esine "oma nime all". kas need esinemised tuleks ka ära keelata?
ilus tüdruk 7. oktoober 2018 10:08
ehk olen mina ka T.Mets?
N 5. oktoober 2018 14:43
Rääkisin sellest kuidas neti kaudu p...ask levib juba aastaid tagasi- keegi ei kuulanud. Nüüd oleme siis seal kus kõik kiusavad salvavad kõiki
5. oktoober 2018 13:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
proff?essionaalsus 5. oktoober 2018 14:51
Kasutage eesti keelt,loodetavasti oskate.

Jüri 5. oktoober 2018 11:36
Imelik on lugeda sõimuvastast artiklit, kui selle all on kohe järgmine, kus räägitakse "jäärapäistest põmmpeadest " ja "räuskavast parteist". Kui internetisõim ei vabasta vastutusest, kuidas siis on ajalehesõimuga? Või on ÕL põhinõte, et käituge minu sõnade, mitte minu tegude järgi?
jah, Jüri 7. oktoober 2018 10:10
kui sa tõmbad artikli tekstist lause välja kommentaariumisse, muutmata kujul, tekib kohe ...muuda kommentaari ...jne? ???? Artiklis võib kasutada aga sa ei tohi.
penskar 5. oktoober 2018 09:48
Mulle meeldib Tõnu Õnnepalu tõdemine , et pooled (eestlased) on edukad ja pooled on kadedad.
sama tark on ütelda nii 6. oktoober 2018 17:18
et pooled eestlased on vargad ja pooled rumalad...
mina ütleks nii, et osad eestlased on vargad, osad on edukad, osad rumalad, osad kadedad ja lõpuks on osa eestlasi selliseid, kes on aru saanud kõige selle tühja-tähjaga õiendamise sügavast mõttetusest. ilmselt liigitab õnnepalu vargad edukate hulka.
5. oktoober 2018 09:33
räige ropendamine on küll kurjast,aga kõige ülejäänu keelamine on küll sõnavabaduse piiramine.
Ahsoo 5. oktoober 2018 10:35
Ega sõnavabadus ei tähenda õigust igaühte valimatult sõimata ja laimata.
.... 5. oktoober 2018 07:46
mis teha. Eesti rikk ei hooli oma inimestest ja lubab avalikku terrorit - avalikku mõnitamist.
Huvitav, miks sõna ei võta peale selle ühe advokaadi riigikogulased, juristid, juustiitsminister, õiguskantsler, president. ?. Milline on nende arvamus?
Tegelikult ähvardab see terror iga inimest, kes vaid silma jääb . Kardan väga oma tütre pärast, kes on ainult õpetaja . Põhjuse võib ometi leida. Kardan juba koolikiusamise pärast - kui ta äkki kutsub korrale mõnd last, kelle vanemad alustavad sõda. Kas ta suudaks selle üle elada?
Vaja 5. oktoober 2018 07:20
oleks üht täiesti tsensuurivaba veebilehte, seal saaks kõik oma arvamust vabalt väljendada.
aeg-ajalt tuleb meelde 7. oktoober 2018 10:13
hetk, kui loodi minister Repinski. Mis küll selle looja mõtetes oli ja kes selle ka kinnitas? ... Ja jälle kordub kõik ?
Kullakesed 4. oktoober 2018 19:53
Pelgalt selle loo pärast ei muutu midagi, sest need. kes seda on päevast päeva teinud, ongi sõltlased. See on nendele oopium kogu päevaks ja mõnel siinÕL-s, algab pidu keskööl. Neid aitaks vaid blokeering või nimeline esinemine. Korolevi artikli all on needsamad jälle oma lauludega platsis, neid ei huvitagi sisu, nemad loovad iseendale vaenlase, kellega võidelda. Ja nii on kestnud kaua, mis hullemaks läheb.
5. oktoober 2018 09:38
ära aja jama,ma pole korolevi kohta kunagi midagi halba öelnud,aga miskit pole parata kui loen järjekordset eesti poliitiku poolt tehtud sigadust,mille eest keegi ei vastuta-vat siis tõesti ei suuda vastu panna ja virutan talle verbaalselt nii et aitab!
09:38/ Aga kes rääkis just Sinust??? 5. oktoober 2018 10:18
Räägingi üldisest kommenteerijate olemusest, kellele see on elu osa. Samas tahaks ka mitte pahatahtlik inimene sõna võtta, kes kohe kremliidiks sõimatakse. Miks meie seas selliseid ajuvabasid esineb, ongi küsimus ja suur tõrvatilk meepotis.