Eesti uudised

Justiitsminister: elatise alampiiriks jääb 250 eurot (68)

Kristiina Tilk, 4. oktoober 2018, 14:43
Justiitsminister Urmas Reinsalu  Robin Roots
Kui veel mõned kuud tagasi oli justiitsminister Urmas Reinsalu seisukohal, et 250eurone miinimumelatis ei täida enam oma eesmärki ning on liialt kõrge, siis nüüd näib, et minister on meelt muutnud ning peab seda summat kohati isegi liialt väikeseks. 

27. septembri valitsuse pressikonverentsi järel esitas Tallinna TV reporter Reinsalule elatisega seoses küsimuse, millele viimane vastas, et lähtekohaks elatise juures on 250 eurot ning see nii öelda tõendamiskoormisest vabastatud summa jääb kestma edaspidigi.

"Tuleb arvestada et nullpunkt oleks 250. Loomulikult tuleb tegelikkuses kindlasti silmas pidada, et need vajadused võivad olla kõrgemad," sõnab Reinsalu. 

Justiitsminister Urmas Reinsalu  Robin Roots

Tema väljaütlemine tekitab omajagu segadust ning küsimuse: kas minister ikka teab, mis tema ministeeriumis toimub? 

2. oktoobril saadab Õhtulehe reporter ministeeriumisse kirja: "Septembris pidi uue elatise väljatöötamiskavatsuse tagasiside põhjal valmima eelnõu ning oktoober on märgitud ajaks, mil eelnõu esitatakse kooskõlastusele. Kui kaugel asjad hetkel on? Kui tõenäoline on, et elatise miinimum ka reaalselt lähiaastatel väheneb?"

Muuhulgas mainin, et küsimused on ajendatud elatise maksjate hirmust selle ees, et idee summat vähendada on vaid näiline.

Ministeeriumi vastuses pole sõnagi sellest nagu oleks eelnõu vahepeal nurka visatud. Kinnitatakse hoopis, et töö käib.

"Enne kui konkreetne eelnõu kooskõlastamisele jõuab, tahame muudatusettepanekud kindlasti ka huvirühmadega ühise laua taga läbi arutada," seisab kirjas.

Tallinna TVs avaldatud info jõudis ajakirjanikuni täna. 

"Hetkel töötame perekonnaseaduse muudatustega, mis sisaldavad elatise vähendamist nö kaudselt. See tähendab, et kohtul on võimalik elatise summat kindlaks määrates arvestada maksma kohustatud vanema sissetuleku jm varadega, ülalpeetavate arvuga, laste vanusega, teise vanema poolt saadavate peretoetustega, lahus elava vanema ja lapse koos veedetud ajaga jms. Need on need ettepanekud, mille tahame kindlasti huvirühmadega ühise laua taga läbi arutada. Kindlasti ei lähe väljatöötamiskavatsusele laekunud ettepanekud sahtlisse," saatis Urmas Reinsalu õhtul pressiesindaja vahendusel kommentaari. 

Justiitsministeeriumi koostatud eelnõu kohaselt oleks minimaalne elatise summa olnud edaspidi pool lapse toimetulekupiirist (2018. aastal 84 eurot kuus).

Elatise summa pidi hakkama sõltuma lahus elava vanema sissetulekust ning ülalpeetavate arvust.

Abivahendina oli plaanis luua elatiskalkulaator, mis võtaks igakuise elatise summa arvutamisel arvesse ka last kasvatava vanema saadavaid peretoetusi ning lapse jagatud elukohta.

Samal teemal

8. oktoober 2018, 00:01
ELU ELATISVÕLGLASE KÕRVAL: „On olnud hetki, kus mul tuleb abikaasat paluda, et ta edasi elaks...“
28. märts 2018, 21:30
Üksikema: mu eksmees nuttis ja halas nagu memmepoeg, kui elatusrahast juttu tuli!
21. märts 2018, 21:37
SUURES MURES EMA: kui alimendid saavad makstud, on pojal näpud põhjas!
19. märts 2018, 22:34
Isa: pärast lahutust kulub mul lastele kaks korda rohkem aega ja kolm korda rohkem raha

68 KOMMENTAARI

r
RF 13. oktoober 2018, 18:05
Ilmselgelt on see minister väga "vedel" minister, kes sellel kohal olla ei tohiks. Valmised on tulekul ja mees üritab laveeerida, mis lahendusega pari...
(loe edasi)
n
naer :D 8. oktoober 2018, 09:50
kui pooled siin kommentaariumis virisevad ja hädaldavad isad viitsiksid oma taguotsa arvuti tagant püsti ajada ja hakata ennast liigutama , oleks pool...
(loe edasi)
Loe kõiki (68)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee