Eesti uudised

Kas isikuandmete kaitse annab inimesele õiguse nõuda kõigi enda kohta käivate andmete unustamist? (6)

LISA KOMMENTAAR

lugeja 4. oktoober 2018 16:28
Inimene osales spordivõistlusel, täiesti vabast tahtest. Kas ta võib 10 aastat hiljem nõuda enda nime eemaldamist avalikust võistluse protokollist? Kas 50 aastat hiljem leiame kõikidest protokollidest ainult teadmise et keegi seal osales?
Vanamees 4. oktoober 2018 14:47
... midagi nõuda ?! - nali we !?
kl 4. oktoober 2018 13:42
seni kuni kinnistusraamatus on iga matsi ja kuulsuse ja eksi aadressid kõigile avalikud, on minu jaoks see andmekaitse värk paras naljanumber. Rimi ei tohi teada,mis sorti leiba ma söön aga igaüks võib mu aadressi ja maist vara näha.
Unustada 4. oktoober 2018 13:41
Kui ma ei ole andnud kirjaliku luba, et minu andmeid võib näidata ja kasutada on see minu teada keelatud. Miks ma pean kuhugi põõrduma, kui ilma minu teadmata on seda tehtud. See peaks olema automaatselt kustutatud ja ei tohi enam kunagi kasutada. Mina soovin enda andmete unustamist. Kui ma pole selleks kirjalikku loa andnud
Urrr 4. oktoober 2018 15:33
Sa pole ka andnud kirjalikku teadet, et sinu andmeid ei või kasutada. Seega ära virise.
KGB puhkab 4. oktoober 2018 13:15
Andmed maksavad
Jälle tehakse kõik, et kodanik oleks jälgitav nii reaalajas kui tagantjärgi.
Kes tahab isiku tekitatud andmeid säilitada, siis maksku. Sama nagu autorikaitsega. Inimene on andmete autor ja kes tahab neid andmeid kasutada, siis maksku. Pole vaja siin tasuta põhjuseid välja mõelda.