Maailm

Valmis FBI raport Kavanaugh' väidetavate süütegude kohta (2)

Piret Kütt, Greete Kõrvits, 4. oktoober 2018 11:32
Brett KavanaughFoto: Reuters/Scanpix
Valge Maja teatas neljapäeva hommikul, et on saanud FBI poolt koostatud raporti Brett Kavanaugh'd puudutavate süüdistuste kohta.

Valitsuse pressisekretäri asetäitja Raj Shah sõnul on Valge Maja kindel, et senat hääletab raporti tulemuse põhjal Kavanaugh' ülemkohtu kohtunikuks, kirjutab Washington Post.

Samal teemal

Shahi kirjutas Twitteris, et raport, mida demokraadid küll puudulikuks peavad, sisaldab arvukaid ülekuulamisi. Esitatud on üle 1 200 küsimuse ning selle maht on pool miljonit lehekülge. Shah märkis, et tegemist on mahukaima uuringuga, mis seoses ülemkohtusse pürgiva isikuga eales valminud on. Siiski väidavad Kavanaugh' peamise süüdistaja Christine Blasey Fordi advokaadid, et nende klienti pole FBI oma raporti tarbeks üle kuulanud.

BBC andmeil jääb raport avalikkusele kättesaamatuks. See on paberil ning sellest pole tehtud ühtegi koopiat.

Kavanaugh' saatus peaks selguma reedel, mil senat hääletama asub. Tema vastu on märkimisväärne osa USA avalikkusest, kuid tal on ka pooldajaid, nende hulgas president Trump. Riigis asuvaid kirikuid ühendav USA kristlike kirikute koalitsioon aga esitas pöördumise, milles palus Kavanaugh' poolt mitte hääletada.

Et senatis on vabariiklastel häälteenamus, on üsna tõenäoline - kui just nende seas ei leidu palju neid, kes on otsustanud parteiliinile vastu hääletada - et Kavanaugh'st saab üheksas ülemkohtu kohtunik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee