Krimi

AASTA LUUSERPÄTT LEITUD: taksojuht jooksutas äpust röövli hingetuks (22)

Ohtuleht.ee, 4. oktoober 2018 08:40
Taksojuht võitis pätti jooksus.Foto: Reigo Teervalt
Taksorööv pole naljaasi, sest ka tänases Eestis tuleb ette, kus autot himustavad pätid on õnnetu ohvri teise ilma saatnud. Kevadel toimus Tallinnas aga erakordselt koomiliste tagajärgedega taksorööv.

29-aastane Max Treve on kriminaalse maailmaga juba pikemat aega tuttav. Viimase kuue aasta jooksul on ta korduvalt vangla vahet käinud. Tänavu 21. aprilli öösel kella viie paiku võttis Max Tallinnas takso ja palus end sõidutada äärelinnas asuva maja juurde.

Samal teemal

Kui sihtkohta jõuti, asus Max enda tegeliku plaani täide viima. Ta virutas taksojuhile kaks korda rusikaga näkku ja üritas teda kägistama hakata. Taksojuht suutis end piisavalt koguda ja pääses autost välja. Max hüppas juhiistmele ning hakkas meeleheitlikult süütenuppu taguma. Auto ei käivitunud, kuna taksojuht oli autost välja hüpates haaranud kaasa magnetvõtme.

Maxi iha auto järgi oli niivõrd suur, et asus taksojuhti taga ajama. Samal ajal õnnestus taksojuhil ühte juhuslikku möödasõitjat veenda, et ta politsei kutsuks. Maxi nähes asus taksojuht jooksma, ta võttis suuna lähedalasuva maantee suunas. Taksojuht üritas joostes peatada möödasõitjaid ja jooksis samal ajal edasi-tagasi, Max kannul. Taksojuhi plaan oli purjus Maxi ära väsitada.

Pärast mõningat ringiratast käinud tagaajamist see tal õnnestuski. Mitte maailma parimas jooksuvormis pätt väsis saaki jahtides nii ära, et vajus maantee ohutussaarel hingeldades kokku.

Taksojuht läks seepeale enda takso juurde tagasi ja seal ootas teda juba politseipatrull. Kui nad Maxi otsima läksid, siis polnud end öisel maanteel pildituks jooksnud kurjategija endiselt eraldusribalt kaugemale jõudnud.

Nagu sedastab kohtuotsus, siis "seega jäi kuritegu M. Treve tahtest mitteolenevatel põhjustel lõpule viimata".

Max saadeti reaalselt vangi pooleks aastaks. Ülejäänud aasta ja 10 kuud vanglakaristust jääb tal kandmata, kui ta järgmise kolme aasta ja kaheksa kuu jooksul ühtegi kuritegu toime ei pane. Senise karjääri jooksul pole kehvas jooksuvormis retsil see õnnestunud.

Samal teemal

26.08.2018
Mustlasprouad tõmbasid paha energiat kartnud Narva daamil naha üle kõrvade
14.06.2018
Kanaemad läksid spaa aurusaunas kisklema
08.05.2018
Sarivaras tabati Rimis, lõhekalad püksis
12.04.2018
Mees virutas elukaaslasele piraka tuuraga piki külge