Eesti uudised

Kas metsa eksinud vanahärra elu saanuks päästa?

Arvo Uustalu, 3. oktoober 2018 22:05

21 KOMMENTAARI

ä
ätt./ 4. oktoober 2018 20:29
Käime mööda maailma ja hõiskame oma digivõimekusest.Üks mees isegi eurovolinik ja teine eks peab ameerikamaal loenguid ülikoolis aga vanakest metsast leida-võta näpust
i
imestan, et ta nii kaua metsas vastu pidas, ööd ju külmad/ 4. oktoober 2018 15:25
p
Pahane Paharet/ 4. oktoober 2018 14:26
jah, kus nüüd need võimekad selgeltnägijad ja nõiad on - ainult teleris tehakse šõud, et vaatajanumbreid püüda, aga kui reaalselt tarvis inimest leida, siis suur ümmargune null!
a
ajakirjandus / 4. oktoober 2018 11:44
võiks pastakast välja imetud arvamuste ja ühe osapoole ehk politsei poolt väidetava kõige tegemise valguses ära kuulama ka mõne Põlvamaa kohaliku mehe kellel sellest kõigest hoopis usutavam ja kindlam versioon tundub olevat - TEGELIKULT POLITSEI SUUTMATUSE PÄRAST SEE MEESKODANIK SURIGI.
n
nonii/ 4. oktoober 2018 11:39
no mis teha nende vanainimestega? aru ju neile enam pähe ei pane, eriti kui seda pole ka ennem eriti olnud (ei puuduta seda härrat, sest ma ei tunne teda). jooksevad üle tee kust tahavad, eksivad metsa ... hullem, kui lasteaed.
k
..../ 4. oktoober 2018 10:24
kas lahkamistulemused on avalikustatud ja on selge, miks suri? Insult võib tekkida hetkega. See, et ta jõudis veel helistada, ei tähenda automaatselt, et ta adekvaatselt sai aru, mis juttu telefonis räägiti. Enim sureb inimesi kodus voodis ja ei jõua neile keegi appi, kuid keegi ei kirjuta peale seda ka pikki lugusid, kas neid oleks keegi saanud päästa. Võimalik, et ka praegu on Eestis kuskil keegi just hinge heitnud, vanuselt nooremanagi. Kui vanainimene teeb ise kõik selleks, et teda mitte keegi ei märka - metsaalune on suhteliselt pime ja tumedas riietuses inimesest võib paari meetri kaugusel nii mööduda, et keegi tema olemasolust midagi ei tea - siis tagantjärele oletused on kõige valusamad neile, kes seal metsas teda otsimas olid. Otsijad ju ei jätnud teda sinna sihilikult surema, nende soov oli aidata! Kuid kahjuks tuleb leppida, et alati ei ole see võimalik ja reaalses elus ei ole kõigel hollivuudlikku häppi endi.
M
!!!/ 4. oktoober 2018 01:32
Mees oleks saanud end ise kah päästa kui oleks olnud ettevaatlikum. Oksa murdmine on muidugi kena, kuid väike tasku pistetud kompass oleks õige suuna kätte andnud. (varem, avuti ja mpbiili-eelsel ajastul õpetati lastele koolis ka kompassi kasutamistki)
Mida veel? Ja ka näiteks tasku pistetud vile oleks otsijatele juba kaugelt märku andnud. Helkurvest aga paremini silma hakanud. Näiteks drooniga otsimisel. Toos tikke võimaldanuks aga ööseks sooja andvat tuld teha.
Oleks muudki kasulikku, mida igaks-juhuks metsa kaasa võta. Aga ma nimetasin kõige elementaarsema. Kahjuks on aga paljud liialt muretud ning üdini veendunud, et ega siis nemad ei eksi.
t
to tola 04:26 / 4. oktoober 2018 09:20
Said nüüd ära ütlelda, kas hakkas kergem?
Kui mina veel noorem ja tervem olin, siis näiteks võõrasse metsa marjule-seenele minnes olid mul kompass ning tulemasin alati taskus (mina isiklikult eelistasin tikkudele tulemasinat). Helkurveste tookord veel meil ei tuntud. Vahel oli ka vilegi kaasas. Eriti kui sai minna mitmekesi ja üksteist silmist kaotades siis vajadusel üksteisele märku anda. Vilesid ning odavaid kompasse sai igast sporditarvete kaupusest ja need maksid vaid kopikaid.
Teine asi, kui läksin vaid koduküla tagusesse lepikusse. mõnisada meetrit ühtepidi, umbes pool kilti teistpidi, Kus iga puu ja kivi olid tuttavad. ja eksimine oli ka parimal tahtmisel võimatu, sest ühel pool oli põllud, teisal raudtee. Nii et välja sai lepikust igal juhul.
Tundub, et ka sina vist kuulud väga enesekindlate kilda. Kes on surmkindlad, et nende endiga mitte kunagi mitte midagi ei juhtu. Mõistlik ning arukas inimene on aga alati ettevaatlik ja mõtleb ka halbadele võimalustele juba ette.
0
09:20/ 4. oktoober 2018 09:47
Kompass kompassiks, aga ainult kompassiga sa võõrast metsast välja ei tule! Mis sa arvad, mida veel oleks vaja?
t
to 09:47/ 4. oktoober 2018 10:25
Kompassist ei ole kasu siis, kui inimene on murdnud või nihestanud oma jala või kui mingi muu tervisehäda tõttu ei ole võimeline enam liikuma.
Eksinu teatavasti ei liigu otse vaid teeb tegelikult mingi suure ringi või ellipsi (olen sellest nii kuulnud kui paaril korral ka ise kogenud). Kompass näitab kätte aga õige SUUNA, Kui pöörad teelt metsa näiteks kirdesse, siis teele tagasi jõudmiseks pead hoidma kurssi edelasse. Kui läksid põhja, pead tagasi tulles sammuma lõunasse. Kuni taas sinna teele välja jõuad. Nii lihtne see ongi. Muidugi võib tekkida mõningaid nüansse. Näiteks kui oled läinud soosse või rabasse. Seal kahjuks kompassi järgi kuhugi ilmakaarde otse marssides võid ka laukasse marssida.
Mida veel vaja oleks. Eelkõige rahu, ainult rahu, nagu ütles juba Karlsson. Mitte paanikat. Muidugi oleks kasulik, kui eksirännakul oleks muidki abivahendeid. Eriti kui ekseldakse mitu päeva. Nagu eespool mainitud helkurvest ning vile, mis aitaksid otsijatega paremini kontakti saada. Aga seda kõike sageli metsa minnes ei arvestada. Nimetada võiks ju veel väga paljusid asju, mis metsas ööbimisel veel kasuks tuleksid. nagu binokkel, termotekk, miniatuurne päikesepaneeliga akulaadija, šokolaadi, ravimid ja palju muud matkavarustust. Kuid olgem siiski realistid. Kes see suure matkavarustusest tuubi seljakotiga metsa seenile või marjuke läheb? Hea kui kompass ja tikutopski taskus on. Kuid harilikult ei võeta neidki ligi.
P
!!!/ 4. oktoober 2018 10:41
Puudu on peamine - kompassi tundmine ning kasutada oskamine. Sest arvuti ning nutiajastu noored oskavad orienteeruda vaid GPS-i vahendusel. Kompass on neile kahjuks tundmatu maailm. Just nagu vanaisade aegne arvelaud või arvutuslükatki. Neid pole üldse nähtudki, kasutamisoskusest rääkimata.
j
Jaa ikka/ 4. oktoober 2018 09:32
Vanahärra oleks võinud võtta veel näiteks telgi ja magamiskoti ja väikese gaasiahju koos ballooniga.. Teleka, plekkvanni, vannivahtu..vett oleks ka kusagilt saanud. Igasuguseid asju oleks võinud kaasa võtta kui ta OLEKS TEADNUD, et ta ära eksib ja teda NELI päeva otsitakse. Edutult muidugi.
t
to jaa/ 4. oktoober 2018 10:37
Hea nõmedat irvitamist!
No eks sa siis tassi kõike seda kola kaasas, kui tahtmist on. Normaalne ning elukogenud inimene ei tea ette, et ta just täna ära eksib. Aga ta teab, et ta võib ära eksida, Et see võib alati juhtuda. Ja seepärast võtab kaasa mitte käru nimetatud kaubaga või suure seljakoti igasugu träniga, vaid poetab tasku midagi pisemat, mis jope või püksitaskusse ära mahub. ja mis on õige suuna leidmisel märksa olulisemad kui sinu telekas või plekkvann. Sest õige suuna teadmisel ei ole mingit päästeoperatsiooni üldse vajagi ja seeneline jõuab isegi metsast välja.
1
10:37-le/ 4. oktoober 2018 14:30
to jaa ei irvitanud nõmedalt, vaid tema jutt oli sarkastiline lihtsalt - ei maksa kohe tuld võtta...keegi ei soovita tõemeeli käruga elamist seenele kaasa võtta!
S
? to 14:30/ 5. oktoober 2018 10:35
Sarkasm on alati ikkagi kellegi pilkamiseks ning tögamiseks. Huvitav, kes ja mikspärast siis tolle naljahamba hammaste vahele jäid? Mulle igatahes näib, et enamik arutlusi on olnud igati asjakohased, ilma eriliste liialdusteta. Nii et ei paista nagu erilist pilkamise põhjust. Või tahtis inimene lihtsalt niisama oma erilist "vaimukust" demonstreerida? Lihtsalt demonstreerimise enese pärast.
m
muidugi oleks,/ 4. oktoober 2018 00:14
aga kellele neid pensionäre vaja on.

r
Riigimets/ 3. oktoober 2018 23:39
Igaûks võib seal käia ja seeni või marju korjata, kade meel on või?
s
See/ 3. oktoober 2018 23:38
Kätlin Heinsoo tundub haige inimene olevat. Iga loo all ajab jama võõrast metsast.
t
Tglt/ 4. oktoober 2018 09:45
See, kui inimest sildistatakse valimatult haigeks, on muuseas üks eestlastele igiomane tunnus. Ülemöödunud sajandi ärkamusaeg
ä
4. oktoober 2018 09:47
ärkamisaeg sai samuti alguse sellest, et kõik võõrad olid eestlase jaoks peast haiged ja siis kutsuti kokku laulupidu, et need l0llid saaks üksteise haigetele nägudele otsa vaadata, kas ikka on. Vähemasti on see minu seni ümberlükkamata subjektiivne arvamus oma kaasmaalastest.# Peast haiged#
k
3. oktoober 2018 22:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kas siis oli / 3. oktoober 2018 23:12
sinu arvates paras, et politsei metsa surema jättis