Eesti uudised

Peaministri osalemine Davosi majandusfoorumil läheb maksma 150 000 eurot (25)

Toimetas Triinu Laan, 3. oktoober 2018 20:04
Peaminister Jüri Ratas. Foto: Robin Roots
Aasta alguses osales peaminister Jüri Ratas koos kultuuriminister Indrek Saare ning eelmise presidendi Toomas Hendrik Ilvesega Šveitsis Davosi majandusfoorumil (WEF), kus sai kutse ka järgmisel aastal osalemiseks. Riigieelarvest on peaministri osalemiseks planeeritud 150 000 eurot. 

"Peaminister on Davosi majandusfoorumile kutsutud juba teist aastat järjest. Eesti e-riigi eestkõnelejana osaleb ta aruteludes, mis puudutavad usaldusväärse digitaalse keskkonna loomist, toetades seeläbi kaasavat majandusarengut ning sotsiaalset progressi," kommenteeris foorumil osalemist valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver. 

Samal teemal

Maailma Majandusfoorum koondab rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud.

Davosi aastakoosolekul osalemine on Seaveri sõnul hea võimalus tutvustada Eestit kui digiühiskonda ja panustada digi- ning innovatsioonialastes ja Euroopa tulevikku puudutavates diskussioonides. Lisaks sellele avaneb seal võimalus kohtuda kahepoolselt paljude riigijuhtide, maailma suurkorporatsioonide esindajate ja potentsiaalsete Eesti välisinvestoritega. 

"2019. aasta Davosi eelarve on suurem, sest Eestil on soov panustada rohkem majandusfoorumi töösse ning korraldada ise kohapeal arutelu ja vastuvõtt," selgitas Seaver. "Ürituse täpne kontseptsioon on väljatöötamisel ning sõltub lisaks meiepoolsetele soovidele ka majandusfoorumi korraldajatest ja võimalustest. Seejärel selgub ka Eesti delegatsiooni suurus ja koosseis."

"Mul on tõeliselt hea meel, et Eesti sai taas kutse osaleda maailma majandusfoorumi aastakoosolekul Davosis 2019. aasta jaanuaris," rõõmustas  Ratas pärast 2018. aasta foorumit. "See suurepärane uudis on tunnustus meie riigile ja ettevõtjatele. Eesti digitaalne mõtteviis ja e-ühiskond on maailmas tähelepanu pälvinud ning Davosis osalemine annab võimaluse end veelgi enam maailmale avada."

Et  majandusfoorumile kutset saada, peab olema WEF liige. Liikmemaksud ulatusid 2017. aastal 52 576 eurost 525 762 euroni. Lisaks tuleb tasuda foorumi osalemistasu, mis 2015. aastal oli 18 535 eurot.

Mullu tekitas suurt pahameelt tõik, et endise presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja tema abikaasa Ieva Ilvese majutuskulud Davosi majandusfoorumi ajal 2015. ja 2016. aastal ulatusid kokku üle 45 000 euro. 

Maailma Majandusfoorum (inglise keeles World Economic Forum, WEF) on Šveitsi mittetulundusfond, mida teatakse eelkõige seoses selle korraldatud tippkohtumisega Davosi mägikuurordis Šveitsi idaosas iga aasta jaanuaris.

Foorumi üritustel kohtuvad rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud, arutades maailma ees seisvaid küsimusi, muuhulgas ka tervishoiu ja keskkonnahoiu vallast.

Iga-aastaselt võtab üritusest osa 2200-2500 osalejat ning seda kajastab suurusjärgus 500 ajakirjanikku.  Suur osa osalejatest on pärit USAst või Lääne-Euroopa riikidest.

Lisaks tippkohtumistele avaldab Maailma Majandusfoorum uurimisraporteid.

Organisatsioon rajati 1971. aastal Euroopa Juhtimisfoorumi (inglise keeles European Management Forum) nime all. Praeguse nime sai see 1987. Maailma Majandusfoorumi asutaja ja tegevjuht on Klaus Schwab.

Samal teemal

22.00.2019
150 000 eurot jääb alles! Peaminister jätab ära kuluka vastuvõtu Davosi majandusfoorumil
07.05.2018
Miks kutsuti peaminister Ratas salapärasele kohtumisele Itaaliasse?
03.01.2017
KOMMENTAAR | Veerpalu ööbis Davosis samas hotellis, kus president Ilves laristas
02.01.2017
Riigi krediitkaartidega kulutati Ilvese presidendiajal sadu tuhandeid eurosid