Poliitika

Ligi: Reformierakond loobub taas katuserahast (18)

Toimetas Triinu Laan, 3. oktoober 2018 19:04
Foto: Jörgen Norkroos
Reformierakonna riigikogu fraktsioon teeb ettepaneku tühistada valitsuserakondade omakasust lähtuvad rahaeraldised riigieelarvest, mida tänavu on kokku ligi 30 miljonit eurot varasema nelja miljoni asemel.

“Oleme pikemat aega kehtestanud reegleid, et riigieelarve eraldised lähtuksid korrektsetest taotlustest, neutraalsetest analüüsidest ning pingeridadest. See toimis varem valitsuse tasandil, aga ka riigikogust jagatud raha suhtes oleme nõudnud sarnaseid põhimõtteid. Eelmisel aastal loobusime selles jagamises üldse osalemast,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

“Sel aastal on süsteem läinud veel räpasemaks, poliitilised suvaotsused planeeritud pea kümnekordselt suuremana ja vastavalt on kasvanud ka poliitikutega otseselt seotud kulutused. See häbiväärne tegevus tuleb lõpetada ning Reformierakonna fraktsioon teeb kõigile fraktsioonidele ettepaneku nii eraldatud kümned miljonid riigile tagastada,” ütles Ligi.

Ligi lisas, et Reformierakond loobus juba eelmisel aastal riigikogus eelarvesse lisatud katuserahade jaotamisest ja kavatseb sama teha ka tänavu.

Samal teemal

05.09.2018
Valitsus ehitab Jõgevale katuserahaga 40 inimesele 400-kohalise kiriku
03.09.2018
Evelyn Sepp nahutab omavalitsusjuhte: katuseraha vastuvõtmine on varastamine riigieelarvest päise päeva ajal!
03.09.2018
Eesti 200 pöördub riigiprokuratuuri: valitsuse katuserahal on poliitilise korruptsiooni tunnused
03.09.2018
Vangerdused katuserahaga: valitsus annab Kastre olematu lasteaia remondiks 700 000 eurot