Andres Sõber. (Tiina Kõrtsini)

Mulje Eesti-Läti korvpalliliigast kisub pigem sinna positiivse poole. Meeskondi on rohkem kui oleks Eesti liigas.

Teatud satsid on väga kõvad – Cramod, Ventspilsid, VEFid. Teised jälle mitte nii väga. Aga mänge on rohkem ja see peaks hea olema. Iseasi, kui palju sellest keegi lõikab. Eesmärk peaks olema ikkagi, et mõni mängija areneb.

Teisest küljest vaadates, siis sõita kaheks päevaks Lätti ja saada latakad ära… ja kui keegi arene ka, siis paneb mõtlema. Nende sõitude eest on vaja maksta, mõnel mehel on kool, teisel töö. Aga kokkuvõttes annaksin sellele liigale praegu rohelise tule.

Cramo tulistab teistelt Eesti meeskondadelt eest ära. Aga ootaks tänavu kõvasti TalTechilt, koosseisu neil on. Järgnevad mängud näitavad, kas nad suudavad potentsiaali ka realiseerida. Tallinna Kalev võttis Jekabpilsi osavalt 30ga maha, rohkem jaksu ei jagunud. Samas Rapla oli Jekabpilsiga püsti hädas.

Tartu tekitab ka erinevaid emotsioone. Neil pole praegu võimu ega vara, et paremat meeskonda saada. Vene teeb head ja rahulikku tööd. Kui see esimene power ja feeling jääb peale, siis nad võivad täitsa tublisti mängida. Aga võib ka juhtuda, et nad jäävad medalist päris kaugele. Ega neil kvaliteeti eriti pole.

Valgat veel pole näinud, aga eks nad ajavad oma asja. Arvan, et Pärnu jääb tänavu allapoole latti. Okei, kolm meest käisid koondises, aga kui kõvad on abimehed?

Kolm play-off´i pääsejat on kindlad: Cramo, VEF ja Ventspils. Ülejäänute puhul on küsimus: kes ära kukub? Pakun, et Eestist pääseb kohamängudele neli meeskonda – Cramo, Rapla, Tartu ja Kalev. Siis jääbki neli kohta lätlastele. Kui rebeneb, siis pigem Eesti poole pealt. Üldiselt on kõik meie meeskonnad allapoole Cramot minu meelest ühesugused.

Cramot olen jälginud alates kontrollturniiridest. Ausalt öeldes oli alguses hasart kõvem. See, kuidas nad mängisid Ventspilsi vastu, pani mind mõtlema. Nad jäid kaheksaga maha, jõudsid järgi ja siis võitsid ära. Aga sinnamaani käis kohmitsemine.

Pingi peal on olulisi muutusi. Kairysel on nüüd abimees (abitreener Russell Bergman – toim.) kõrval. Mine tea, kui hästi või halvasti see mõjub.

Näide samast mängust: abitreener ütleb, et pane nüüd Lucas sisse. Jäi kohati mulje, et Kairys liiga palju suu ammuli kuulas teda. Ma ei usu, et see väga hea märk on, sest mängijad vaatavad. Kui abitreener annab pidevalt nõu, kui palju nad siis enam peatreenerit usaldavad? Eelmisel aastal möllas Kairys ise täiega.

Mängijatest rääkides, siis Briscoe´d sel aastal pole. Keegi ei küündi isegi tema lähedale. Briscoe´le soovime palju õnne: Ogresse ei pea sõitma, aga Chicagosse küll!

Need on head kiired poisid (Ivan Almeida ja Chavaughn Lewis – toim.), aga sellist tehnikat ja kehavalitsemist nagu Briscoe´l neil pole. Kui nad suudavad hoida oma joont, režiimi ja panevad iga mäng 20-30 punkti ära, siis võib midagi tulla. Aga sealsamas Ventspilsi mängus polnud nad alguses väga enesekindlad.

Nad tulid siia, sest Kairys on treener ja saab VTBs mängida. Kas nad suudavad ka meeskondlikku kaitset mängida, jääb treeneri teha. On päevselge, et ega nad eriti taha kaitses mängida. Nende mõtted on pidevalt skoorimisel. Sellega saab end tulevikuks müüa.

Üldiselt on meeskonnal eeldus, et teha üks toredamaid VTB hooaegu. Aga ega vastased pole ka nõrgemaks jäänud. Kõik oleneb treeneripingist. Kairysel on nüüd Bergman kõrval, kui palju ta end mõjutada laseb? Minu arust oli ta üksi tugevam poiss.

Kardan, et nad panevad Ühisliigas samal tasemel, mis mullu. Eriti enamat ei usu. Neid ukse taga kraapijaid, tasemel mehi, on igas VTB meeskonnas, kes tahavad edasi pääseda.

Andres Sõber jagab Õhtulehes korvpallimõtteid iga kahe nädala tagant.

Jaga artiklit

5 kommentaari

2
23  /   07:49, 5. okt 2018
Fakt on see, et ei ole kordagi Kairys suu ammuli kuulanud. Respect leedukale, kes saab kogemuste tàhtsusest aru.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis