Seisukoht

Seisukoht | Sihtkapital sünnitama (1)

Arvo Uustalu, sihtkapitalita pereisa, 3. oktoober 2018, 20:39
Tuleva aasta riigieelarve eelnõus on Eesti Pere Sihtkapitali loomiseks ette nähtud miljon eurot. Veel ei ole selge mitu inimest ja millal seal tööd saab ning millise ministeeriumi juures tegutsema hakatakse.

Sihtkapitali eesmärk on olla eestseisja selle nimel, et sünniks rohkem lapsi, et eesti rahvas jääks arvuliselt kestma, et vanemad hooliksid lastest ja rahvastikusuundumused tagaksid, et eesti rahvas jääks Eestis enamusse.

Sihtkapitali loomise ettepanek tuli riigikogu künnisega võitlevalt Isamaalt. Küsimusele, kuidas hakkab loodav üksus demograafilisi probleeme lahendama, vastas erakonna juht Helir-Valdor Seeder, et kõigepealt tuleb välja töötada selle organisatsiooni vorm.

Ametnikeslängist maakeelde ümberpanduna tähendab eelnev jutt, et poliitparunite sihtkapital võtab Eesti perede eelarvest miljon eurot, et parteitibudele ja onutütardele kõrgepalgalisi töökohti luua. Üks sihtkapitali õilis siht saab seega olema ka naiste ja meeste palkade võrdsustamine.

Idee väljakäijad jäävad küll sihtkapitali tulevaste tööülesannete kirjeldamisega napisõnaliseks, kuid lihtrahva esindajatel on juba konkreetsed ettepanekud olemas. Nimelt pakub üks Õhtulehe lugeja oma kommentaaris, et sihtasutus võiks miljoni eest sünnitama hakata. Loodava organisatsiooni töötajad suudaksid kindlasti ka oma lapse üles kasvatada ja koolitada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee