ABBA hittlaulu „Dancing Queen“ järgi kepsleval sammul lavale ilmunud Theresa May nägu oli hoolimata praegustest keerulistest Brexiti-eelsetest aegadest naerul. Ka poodiumi ääres lubas May endale mõned kelmikad tantsuliigutused.
Samal teemal
Viidates oma aasta tagasi peetud kõnele, mida kriitikud materdasid May sagedaste köhahoogude tõttu, naljatas peaminister: „Kas ma tohiks mainida, et peate mulle andeks andma, kui ma tõepoolest peaksin selle kõne jooksul köhatama.“
Tegelikkuses on May mõistagi teadlik, et erinevad vaatenurgad Brexiti läbiviimisest on tema parteid lõhestanud. May jäi kõnes siiski kindlaks enda plaanile, mida mõned britid ja poliitikud peavad liiga leebeks ja euroliidule järeleandlikuks.
Siiski lubas May päev varem, et Brexiti järel ei ole Suurbritannias enam oodatud nn väheste oskustega lihttöölised. Teretulnud on vaid kõrgemapalgalised spetsialistid (BBC andmeil vähemalt 30 000 naela ehk u 33860 eurot aastas teenivad töötajad, kellele on tehtud konkreetne tööpakkumine). Sellega kaitseb Brexit May sõnul Suurbritannia lihttöölisi.
Euroopa Liidu kodanikke võrreldes teistest maailmajagudest tulnud töötajatega enam ei eelistata. Mõned ettevõtted on esile toonud selle, et sõltuvad suuresti mujalt tulnud vähemapalgalistest töölistest. Eriti mures on ehitusettevõtted ning omastehooldamise ja õenduse teenuseid pakkuvad asutused.
27 KOMMENTAARI