Eesti uudised

Evelyn Sepp nahutab omavalitsusjuhte: katuseraha vastuvõtmine on varastamine riigieelarvest päise päeva ajal! (30)

Ohtuleht.ee, 3. oktoober 2018 16:27
Evelyn SeppFoto: Martin Ahven
Endine politiik ja praegune Teenusmajanduse Koja nõukogu liige Evelyn Sepp peab vallandamisväärseks omavalitsusjuhte, kes võtavad riigieelarvest vastu nö katuseraha. Tema hinnangul ei oska sellised juhid oma tööd ja seda võib pidada lihtlabaseks varastamiseks.

"Loen Postimehest, et üks inimene räägib Viljandist, et kogu haldusreform on halb ja vale. Ja sealt kõik see lugulaul takkapihta. Ja siis loeme me sinna otsa riigieelarve nn katuserahadest, millega sisuliselt tunnistavad mitukümmend omavalitsust end võimetuks ise oma kohalikke asju ajada, teostada strateegilist juhtimist kohaliku omavalitsuse tasandil, kaasata ja aktiveerida kohalikku kogukonda ning volitavad seda asendama "targa" vabariigi valitsuse, ministrid, ministeeriumid, riigikantselei, riigikogu, riigikogukantselei, vabariigi presidendi, presidendi kantselei, rahandusminsiteeriumi, õiguskantsleri, riigikontrolli jt, et nemad nende tööd teeks ehk menetleksid nende asemel suvalise kogukonna tasandi otsuseid, a la kuhu tuleb kellegi liuväli, kuhu mingi muu suvaline kohalik omavalitsuslik kulu ehk raiskamine," pahandab Sepp.

Samal teemal

"Kuulge - kui te olete nii mõttetud omavalitsusjuhid, et lasete sellisel asjal sündida, võtate sellise korruptiivse raha häbenemata vastu, siis ongi aeg teid liita teistega, ametist lahti lasta, koondada ja uute ning võimekatega asendada, kes teavad ja mõistavad ja suudavad teha otsuseid kohaliku omavalitsuse tasandil, kaasavad selleks kogukonna, aitavad inimestel ise teha asju, mida on vaja, ja teavad ja oskavad nõuda ka riigilt seda, mis on riigi ülesanne," arvab ta.

Sepa arvates ei näita katuserahad muud kui seda, et puudub elemantaarne arusaam oma tööst ja demokraatia olemusest ja vastutustasanditest.

"Kokkuvõttes on see aastal 2018 lihtsalt nutmaajavalt mage ja küüniline, ja kordan veelkord - varastamine riigieelarvest päise päeva ajal. Kõik saavad kainelt mõeldes aru, et iga võimutasand peab tegema seda, mis on tema ülesanne - ja seda kõige optimaalsemalt. Sealhulgas otsutama, kuidas ja mida teha, et teenida ise tulusid, arendada kohalikku elu, prioritiseerida investeeringuid. Kui sa oled roninud juba ajama riigi asja, aga ei suuda lahendada piirikaubanduse või muid strateegilisi maksuküsimusi, näiteks leida riigile heaolu kasvuks sihti, siis ei ole vaja meie aega kulutada, end täis puukida, parteilises aupaistes peesitada ega ka kulutada maksumaksja raha läbi riigieelarve, näiteks Pärnu linna mingile liuväljale või olematu lasteia remondiks või olematu ujula peale, rääkimata suvalistest kirkutest, mälestusmärkidest, parteilistest MTÜdst, mänguväljakutsest vmt. Masendav ja häbiväärne!" lajatab Sepp.

"Ja veelkord - ei, need ei ole head investeeringud, need näitavad kogu võimutäiuse läbikukkumist, vastutamatust, mannetust ja saamatust. Muidugi ka enesekriitika täielikku puudumist."

Samal teemal

09.00.2019
Evelyn Sepp: „Jüri Ratas on naiivne, kui väidab, et ei teadnud varjatud annetustest.“
16.11.2018
Mis juhtus? Evelyn Sepal on jalg kipsis
30.10.2018
KATUSERAHAD: vaata, kuidas erakonnad katuseraha jagavad!
11.09.2018
Vabaerakondlane Vahur Kollom: valitsuse viis asju ajada tekitab kõhedust