Francesco koos emaga Milano lastefestivalil. (Facebook)

Saal oli kaunistatud õhupallidega ja neli küünalt põles sünnipäevatordil, kuid 23 kutsutud lasteaiakaaslasest tuli Francesco sünnipäevale vaid üks, kurtis poisi ema Maria Giovanna Facebookis. 

„Nelja-aastaselt ei tohiks midagi niisugust üle elada. Ma loodan, et inimesed mõistavad, mida me täna tundsime,“ ütles Francesco ema Facebookis üles pandud videos.

Pettumus oli seda suurem, et Milanost 200 kilomeetrit kagus asuvas Cavezzos elav Francesco on autist. Tema ema asutas juba paari aasta eest abiorganisatsiooni Il Piccolo Principe, mis aitab perekondi, kus kasvavad puuetega lapsed. Ka kinkide asemel oli Maria Giovanna palunud poja sünnipäevaks väikest annetust abiorganisatsioonile. 

Hiljem selgus, et vanemad ei lubanud oma lapsi Francesco sünnipäevale sellepärast, et Maria Giovanna on laste vaktsineerimisevastane. „Minu organisatsioon aitab nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata lastega perekondi. See ei tohi olla põhjus minu lapse vältimiseks,“ pahandas Maria Giovanna.

Ema mure jõudis ka perekonnaministeeriumini ja väike Francesco kutsuti sünnipäeva tähistama Milano lastefestivalile. Seal sai poiss ära puhuda sünnipäevatordil põlenud neli küünalt. „See oli vahva ja meeldis pojale väga,“  ütles Maria Giovanna ajakirjanikele.     

Jaga artiklit

50 kommentaari

C
CV  /   08:41, 6. okt 2018
Minu lapselaps elab Norras, läks just 1. klassi. Esimesel klassikoosolekul rääkis õpetaja, et sünnipäevale tuleb kutsuda mõlema paralleelklassi lapsed ehk siis üle 40 lapse ja lohutas, et niikuinii reaalselt tuleb kohale umbes kolmandik. Alates 2. klassist on kohustus kutsuda ainult oma klassi lapsed, aga kindlasti absoluutselt kõik. Sünnipäevi ei peeta seal kodus, vaid kas mängumaal, ujulas või üüritakse mõni saal. Kingituseks on mingi meie rahas umbes 10-eurone vidin, lilli ei viida. Pärast sünnipäeva on terve elamine neid vidinaid täis ja tavaliselt viskab ema need paari nädala jooksul vaikselt minema. Sünnipäevi peetakse ainult laupäeval või pühapäeval, mis tähendab, et igal puhkepäeval on mitmeid kutseid, aga tuleb teha valik. Klassis pooled lapsed on välismaise päritoluga, neist omakorda pooled on ... mhhh. Meie lapsel on oma esimene katsumus ees paari nädala pärast. Ainuke tore asi on see, et kutsel on täpselt kirjas, mis kellaks on vaja lapsele järgi tulla ja kogu see mürgel kestab nii 2,5-3 tundi. Oma poja algklasside ajast mäletan, et kuna pidasime sünnipäevi kodus, siis mõni poiss tuli lausa vägisi koju saata, muidu oleks vist lausa ööseks jäänud.
S
see  /   08:01, 5. okt 2018
Ilmselt nende kutsutute vanemad valivad oma lapsele peenemat, kuulsamat, rikkamat seltskonda, mis võiks edaspidi kasulik olla. ja uksi avada.
Oleks see vaid õpetuseks vanematele, et nende laps ei peaks pettuma.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis