Maailm

Poiss kutsus 23 last oma neljandale sünnipäevale, kuid tuli vaid üks  (50)

Aadu Hiietamm, 4. oktoober 2018, 08:02
Francesco koos emaga Milano lastefestivalil. Facebook
Saal oli kaunistatud õhupallidega ja neli küünalt põles sünnipäevatordil, kuid 23 kutsutud lasteaiakaaslasest tuli Francesco sünnipäevale vaid üks, kurtis poisi ema Maria Giovanna Facebookis. 

„Nelja-aastaselt ei tohiks midagi niisugust üle elada. Ma loodan, et inimesed mõistavad, mida me täna tundsime,“ ütles Francesco ema Facebookis üles pandud videos.

Pettumus oli seda suurem, et Milanost 200 kilomeetrit kagus asuvas Cavezzos elav Francesco on autist. Tema ema asutas juba paari aasta eest abiorganisatsiooni Il Piccolo Principe, mis aitab perekondi, kus kasvavad puuetega lapsed. Ka kinkide asemel oli Maria Giovanna palunud poja sünnipäevaks väikest annetust abiorganisatsioonile. 

Hiljem selgus, et vanemad ei lubanud oma lapsi Francesco sünnipäevale sellepärast, et Maria Giovanna on laste vaktsineerimisevastane. „Minu organisatsioon aitab nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata lastega perekondi. See ei tohi olla põhjus minu lapse vältimiseks,“ pahandas Maria Giovanna.

Ema mure jõudis ka perekonnaministeeriumini ja väike Francesco kutsuti sünnipäeva tähistama Milano lastefestivalile. Seal sai poiss ära puhuda sünnipäevatordil põlenud neli küünalt. „See oli vahva ja meeldis pojale väga,“  ütles Maria Giovanna ajakirjanikele.     

50 KOMMENTAARI

c
CV 6. oktoober 2018, 08:41
Minu lapselaps elab Norras, läks just 1. klassi. Esimesel klassikoosolekul rääkis õpetaja, et sünnipäevale tuleb kutsuda mõlema paralleelklassi lapsed...
(loe edasi)
s
see 5. oktoober 2018, 08:01
Ilmselt nende kutsutute vanemad valivad oma lapsele peenemat, kuulsamat, rikkamat seltskonda, mis võiks edaspidi kasulik olla. ja uksi avada.
Oleks see vaid õpetuseks vanematele, et nende laps ei peaks pettuma.
Loe kõiki (50)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee