Poliitika

Siiri Sisask: EKRE oli mu seisukohast samasooliste paaride osas teadlik (125)

Toimetas Silja Ratt, 3. oktoober 2018 09:58
Siiri SisaskFoto: Jörgen Norkroos
Siiri Sisask ei osanud karta, et samasooliste paaride toetamine talle EKRE-s komistuskiviks võib saada, kuna Sisaski sõnul oli tema seisukoht juba varem ekrelastele teada.

Sisask räägib ERR-i uudisportaalile antud intervjuus, et ta oli EKRE-le juba varem öelnud, et ei poolda kooseluseaduse tühistamist ega hääleta selle poolt. Sisaski sõnul oli ta seda öelnud nii erakonna esimehele Mart Helmele kui ka EKRE kommunikatsiooninõunik Holger Bergile saadetud kirjas.

Samal teemal

Sisaski sõnul ei vasta tõele ka talle omistatud lause, et ta ei hakka EKRE-le vastu töötama, vaid hääletab ka kooseluseaduse küsimuse puhul nii, nagu fraktsioon kokku lepib. "Mardile ütlesin telefonitsi, et minu poolthäält [kooseluseaduse tühistamisele] erakond ei saa ja selles jään ma erapooletuks," kinnitab Sisask.

Mart Helme rääkis esmaspäeval Õhtulehele antud intervjuus, et Sisaski väljaütlemised kooseluseaduse ja omasooiharate kohta tulid EKRE-le täieliku üllatusena. Helme sõnul polnud nad varem Sisaskiga kooseluseaduse teemat puudutanud. 

"Ta ütles, et ta on meie programmiga põhjalikult tutvunud ja jagab meie seisukohti ja me ei pidanud vajalikuks sellest üldse rääkida," rääkis poliitik Õhtulehele.

Samal teemal

09.10.2018
Urmas Sisask saab muusika 900 valgusaasta kauguselt planeedilt Kuijti-Huijti
01.10.2018
Mart Helme: Sisaski väljaütlemine põhjustas erakonnas pahameeletormi
01.10.2018
Siiri Sisask loobub EKRE ridades kandideerimisest
30.09.2018
Ekrelased pole rahul, et Siiri Sisask erakonnaga liitub