Kui nüüd fantaseerida ja lugu oleks niimoodi olnud, et papi oleks teinud kõne ( kui avastas, et ta eksinud on), et mingis kaubakuuris on kohver paukuva kraamiga. Huvitav oleks oletada, kas tal poole tunni (või ehk tunni) pärast sõitnuks soojas kuudis linna poole.
naljakas mulje on jäänud, et mingi nolgist kanepimüüja peilitakse välja 1 m täpsusega, aga olukord, kus on inimese elu ohus ja vaja on täpset asukohta, siis räägitakse, et ei ole võimalik ja kui on võimalik, siis mõõteviga on 100 ja enam meetrit. tipptase ja eesti tahab olla tehnoloogiavallas esirinnas vist?
selles vanuses inimene hakkas metsas käima aegadel, mil kõigil ei olnud veel traaditelefonigi. Nii et ainult telefonis ei ole asi. Kaugelt eemalt soojast toast arvuti tagant on hea targutada, kohapeal võib seis hoopis teine olla. Vanainimene võib ju helistada, kuid ei pruugi enam olla adekvaatne räägitava osas, insuldid tekivad hetkega, ka oluliselt noorematelgi. Kui inimene on ise teinud kõik selleks, et teda tumedalt taustalt tumedates riietes keegi ei näeks, siis on isegi "ajujahina" metsas liikuvatel raske kedagi üles leida.
ok. kas gps on sees või mitte. kas nelja telefoni kõne jooksul ei suudetud mehele öelda või õpetada, kuidas gps sisse lülitada? väga imelik jutt. meil on inimesega side, me teame, et on metsas ja me ei saa teda aidata. väga kurb lugu.
Järjekordne näide kuidas meie super digiriik pole võimeline isegi hädasolijat positsioneerima ja see lastakse lihtsalt surra.Saamatus,lohakus jne.kuubis ! Kus on see tiiger kelle seljas Euroopasse ratsutati ? Tänaseks pole enam tiigrinahkagi olemas.
Mul on 14 aastat vana nuppudega NOKIA, arvan, et ega selle järgi küll enam mind metsast ei leiaks. Helistada ta kõlbab, sõnumid, meelespea ja muud mul seni vaja pole ja nutika ostmiseks raha lihtsalt üle ei jää.
ei saanud jah hädasolija saabastega ühendust. ammu juba iga paari vasakul saapal gps sisse ehitatud. muidugi vanakesed kardavad jälitamist ja lõikavad saatja jalatsist välja. siis ei suuda riik midagi. järjekordne näide, kuidas irisemiseks pole vaja põhjust. piisab rumalusest.
Paljud küsivad, et miks vanurid lähevad metsa marjule, seenile. Nad on lihtsalt juba nõukogude ajast harjunud ise kõiki tegema, sealhulgas ka varuma talveks hoidiseid. See on neil veres, kuigi ehk ei peaks juba enam minema, kuid mis teha kui neil on see hasart.
See on nii loll jutt, et... Siin on lihtsalt kellegi tegemata töö või ükskõiksus. Juba 90-datel suutis politsei telefone väga täpselt positsioneerida ja isegi siis kui tel. oli välja lülitatud. Siis pidid telefonilt aku tagant võtma kui ei tahtnud et sind leitakse.
Muidugi koerajuht oleks vöinud ekraanil olevat nuppu vajutada kus saab enda mikrofoni välja lülitada ja nönda poleks saanud koera haukumist läbi telefoni kuulda. Parimal juhul oleks kuulnud haukumist läbi eksinud taadu telefoni millest oleks saanud järeldada et ollakse ligidal. Aga noh polnud koerajuht piisavalt pädev. Oskab samamoodi vaid köne vastu ja ära panna niikui taadu.
Tehke sealt samast kohast uus test ja asi selge kaua seda tehnilist jama aetakse,siis võib päris mitu tarka sellise vale eest lahti lasta ja vastutusele võtta,tegemist on ikkagi surmaga,miks politsei ei sekku ja ei uuri miks ei positsioneeritud. Tehke sealt kohe uus kõne ja asi ants.
Eakad võivad väga põikpäised olla ja mitte kedagi kuulata. Ja inimesele on omane mõelda, et temaga midagi halba ei juhtu (ära ei eksi). Et on ju küllalt metsas käidud.Just meestele on omane selline mõtlemine.
Arvestades sellega, et hädasolijal oli nutitelefon ja täppispositsioneermiseks avab nutiseadme rakendus ise asukohateenuse ja asukoht kuvatakse häirekeskuses kasutusel olevale kaardile automaatselt. //AML-süsteem kasutab nutitelefoni GPSi, wifi või mobiilsidemasti asukohaandmeid ning tekstisõnumi edastamist. Kui inimene helistab hädaabinumbrile 112, käivitab nutitelefon asukohateenused ja edastab helistaja asukohaandmed automaatselt tekstisõnumiga Häirekeskusele. Helistaja asukoht kuvatakse hädaabikõnega samaaegselt päästekorraldaja kaardil. Süsteem on nutitelefonis olemas ning inimene ei pea seda ise alla laadima// https://jarvateataja.postimees.ee/4403731/hairekeskuse-voimekus-abivajajate-tapsel-positsioneerimise... Imelikul kombel kommenteeris Häirekeskus oma tehnoloogilist lahendust teistmoodi
Ei teadnudku , et Eestis on sellised kõrged mäed, Alpid . Uskumatu . Inimene helistab 4 x ja keegi appi ei lahe!! Kas signaalrakette polnud, ehk oleks härraseid siiski nainud
meil on kaitsekulutused 2% eelarvest. signaalrakett on hindamatu kulu. koera klähv on pool-muidu-ilma -eest... läks mõni sardell maksma. NB. meitel kaduma läinud rakett maksis 300 000 juuropit. ja seda ilma GPS-ita. koos sellega oleks 300 020. arva ära miks rakettidel pole jälitusseadet ja pensionäre pole otstarvekas otsida...
Mindi ju appi ja viimane kõne oli koerajuhiga ja ka hiljem telefon veel kutsus, aga vana ei võtnud vastu. Metsas näed raketti siis, kui kõrvaloleja laseb.
"Asukoha täpset positsioneerimist mõjutab tihtipeale keskkond, kas on seal mäed või mets. - Noh, kui ta on metsa eksinud, siis on seal kindlasti mets. Põllu peal või maanteel on keerulisem ära eksida. Pole teie palkjukiidetud positsioneerimisest midagi kasu.
Tegelikult ajavad võmmid ikka jama.Kui on vaja kedagi pealt kuulata siis nende tehnikaga on see võimalik isegi siis kui telefonilt on aku eemaldatud ja nüüd jahuvad mingist välja lülitamisest,ega see papi ei tormanud ju metsas ringi 180 km. tunnis.
:D Kui telefonil pole akut enam siis ei saa keegi sind pealt kuulata, kui pole energiat millega infot saata raadisagedusel siis lihtsalt ei suuda seda ükski vägi saata mastini. Ärme nüüd mütoloogiat ka levita :D
kas surnukuuris peaks surma ootama. tahab ja läheb ja eksib ja sureb metsas.. nimi on sul Krt.. ja juttu alustad sõnaga - Jumal... sina vist ootad oma otsa põrgu ja paradiisi vahel. kuidas joppab.
No tark inimene võtab kaasa abivahendid äraeksimise puhuks (laetud mobiil, tikud, soojad vihmakindlad riided, jook). Ja informeerib ka teisi oma minekust. Ja vanainimesel pole ikka soovitav ÜKSINDA metsa minna. Tema jõuvarud (tervis) on piiratumad kui nooremal inimesel.
Vastavad instantsid võivad öelda mida tahes, kuid kunagi suure suuga välja kuulutatud, et kõiki hädanumbrile helistanuid positsioneeritakse raudselt, ei toimi. Raha, ja mitte väike, pandi vist ka siis huugama, aga tulemust ei ole.
Mina leian, et politsei, päästjate saamatus. Ka ei kaasata õigel ajal vabatahtlikke Kadunud inimeste grupist. Anatoly puhul pakkusid nad ise kolmandal päeval abi, aga siis oli juba hilja
See lahendus maksab ca 30 euri, on imepisike, peab ööpäeva vastu ja töötab ilma jälgitava objekti poolse tegevuseta. Ing keeles GSM GPS tracking device, saab iga hetk kontrollida kui kaugel metsas, naabermajas jne laps, pruut, naine või vanur on
Olles ise ükskord helistanud 112, et teada anda maanteel toimuvast jõhkrast liiklusrikkumisest, kus auto sõitis vastasuunavööndis. Kõigepealt hakati minu täpse asukoha kohta küsima, ütlesin neile maanteel kohanime kus asun, see neid ei rahuldanud, esitati küsimus mitu meetrit ma mingist bussipeatusest asun. Inimene kes istub häirekeskuses, tal pole arusaama, et selle ajag kui ta minuga vestleb, on auto juba 10 km. edasi liikunud. Kindlasti oligi põhjus selles, et esitati palju mõtetuid küsimusi ja vanataadil sai lihtsalt aku tühjaks. Inimene kes korraldab otsingut, tal puudub loogiline mõtlemisvõime, ta ei tea et tähtsam on kohe positsioneerida, kui mõtetut juttu ajada.
vist ei saa, kui see pole sul nutitelefonis sisse lülitatud? Ma alguses lülitasin ka sisse, mul kõnekaart, kus oli üle 30 euri, mingi aja pärast tuli teade, et mul kõnekaartil vaid sendid jäänud. Hakkasin väljavõttest uurima, mul oli kogu aeg maha võetud raha, nagu oleksin pidevalt surfanud netis, ka siis, kui magasin öösel. Internetiühendust kasutasin vaid kodus, kus vastav ruuter, mille kaudu maksan netiühenduse eest, seega, positsioneerimist ei tohi sisse lülitada, muidu oled kiiresti pankrotis.
pole tähtis kui vana oled, eksida võib ka 40-selt. Ja ega neid seeni-marju ikka metsa jäeta. Meedias peaks ikka lolli järjekindlusega seksiteemade kõrval rääkima ja rääkima , kuidas kasutada kompassi, , kuidas võib päikese järgi õige suuna valida. Päästeteenistus võiks kehtestada mingi kindla vile märguande. Pisikesi vilesid on ka müügil, seegi võib abiks olla ja loomulikult riietus, mingi eredaväevilist selga. Ise olen sombusel päeval metsast väljapääsemiseks kõndinud üle 5 kilomeetri, lootuses et kuhugi ikka välja jõuan - päästis see, et päike näitas ennast korraks... Õpetuse kordamine võib lõpuks jõuda igaüheni.
kas siis moodsal tehnika ajastul päästjatel pole termokaameratega droone ? termo kaamera leiab iga kell inimese metsast ülesse, kui piirkond teada. Kas ei taheta leida voi ei taheta panustada otsijate elu paremaks tegemisse see on iseasi.
pommiähvardusele reageerides, ei ole metsi ega mägesi, kus te need mäed leidsite? Järgmine kord võibolla segavad ka vulkaanid! Panite pusse kogu oma mobla süsteemiga aga oma eksimist ja saamatust ei julge tunnistada
postimehes kirjutavad et päästeautod sõitsid Viljandi tulekahjule, kuid ei teata mis põleb ja mida kustutatakse. Hea veel et üldse midagi kustutatakse, kõigepealt tuleb hakata ju pabereid täitma, kustutamine on see viimane asi mida tehakse.
Kui inimene läheb seenele ja eksib, siis tõenäoliselt ikka metsa. Seega pole kadunud seenelistel siis asukoha positsioneerimise peale mõtet lootma jääda. Loogiline on ka see, et ega üks vanainimene ikka oska ka kõiki rakendusi kasutada. 88 aastase kohta oskas ta niigi palju teha. Ime, et metsas üldse levi olemas oli. Ise elan mobiilimastist aint 3,5 km kaugusel ja Elisa levi pea olematu.Suuremates metsades võid lähima mastini jääda palju suurem vahemaa.Seega tuleks vanainimesele lisaks nutitelefonile kaasa panna ka signaali võimendi (kui sellist mobiilset vidinat üldse olemas on). Paljukiidetud päästjatele soetatud positsioneerimisseaded jäävad meie oludes ikka notiks
Kui oma sidepakkujal pole levi, siis võta kõnekaart välja ja vali 112. See on universaalne hädaabi number, mis ühendub igasse võrku (kolmest pakkujast kellegi levipiirkonnas sa ikka oled).
Kunagisel EMT-l oli positsioneerimissüsteem, mis rakendas tugijaamade kauguste järgi trianguleerimist ja toimis 50- 100 m täpsusega. Mingit andmesidet ja GPS-i siis polnud ja polnud ka vaja.