Eesti uudised

Madison kaitseb Euroopa Liitu NSVLga võrrelnud Briti välisministrit: paljud mõtlevad seda! (79)

Ohtuleht.ee, 2. oktoober 2018 21:59
Jaak MadisonFoto: Tiina Kõrtsini
EKRE aseesimees Jaak Madison kaitseb Briti välisministrit Jeremy Hunti, kes võrdles Euroopa Liitu kuulumist Nõukogude Liiduga.

Hunti avaldas nädalavahetusel toimunud erakonna konverentsil arvamust, et Euroopa Liit käitub samamoodi nagu Nõukogude Liit, mis ei lubanud elanikel riigist lahkuda.

"Lügenpress on tõstnud kisa, et Suurbritannia välisminister Jeremy Hunt võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga. Euroopa Komisjon ja Eesti suursaadik said õuduskrambid. Kohutav, eks, et brittide välisminister julges välja öelda midagi, millest paljud mõtlevad," kirjutas Madison Facebookis.

"Totaalne föderaliseerumine, Eesti Vabariigi põhiseaduse allumine Euroopa Liidu õigusele, surve võtta üle ebardlikke "väärtusi", ühtse migratsiooni- ja rahanduspoliitika kehtestamine, rahvusluse hävitamine. Jah, see on kohutavalt sarnane totalitaarse režiimiga," arvas ta.

Paljud Euroopa poliitikud, eriti kunagi Nõukogude Liidu poolt okupeeritud riikide arvamusliidrid, pidasid Hunti sõnavõttu solvavaks.

Sama arvas ka Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann, kes kirjutas Twitteris: "EL ja NSVL ei ole võrreldavad. Nõukogude režiim oli jõhker, ma elasin selle all, võrdlus on solvav."

Madison leidis, et solvumiseks oleks põhjust hoopis Suurbritannial: "See oleks hea põhjus kutsuda meie suursaadik vaibale seoses britte halvustava avaldusega."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee