Maailm

Ukraina välisminister: on põhjendatud kahtlused, et Venemaa on Krimmi toimetanud tuumarelvi (22)

Ohtuleht.ee, 2. oktoober 2018, 14:28
Pavlo Klimkin Foto: AP/Scanpix
Ukraina välisminister Pavlo Klimkin ütles esmaspäeval krimmitatarlaste telekanalile ATR, et Krimm on muutunud Venemaa sõjaväebaasiks, vahendab UNIAN. 

Veelgi enam, Klimkin sõnas, et kuigi nad täpselt ei tea, mis Krimmis toimub, on Ukrainal põhjendatud kahtlused, et Venemaa on okupeeritud alale toimetanud tuumarelvi või loonud vähemalt infrastruktuuri nende hoiustamiseks ja kasutamiseks. 

Klimkin lisas, et uurida tasuks ka poolsaarel asuva keemiatehase tegevust, kuna on võimalik, et seal toodetakse midagi sellist, mida ametlikud paberid ei näita. Välisministri väitel tarnitakse sõjatehnikat Süüriasse just Krimmist.

22 KOMMENTAARI

m
3. oktoober 2018, 20:44
Mida need ukrainlased nüüd vinguvad, 2014 oleks võinud kasvõi üritada vastu hakkata aga need andsid ise oma relvad käest ja vaatasid niisama pealt ja lõpuks sõitsid Krimmist üldse minema, enne Krimmi referendumit oleks võinud tegutseda aga nüüd on hilja vinguda. Krimmi elanikud on oma valiku teinud.
t
teadmatus 3. oktoober 2018, 10:06
See Krimmi mäe sees olev tehas ehitati kohe peale teist maailmasõda. Algul allveelaevade ja raskelaskemoona tootmiseks, hiljem aatompommi valmitamine....
(loe edasi)
Loe kõiki (22)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee