Eesti uudised

USA süüdistab Eesti ärimeest elektroonika Venemaale smugeldamises (27)

Arno Põder, 2. oktoober 2018 15:43
Tallinnas Peterburi teel asuv kontorihoone, kuhu on registreeritud OÜ Eastline Technologies.Foto: Kuvatõmmis / Google Maps

Ameerika Ühendriikide taotlusel vahistati Eesti kodanikust ärimees Valeri Kosmatšov (66), keda süüdistatakse USA elektroonikakomponentide salakaubaveos Venemaale.

Eesti politsei pidas Kosmatšovi USA väljaandmistaotluse alusel kinni tänavu 12. septembri hommikul ja järgmisel päeval võttis Harju maakohus ta kuni väljaandmise otsustamiseni vahi alla.

USA kohtumaterjalidest selgub, et Kosmatšoviga seotud ettevõtted ostsid Ühendriikide tootjatelt aastail 2012–2015 mikroelektroonika komponente, mis kuuluvad kahese kasutusega toodete nimekirja. See tähendab, et neid on võimalik kasutada nii tsiviil- kui ka sõjaliste seadmete valmistamisel.

Kosmatšov esitas USA võimudele väidetavalt valeandmeid ja vedas elektroonikat Venemaale, rikkudes sellega Ühendriikide ekspordiseadusi. Seetõttu on USAs talle esitatud süüdistus salakaubaveos, strateegilise kauba ebaseaduslikus veos ja rahapesus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2018
VIDEO | Taani ringhääling kujutab Eesti rahapesijaid dressides slaavlastena
26.09.2018
USA salaagendid nabisid kinni Eesti sportlaste narkomaffia
26.03.2016
Kinnipeetud jõuku kahtlustatakse sadade kilode narkootikumide salaveos
22.05.2015
Kuus meest süüdi üle 200 000 salasigareti veos Venemaalt Eestisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee