Eesti uudised

Maale arsti juurde: haigekassa kulul saab abi ainult tugeva tervisega inimene (64)

LISA KOMMENTAAR

Juhan. 4. oktoober 2018 08:04
Arst on tööl mitmes kohas ja sa pead otsima need kohad üles sest kõigis kohtades pole pikki järjekordi.
kolla 3. oktoober 2018 13:35
Hiljuti korraldati mingit tasuta südame kontrolli.No mida pe rs et mul sellest kontrollist kasu on kui ravile ikka ei pääse?
tartus 3. oktoober 2018 09:44
mandlioperatsioonile aastal 2020 nenember.Kirja pandi suvel.
mees 3. oktoober 2018 09:19
Laksin arsti juurde! raagin selg valutab! vaatas otsa! Ja vastas haiget mina ei ravi! hi hi!
3. oktoober 2018 08:47
Täitsa lõpp! Mõelda vaid, et lasnamäelased peavad tasuta transpordiga sõitma Mustamäele!!! Saaremaal, kui üldse võimalik mõni arstiaeg panna, siis ikka 2-3 kuud järjekord. Aga enamasti tuleb sõita ikka kusagile mandrile, milleks kulub ikka terve pikk päev, et 5minutilist vastuvõttu saada. JA SEE SÕIT EI OLE TASUTA! Mis te vingute ja viriste seal?
Tallinnas sees arstile ei saa 3. oktoober 2018 08:34
ei tea kuidas väljas aga Tallinnas püüab abikaasa naistearstile saada ja selllel aastal nubrit pole saanud.Sots maksu maksame peres kõik.
Ühesõnaga 3. oktoober 2018 06:59
Sogases vees on lihtsam kala püüda!
3. oktoober 2018 02:05
Mind ajab see haigekassa vihale,sealsed juhid oleks nagu koolipingist hüpanud suure rahapataka otsa mis on silmad teinud kirjuks,muud ei näe kui ainult raha,raha,raha...ja muust elust ei tea nad midagi,ei tahagi teada.

just 2. oktoober 2018 23:21
Meeletu eelarve ja kuhu see raha kaob?
Jüri 2. oktoober 2018 21:25
Eelmise sajandi 90. aastatel oli ärastamiseks üldlevinud taktika - mingi tehase vms töövõime keerati tuksi ja siis tulid õilsad ärastajad, kes ütlesid, et nemad tooksid korra taas majja kui vastav tehas neile anda. Ilmselgelt valmistutakse praegu tervishoiusüsteemi ärastamiseks - teenuse kvaliteet on lootusetult kehvaks saadud ja ilmselgelt tuleb näiteks õilis Siim, kes ütleb jälle, et andke need asutused mulle ja mina teen meditsiiniteenused jälle korda.
parimate likvideerimine 2. oktoober 2018 20:32
Lasnamäe Medicum oli parim polikliinik, üle Tallinna sai sinna ikka arstile aega kinni panna (kui haigekassa järjeord oli veidi pikk siis tasulisse sai kohe ja osa arste olid südamega vanakooli arstid). Kõik töötav tuleb ikka ära likvideerida.
Ega 2. oktoober 2018 19:46
järjekorra pikkus ei näita ju kõike veel. Kui tahad aega ja ajad on täis, öeldakse aja tahtjale, et helistage järgmisel kuul või kevadel helistades nt, et helistage sügisel, sest ajad on täis ja graafikuid veel ei ole.
M.Närep 2. oktoober 2018 19:16
Ega kohalejõudmine veel õiget diagnoosi ei tähenda, eks piiri peal üritati ka järjekordi müüa
Mull 2. oktoober 2018 19:00
Naistearstile on kah jõhker järjekord. Kui on äge põletik või rasedusekahtlus, kas sellega tegeleb perearst? Nii et lööme aga perearstikabinetti puki üles ja polegi vaja günekoloogi tülitada. Pika ootamise peale läheb põletik krooniliseks, sünnivad soovimatud lapsed või hakatakse käima nurgatohtri man.
ohjah 2. oktoober 2018 23:55
raseduskahtlusega saab günekoloogi juurde kiiremini. Valvekabinet võtab vastu igal tööpäeval lausa.
Äge põletik saab abistatud EMOs või valvekabinetis.
Rutiinsed kontrollid oskab ju planeerida küll mitu kuud varem.
Oska end aidata ja saad abi õigest kohast.
Mimi 2. oktoober 2018 18:53
Tartusse ka ei ole mõtet tulla, sest meile soovitas arst, et me otsiksime operatsiooniaega Põlvast või Valgast. Peab uurima, kas seal üldse on veel operatsioonide tegijaid...
qwe 2. oktoober 2018 17:58
Teen ettepaneku haigekassa likvideerimiseks.Sellisel kujul ju kasutu organisatsioon välja arvatud selle juhtide sissetulekud.
seda ju tehaksegi 3. oktoober 2018 09:24
nimetatakse ümber tervisekassaks.

VIISAKAS... 2. oktoober 2018 17:09
tühja neist bussidest, mis haigeid inimesi mööda Eestit eriarstile sõidutavad. Vaja oleks rohkem matusekontoreid ja surnuautosid. Tallinnast Valka veel ehk jõuad bussiga eriarstile, kui pead kuid oma järjekorda ootama, aga koju hingavana võibolla enam mitte.
minu arvamus 2. oktoober 2018 16:49
Sellistel riigi rahaga toimetavatel juhtidel, nagu ka haigekassa/tervisekassa juht seda on, puudub igasugune isiklik vastutus ja see on halb. Eraettevõtluses halbade otsuste eest vastutatakse. Lisaks on siin veel kaks halba asja: 1) Tõenäoliselt on haigekassa juhile (mäletan, et ta ametisse astumisel kirjutas ajakirjandus tema ebatavaliselt suurest palgast) lepingusse kirjutatud ka tulemustasu raha kokku hoidmisest. Nüüd on ju mitu kuud segadust ja inimesed arstiabi ei saa ja seetõttu raha ka ju ei kulu. Nii et eesmärk täidetud ja tulemustasu terendab. 2) Tegemist on ambitsioonika inimeseg, kes soovib veel tulevikusgi rääkida, mida kõike ta on teinud. Inimestel on ju üldiselt lühike mälu ja uued uudised tulevad peale. Tema saab hiljem oma CV-sse kirjutada, et tema juhtimise ajal muutus Haigekassa Tervisekassaks. Kes seda poolemiljonilist hinnavähendust (ja muid vähem edumeelseid asju) hiljem enam mäletab.
PK 2. oktoober 2018 16:32
Probleemile on lihtne lahendus,nimelt peaks tulevane patsient ennast juba täna ka ilma hetkelise vajaduseta,registreerima kõigi vähegi mõeldavate arstide vastuvõtule.Järjekorrad on naguinii nõnda pikad,et mõni haigus peaks selle ajajooksul ikka tekkima ja siis saad kohe arsti vastuvõtule.
ab 2. oktoober 2018 16:22
No opile minnes pead ka väga terve olema!
elan Tallinnas 2. oktoober 2018 15:52
juunis sain esimese aja oktoobrisse ortopeedile, ja ainult konsultatsioonile!, on see normaalne? ja kui Rain Laane saadab kõik haiged Tallinnast välja, siis kuidas mina saan haige liigesega ehk liikumispuudega mööda ilma arstiabi otsida? Kas RL mõtleb peaga või muu kohaga?
Selle inimese koht on küll kõike muud kui haigekassa juht.
Mutt 2. oktoober 2018 18:42
Ei ole vaja isekalt hädaldada. Aga kuidas sinu arvates peaksid arsti juurde jõudma need, kes elavad Tallinnast väljas? Teil on olemas ühendus ükskõik millise Eestimaa nurgaga, aga mis transpordiga saab haige näiteks Nõvalt Valga linna? Fakt on, et mujal Kui Tallinnas elav inimene peab igal juhul kuhugi minema olgu tal liikumispuue või mis iganes.
to Mutt 3. oktoober 2018 09:33
ilmselt Te ei lugenud kommentaari mõistusega
*juunis sain esimese aja oktoobrisse ortopeedile* - sisu on siin, kõik muu on teisejärguline, jah, olen ka Tartus käinud eriarsti vastuvõtul, sest seal pakutav aeg vastuvõtule oli 2-3 kuud varem.
Ja kes veel ei tea siis mitte kõigil raviasutustel on haigekassaga leping, st et loota saab ainult nendele raviasutustele kellega on haigekassal sõlmitud leping.
2. oktoober 2018 18:43
Teate, õhtuleht, ma arvan, et igat lauset pole ikka vaja modereerida. Mis teil viga on?
Taat 2. oktoober 2018 15:23
Raha ei ole,raha ei tule,raha on otsa saand-laulusalm,mis iseloomustab tänapäeva Eesti riigikorda! Mina nimetan seda röövkapitalismiks!
Haiguste ravi 2. oktoober 2018 15:11
Arnuld Riitel astus EKRE liikmelisuseks. Vot see on tase !
mees 2. oktoober 2018 15:08
Eesti rahvas,teie tahtsite sellist elukest.Mis te nüüd, siin kirjuatate.See ei aita.
Tiit Kirss 2. oktoober 2018 15:23
Mis te nurisete- partei ja valitsus andis juba nõusoleku nimetada see haige kassa ümber TERVISEKASSAKS. Selle põdura kassa seltskond nõudis seda- nüüd pidavat teod ja sisu inimestele paremini selge olema.
oleks õigem 2. oktoober 2018 18:21
nimetus Matusekassa, kuigi seda toetust on ka äärmiselt raske saada.

mnjah 2. oktoober 2018 15:01
Olukorras kus kus Valgast või Põlvast peab Tartusse sünnitama sõitma on tõesti ebainimlik ja ületamatu logistiline probleem lasnamäelt mustamäele eriarsti juurde sõita.
liina 2. oktoober 2018 15:19
Ka Valgast ja Põlvast Tartusse sünnitama sõitmine ei ole normaalne. Sellest on korduvalt räägitud, aga kahjuks tuleb tõenäoliselt ära oodata esimene traagilise lõpu või arenguga põllusünnitus (koos kohtukaasusega riigi vastu), enne kui midagi muutub. Praegu ei ole tegelikult probleem Lasnamäelt Mustamäele sõitmine vaid pigem eriarstiabi reisid a la Tallinnast Pärnusse või Valka või vastupidi. See ei ole normaalne. Mina isiklikult loodan, et see uus IT taustaga haigekassa juht leiab endale uued väljakutsed ja seda süsteemi juhtima leitaks arukam inimene.
need keeravad selle enda kasuks veel, mis korraldasid. 2. oktoober 2018 15:26
Sini silmne, need tegelased ju traagika nimel tegutsevadki.
No teate Vivika 2. oktoober 2018 14:55
Vivika Tamra sõnul on inimesel alati olnud õigus valida endale sobiv eriarst ning vastuvõtuaeg ükskõik millises Eesti raviasutuses-ma olen nõus. Ja sellest tulenevalt sobib minule kui Tallinna elanikule käia arsti juures oma kodulinnas, mitte Valgas või Pärnus. Olen õppiv ja töötav inimene, mul pole võimalik võtta vabu päevi , et teise Eesti otsa sõita.
Aga 2. oktoober 2018 15:16
maainimesed peavad ju sõitma.
penskar perifeeriast 2. oktoober 2018 18:15
Perifeeriast Tallinna eriarstile sõitmine on penskarile ka kulukas. Aeg tuleb pealinna arstile võtta see, mis antakse, valida enamasti ei saa (kohapeal praktiliselt eriarstide vastuvõttu pole), seega , et jõuda hommikul Tallinna vastuvõtule tuleb Hiiumaalt sõita ära eelmine õhtu. Sõit 11.-, öömaja vähemalt 45.-, tagasi saab järgmine õhtu , jälle 11.-, süüa tahaks nagu ka. Kokku keskmiselt 80-100.- eurot 400-se pensioniga. Tea, mitu korda kuus käia saab...
marks 2. oktoober 2018 16:12
Mis Haigekassal sellest , sinu mure . Haigekassas korralikud töötasud , kas sina tööl saad käia või mitte , mis se nende asi.
Kui 2. oktoober 2018 14:52
maakondadest kaotatakse pidevalt eriarstide kohti (eriti sinisoki ajal) ja kaugemate maakondade inimesed peavad minema kas Tartusse või Tallinna, siis seda ei näe keegi. Tähtis on ainult Lasnamäe?
2. oktoober 2018 15:53
Keegi pole väitnud, et tähtis on vaid Lasnamäe. Ka see, et maakondades arstiabi kättesaadavus on halvenenud, pole hea. Lasnamäel asuva Medicumi näide oli lihtsalt kõige parem, et praegust hanke... hm, kuidas nüüd viisakalt öelda.., illustreerida.
Lasnamäel elab Tartu linna jagu inimesi, Medicum on suur ja hästi toimiv kliinik, kuhu käisid lisaks sama linnaosa inimestele rahvast ka mujalt. Lõhume toimiva ja vajaliku süsteemi ära ilma, et uut/alternatiivset süsteemi olemas oleks ja siis õigustame oma .... soovitusega, et aga bussid on Tallinnas tasuta, sõitke bussi- või raudteejaama ja minge otsige arsti kusagilt mujalt Eestist, on lihtsalt ....
jupats 2. oktoober 2018 18:50
Eks ajalugu maksab kätte okupantidele, kas või kaudselt.
Mannn 2. oktoober 2018 14:51
Ei saa eriarsti juurde kuskilt -Rakveres sama lugu oota 2-3 kuud selleks ajaks oled surnud või nn.terve.
veloga linnavurle 2. oktoober 2018 15:18
to Mannn / 14:51, 2. okt 2018
Kui terveks said siis ei olnud järelikult oluline mure. daah...
aga mul 2. oktoober 2018 18:24
isa elas Tallinnas ja suri enne, kui järjekord temani jõudis, pärast taheti veel ilmumata jätmise eest trahvi teha.
Paraku... 2. oktoober 2018 18:27
..tundub,et eriarstide juurde on probleem üle eestimaa,sama olukord ka Pärnus.Saab,ainult suure rahakoti ja sama eriarsti juurde kohe tema erakabinetis.Tundub,et suunataksegi arstiabi erakätesse st.kel suur rahakott see saab arstiabi ja madalapalgalised,pensionärid vaadaku ise,kuidas hakkama saate.Aitäh meie Valitsusele.
Samas Valitsus jagab miljoneid enne valimisi ,et neid ikka valitakse.
no 2. oktoober 2018 14:44
kus on nüüd õiguskantler...järjekorra pikkus on ju seadusega reguleeritud.Et rikume inimese põhiõigust arstiabile...
jupats 2. oktoober 2018 18:53
õiguskantsler hoolib ainult pättide pudrukausi eest,rohkem tal ei ole võimu.
liina 2. oktoober 2018 14:37
Tööl käivad inimesed peavad ka praegu mingil moel tööandjaga kokku leppima, et saaks eriarsti vastuvõtul käia. Need ajad on reeglina keset tööpäeva. Kui praegu saab selle asja tunni-paariga tehtud, siis kas tulevane "Tervisekassa" hüvitab selle aja kas siis töötajale või tööandjale, mil töötaja töö ajast Eesti teise otsa reisib? Kas lugupeetud spetsialistid saavad ka aru, et vana ja haige inimese jaoks on reisimine teise linna väga raske nii tervise kui ka transpordi mõttes.
meie riigis 2. oktoober 2018 14:32
on haigekassaga jah sellised imelikud lood...mina maksan, tööandja maksab ja riik maksab kassasse raha, aga perearst arvab, et tohiks eriarsti jutule minna..st tema raha raiskama!! Huvitav arusaam! Te valitsejad tehke selgeks neile, kuidas asjad käivad! Saan aru, et terve inimene on arstile parim sõber, aga eks tuleb haigetega ka tegeleda! Ise veel hädas pole, aga kriban lähedaste eest!
Sellel tegevusel on ka nimi 2. oktoober 2018 14:27

Puruhaige 2. oktoober 2018 14:23
Minu eriarst on minuga tegelenud aastaid ja teab minu lugu, oleme juba peaaegu sõbrad. Nüüd pean siis otsima endale arsti teisest maakonnast! Kas keegi võtaks kätte ja lükkaks selle haige kassa kohtu ette inimvaenulikkuse süüdistusega.
ära virise 2. oktoober 2018 14:35
Kõik on sinu kätes.Vali Kaskerakond ja sa ei kahetse !
ma ei virisegi 2. oktoober 2018 14:45
Pole kunagi keski valinud, aga nüüdsel ajal tundub, et pole ka kedagi teist valida. Peab ikka ainult iseenda peale lootma, sotsmaksu maksma ja tervelt surema.
2. oktoober 2018 14:20
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
see ju ühiselt keedetud supp 3. oktoober 2018 09:31
alguse tegi lahti ju ref koos sotside ja irliga;
Pärnus 2. oktoober 2018 14:17
nahaarsti juurde on järjekord 2-3 kuud, huvitavaks teeb asjolu, et ei enne ega pärast visiiti ei ole ukse taga ühtegi hingelist, millest nii pikk järjekord ja seda korduvalt.
marks 2. oktoober 2018 16:10
Arst era kliinikus tööl.
Imps 2. oktoober 2018 14:15
Lasnamäed pole põhjus üle tähtsustada, hoolimata sellest, et seal elab pea 10% elanikkonnast. Riiki riigis ei tohi lasta tekkida. Alati võib lasnamäelt ära kolida kui ei meeldi.
Oi jah, 2. oktoober 2018 14:10
Võimalik vaid Eestis!!!
kui EKRE 2. oktoober 2018 14:10
ja Keskerakond valitsevad,siis läheb elu nii sassi nagu pudru ja kapsad.Eriti EKRE vihkab
e-teenuseid.Tuleb välja,et Tallinna inimene võtku sõit Valka,kui seal on eriarstile number
saada ja Valga inimene sõitku Tallinna kui Tallinnas on eriarstile number saada.Maal liigu-
vad bussid harva kui maale jõuad,siis Tallinna enam tagsi ei saa,sest buss ei sõida.
Eriti EKRE ja Keskerakond vihkavad tarku inimesi,kelledel mõistust ja aru neist rohkem
on.Kui see valitsus edasi kestab,siis ootavad meid ees veel suuremad segadused
ja raha raiskamised.Nüüd saate aru kui tähtis ja lihtne on e-teenustega asju ajada,
milledega Ratase valitsus hakkama ei saa.Tulumaksu peab juba ise arvestama
hakkama ja nüüd ei ole arst enam su kodulähedal,vaid lähed sinna kus arst elab,
kasvõi metsa või rappa.
e-teenuse jaoks on vaja internetti 3. oktoober 2018 09:34
Eestis on palju piirkondi,kus levi puudub või on e-teenuste kasutamiseks liiga nõrk
no nii 2. oktoober 2018 14:02
miks see lasnamäe midagi nii erilist peab olema? Võsult tulerb sõita Tartusse silmaarsti juurde, sest rakveres see võimalsu puudub ja tallinna aegu ei saa. Tallinlased sõidavad Pärnusse ja Tartusse, sest seal on järjekorrad lühemad. Ei ole lasnamäe mingi unustatud kant, kust liikuma ei saa. sealt ITKsse on kiirem tee, kui nõmmelt samasse kohta.
kui juba sõitmiseks läks. 2. oktoober 2018 14:29
Sõidaks nagu Lätti, vast peab rahakott vastu.
Miks 2. oktoober 2018 14:48
ei saa Rakveres silmaarstile? Rakveres on kaks silmaarsti. Järjekorra pikkust ma muidugi ei tea.
2. oktoober 2018 18:49
Tartus ootavad ka inimesed väga kaua, et silmaarsti juurde saada.