Poliitika

Michal: haigekassa bürokraadid peaksid nime asemel ametit vahetama (18)

Toimetas Silja Ratt, 2. oktoober 2018 12:01
Kristen MichalFoto: Teet Malsroos
Reformierakondlane Kristen Michal leiab, et haigekassa bürokraadid peaksid asutuse nimevahetuse asemel kaaluma uut töövaldkonda. Michali meelest ei käida inimeste tervise jaoks kogutud rahaga praegu mõistlikult ümber.

Michal kirjutab Facebookis, et lugedes mitmendat uudist, kus on korralik segadus ravilepingutega ja haigekassa vastutajad soovitavad inimestel bussidega arsti otsida meenutab midagi.

Samal teemal

„Esimesena vist umbes sama lolli ja küünilist tipjuhti RKASist, kelle arvates 45 aastast üle inimene enam ei arene, ega ole võimeline paremaks ning lapseootel naised pole otsustusvõimelised,“ märgib mees.

„Haigekassa 850 000 maksma plaanitud sildivahetuse hind kukkus, nagu kitsetall oleks sabaga löönud 0,5 miljonit odavamaks ja „vaid“ 350 000 euroni. See pahandus on veel värske. Rahandusministeerium, kes riigihangete kompetentsikeskus riigis, ütleb, et haigekassa lepingutega on pahasti. Ja taustal on meditsiiniteenuse pakkujad, kes kutsunud tööle arste, investeerinud seadmetesse. Ning karjapoisi kombel kaotanud kellelegi, kel pole „Pealtnägijas“ näidatu põhjal ei arste ega opituba. Nüüd siis vabastavad arste, õdesid ja ehk nemadki saavad bussidega tsirkuleerida,“ ironiseerib Michal enda postituses.

„Haige, sõbrad, paistab hetkel see kassa. Soovitus inimestele, elagu nad Lasnamäel või mujal Eestis, otsida bussiga arste, on narrimine. Vastutajad Sotsiaalmüsteeriumis võiks ka aru saada, et see kõik toimub praegu, Eestis. As we speak. Meie tervise jaoks kogutud raha ei ole väike, see väärib paremat juhtimist ja suhtumist kui see mida siit näeme,“ kirjutab poliitik.

Haigekassa juht Rein Laane soovitas täna Delfis eriarsti järjekorras olevatele lasnamäelastele teise maakonda arstile sõita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee