Eesti uudised

Kas tõesti? Palgauuringu tulemused näitavad, et kolmveerandil inimestest on palk tõusnud (20)

Toimetas Silja Ratt, 2. oktoober 2018 11:23
Raha Foto: Robin Roots
Värske palgauuringu tulemused näitavad, et 73 protsendil töötajaskonnast tõusis kuu põhipalk, kui nad tegid sama tööd, mis eelmisel aastal. Palgatõusu protsent oli 9,7% ja palgakasv üks Euroopa kõrgemaid.

Töötajatel, kelle töö sisu ja vastutus võrreldes eelmise perioodiga ei muutunud, oli põhipalga keskmiseks muutuseks 6,4%. Kui jätta arvestusest välja need töötajad, kelle põhipalk ei muutunud või vähenes, oli möödunud aastal keskmine kuu põhipalga tõus 9,7%.

Samal teemal

Uuringu läbi viinud Fontese partneri Irja Rae sõnul ei oleks need numbrid nii hirmutavalt suured, kui nad puudutaksid väiksemat osa turust. “Kui muutus puudutab suurt osa inimestest ehk kõik teavad kedagi, kellel palk tõusis, siis on palgasurve väga tuntav. Möödunud aasta palgatõus puudutas nii lihttöölisi kui tippspetsialiste kõikidest sektoritest ja üle kogu Eestit, vaid protsendid olid mõnevõrra erinevad.”

Uuringu järgi oli 2018. aasta keskmine põhipalk 1586 eurot. Kõige enam tõusis palk Harjumaal, Võrumaal ja Tartumaal. Valdkonnapõhiselt makstakse jätkuvalt kõige kõrgemat palka IT-sektoris, kuid palgad on kõrged veel, finantsvaldkonnas, andmeanalüüsis, toodete ja teenuste arendamise valdkonnas. Madalamat palka makstakse teeninduses, jaekaubanduses, logistika ja laonduse valdkonnas.

Eestis makstavad palgad on läbi aegade kõrgemail tasemel ning palgatõus jätkub. Kõige suuremat palka teenivad ajavahemikus 1976–1981 sündinud inimesed. Sama töö piires vanusel palgatasemele olulist mõju pole.

“Palgasurve jätkub ning ettevõtted prognoosivad uueks aastaks enam kui 5%-list palgatõusu. Kui 2017. aastal prognoosisid palgatõusu umbes pooled organisatsioonid, siis 2018. aastal kavatsevad töötajate kuu põhipalka tõsta juba pea 2/3 uuringus osalenutest, langetamist ei ole keegi prognoosinud,” lisas Rae.

Hea lugeja, anna kommentaarides teada, mis valdkonnas töötad ja kas sinu palk on viimase aasta jooksul tõusnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee