Traumapunkt (Teet Malsroos)

Enamik inimesi rõhutab, et nad ei taha iial elada liikumatu voodihaigena. Kuid Eestis on vaid üks inimene, kes on püüdnud midagi ette võtta selleks, et seda iialgi ei juhtuks.

Kolm aastat tagasi, sügisel 2015 tuli Tallinna notari Rainis Inti juurde klient, kel oli Eesti oludes täiesti ebatavaline soov, kirjutab Eesti Päevaleht. Vast pensioniikka jõudnud naine tahtis garantiid, et tema elu lõppeks väärikalt, ta tahtis patsienditestamenti. 

„Ta ei tahtnud olukorda, kus lapsed peaksid käima keha juures, milles enam sisu pole,” vahendas Int kliendi soovi.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

18 kommentaari

H
hmmm  /   11:33, 2. okt 2018
jama
J
Juula Juurakust  /   11:29, 2. okt 2018
Põhiseadusega on ju tagatud iga inimese enesemääramisõiguse, sellega ju peaks olema inimesel võimalus määrata ka oma inimväärse elu lõpu - surma üle. Võimalusest teha patsienditestament ja millistel tingimustel, peab rohkem informatsiooni avalikult teada andma, et ka Maali maalt seda teaks ja saaks oma otsuse teha. Ka peaks selgelt olema kirjas, et kas sugulastel on õigus seda testamenti muuta. Olles ise juba 70+ (kuigi veel päris terve, ega tarvita mingeid rohtusid) olen küll sellest väga huvitatud, et kui midagi juhtub, ei jääks oma lastele koormaks - egas ma neid selleks ei sünnitanud ja mul on ju ka õigus väärikalt surra.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis