Maailm

Trump: ma oleksin maailma kõige hullem joomar! (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 1. oktoober 2018 22:31
President Trump 25. septembril ÜRO Peaassamblee lõunalauas: kas klaasis on kokakoola või vein?Foto: Reuters/Scanpix
USA president Trump ütles reporteritele, et teda üllatasid ülemkohtu kandidaat Brett Kavanaugh' tunnistused kohtuniku õllelembuse kohta. Ise ei ole president oma sõnul elus kordagi õlut joonud.

Brett Kavanaugh'd, Trumpi valitud kandidaati USA ülemkohtusse, süüdistab seksuaalses väärkohtlemises vähemalt kolm naist. Üks neist, professor Christine Blasey Ford, kõneles neljapäeval ka USA senati õiguskomisjoni ees. Sama komisjoni ees andis tunnistusi ka Kavanaugh ise, kes lisaks süüdistuste tagasi lükkamisele eitas, et tal oleks või on kunagi olnud alkoholiprobleem. Oma õllelembust mees komisjoni ees siiski ei eitanud.

Samal teemal

President Trump, kes on Kavanaugh' kandidatuuri suhtes äraootaval seisukohal, on aga jahmunud, et Kavanaugh nii kõva õllesõber on. 

„Ma ei ole joomar. Ma võin ausalt öelda, et ma pole elu sees õlut joonud,“ sõnas president Trump Valge Maja ette kogunenud ajakirjanikele. „See on üks minu ainsaid häid omadusi,“ muigas ta. „Kui minu kohta midagi otsitakse, ma ütlen alati: ma pole elu sees klaasigi alkoholi võtnud. Lihtsalt, no ma ei tea, mis põhjusel! Kas kujutate ette, kui oleksin? Kui sassis ma oleksin? Ma oleksin küll maailma kõige hullem!“

Trump jätkas Kavanaugh' kaitsmist, tuues välja selle, et ehkki kohtunikul võis nooruses alkoholiga probleeme olla, ei ole keegi viimastel aastatel tema teada selle kohta mingeid pretensioone esitanud.

Kiire Google'i pildiotsinguga leiab siiski mõned pildid, kus Trump tõstab toostiks või isegi joob klaasidest, milles näib olevat šampus või vein. Samas on näiteks Reuters ühe säärase pildi (vt ülal) juurde kirjutanud, et presidendi veiniklaasis on hoopis dieetkoola.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee