22aastase vanune Tara Fares mõrvati päise päeva ajal keset Bagdadi kesklinnaFoto: @its.tarafares / Instagram
Toimetas Greete Kõrvits 1. oktoober 2018 20:14
2015. aastal Iraagi missivõistluse kinni pannud ja nüüd modellina töötav Shimaa Qasim räägib sotsiaalmeedias fännidele: juba on tabamata kurjategijad tapnud ühe modelli, mina võin olla järgmine! Ka Iraagi peaminister usub, et tegemist võib olla süsteemsete ja ettekavatsetud rünnakutega.

BBC vahendab, et Qasim on viimastel päevadel saanud mitu kirja, milles teda surmaga ähvardatakse. Selle teeb veelgi murettekitavamaks see, et alles neljapäeval tapsid tundmatud kurjategijad Qasimi kolleegi, modell Tara Faresi.

2,8 miljoni Instagrami-järgijaga Fares, kes elab muidu Iraagi pealinnast eemal, külastas möödunud neljapäeval Bagdadi. 22aastane Fares sõitis keset päeva autoga Bagdadi kesklinnas, kui tema auto kõrvale tõmmanud mootorratastel istunud kaks meest tema pihta tule avasid.

Vaid kaks päeva varem tappis tulistaja Basra linnas Iraagi naisõiguslase Suad al-Ali. Augustis hukkusid Bagdadis väljaselgitamata asjaoludel kaks naissoost ilusalongiomanikku. Mõlemad jumestuskunstnikud tundsid Tara Faresi.

Iraagi peaminister Haider al-Abadi sõnas, et ehkki midagi kindlat ei saa väita, tundub, et mõrvad võivad olla omavahel seotud. Ta nõudis, et võimalike seoste tuvastamiseks algatataks uurimine.

Shimaa Qasim Foto: @shimaa_qasim / Instagram

Modell Shimaa Qasim aga on hirmul. Ta sai laupäevalgi tekstisõnumi, mille saatja lubas, et tema on järgmine. Qasimi sõnul on keegi sihtmärgiks võtnud Iraagi edukad ja silmapaistvad naised. Ükski rühmitus ei ole mõrvu omaks võtnud, ent arvatavasti võib tuntud ja läbi löövate naiste tapmiste taga olla tahtmine naisi hirmutada koduseinte vahel istuma ja mitte tegelema äri, ilumaailma, modellinduse ega üldse millegi märkimisväärsega. Neljapäeval hukkunud Tara Fares pidi igapäevaselt taluma mõnitavaid ja vihaseid netikommentaare oma välimuse, tätoveeringute, „paljastavate“ rõivaste ja meigitud näo aadressil.