Eesti uudised

Abivallavanem: tee-ehitus seisab kolme maaomaniku taga

VIDEO | VANEMAD HIRMUL: Rae valla õuduste bussipeatus ootab esimest ohvrit? (70)

Ohtuleht.ee, 1. oktoober 2018 18:22
Foto: Erakogu
Rae vallas Jüri-Assaku maanteel asuv Jüri kiriku bussipeatus ootab kohalike arvates esimest ohvrit. Rae valla sõnul on aga liiklusolukorra muutmiseks projekt olemas, kuid see seisab kolme maaomaniku taga.

Täna filmis lapsevanem video saabuvast koolibussist ning postitas klipi Rae valla kinnisesse gruppi, kus see elava arutelu tekitas. Koht on ohtlik täiskasvanutele, saati siis lastele. Vald on sinna lubanud kergliiklusteed ja viimase lubaduse kohaselt oleks see pidanud valmima septembris, kuid arenguid näha pole.

Samal teemal

Ühe lapsevanema sõnul diskuteeris ta vallaga sel teemal pikalt juba eelmisel aastal, kuid vallavalitsuse seisukoht olnud, et vallas on palju ohtlikumaid kohti ja lapsed võiksid üldse jala käia. Idee, et buss võiks külla sisse keerata, lapsed välja lasta ja samas kohe ümber pöörata, laitsid ametnikud erinevatel põhjustel maha: peamiselt olevat probleem see, et külla sisse sõitmine läheks hirmus kalliks maksma.

Vallaelanik kirjeldab, kuidas ta on näinud paar korda juhust, kus vastassuunas tulev rekka pidurdas sealsamas nii, et rattad blokeerusid. Olukord on veel ohtlikum talvisel ajal, kui lapsed peavad bussi ärasõitmist ootama sõiduteel või lumevalli otsas.

Postitusele vastas täna Rae vallavalituse haridusvaldkonna abivallavanem Jens Vendel, kes märkis, et Facebookis ta tihti sõna ei võta, kuid seekord tegi ta erandi, sest teema on kuum.

"Teeprojekt Jüri-Lagedi osas on valmis, mis lahendab ka bussipeatuse küsimuse. Rahad on planeeritud. Kogu projekt saab Euroopa Liidu rahastuse siis, kui kõikide maaomanikega on saavutatud kokkulepe. Kahjuks edasine seisab kolme maaomaniku taga, kellega aktiivselt tegeletakse," seletas Vendel.

Rae vallavanem Mart Võrklaev tunnistas, et on videot näinud, kuid peab selle juures hoopis häirivamaks asjaolu, et lapsevanem filmis ohtlikku olukorda, mitte ei üritanud seda ennetada.

"Äärmiselt kahetsusväärne on, et täiskasvanud inimene laseb lastel bussi tagant ja eest autode ette joosta ja filmib seda, selle asemel, et paluda oodata, kuni buss on lahkunud. Nagu Jens juba kommenteeris, on kergliiklustee projekteeritud, sh korrektsed bussitaskud, raha planeeritud ja kõik see peaks tegelikult juba ka valmis olema, sest ehitus oli planeeritud 2018. aastaks. Kuna aga kahjuks ei ole piirkonna mitmed maaomanikud maa võõrandamisega nõustunud (loomulikult kompensatsiooni eest), siis ei ole me ka tee ja bussitaskute ehitusega saanud alustada, rääkimata sellest, et see valmis oleks," seletas vallavanem.

"Seoses talve saabumisega on selge, et kui ka kokkulepped saavutame, siis enne suve tee ei valmi. Seniks palun vanematel lastele sõnad peale lugeda, et bussi eest ja tagant teele ei joosta, vaid tuleb oodata bussi lahkumist ja seejärel veenduda teeületuse ohutuses. Omalt poolt otsime lahendusi bussi peatumiskoha ümber korraldamiseks (mis võib tähendada ka jalgsi käidava teekonna pikenemist), kuni kergtee ja nõuetekohaste peatuste valmimiseni, sest laste ohutuse huvides seda nii jätkata ei saa," lisas ta.

Samal teemal

07.11.2018
ÕL VIDEO JA FOTOD | Rae valla õuduste bussipeatus kaotatakse, lapsed peavad hakkama jalgsi koolis käima
23.10.2018
VIDEO | ÜLE NOATERA: reka ees sõitnud auto kaotas ratta