Maailm

TURIST VÕI TERRORIST? Pisiviga viisataotlusel läks vähihaigele naisele maksma 1000 naela 

Toimetas Sten Kohlmann, 1. oktoober 2018 15:19
Foto: Pixabay.com
Vähki põdev Mandie Stevenson üritas enda kohustuslike elueesmärkide nimekirjast maha kriipsutada reisi New Yorki. Kahjuks muutus kogu protsess oodatust keerulisemaks ja kulukamaks, kui naine tegi taotluses linnukese kohta, kuhu seda kindlasti poleks tohtinud teha.

Nimelt kõlab üks viisataotluse küsimustest järgnevalt: „Kas oled kunagi osa võtnud terrorismiaktist või genotsiidist või kavatsed seda teha tulevikus?“ BBC vahendab, et Mandie vastas esialgu küll eitavalt, ent tema enda sõnul pidi ta tehnilistel põhjustel veebilehekülge uuendama ning selle käigus olevat linnuke märkamatult valesse kasti läinud.

Sellest tulenevalt oli Mandie üllatunud, kui tema viisataotlusele eitavalt vastati. Oma viga märgates tõttas ta kiirelt Londonis asuvasse Ameerika saatkonda, kus ta oma viga klaarima asus. Selleks kulus mitu intervjuud.

Lõpuks võeti Mandie viisataotlus küll vastu, ent sellega kaasnes järjekordne probleem. Naisele öeldi, et tema viisa ei pruugi õigeks ajaks kohale jõuda ning et mitte lennult maha jääda, tasuks tal reis edasi lükata.

Oma meditsiinilise olukorra tõttu iga 12 nädala tagant arsti juures käiv Mandie pidi oma plaanid ümber tegema ning see läks talle maksma 800 naela. Lisaks kulus Londonis saatkonna külastamisele 320 naela.

The Independenti reisitoimetaja Simon Calderi sõnul on kõnealune küsimus totaalselt mõttetu: „Mitte ükski terrorist ei vastaks sellele küsimusele jaatavalt...“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee