Kaul NurmFoto: Teet Malsroos
Maarit Stepanov, Margus Järv 1. oktoober 2018 15:19
Vabaerakonna juhivahetusega kerkis meedia tähelepanu keskmesse Kaul Nurm, kes olnud varem pikka aega seotud hoopiski talupidajate liiduga.

Kaul Nurm on sündinud 1951. aastal. Tema isa Endel Nurm oli ametilt elektrik, ema Selma Maria Nurm aga piimakontrollija. Lisaks Kaul Nurmele oli peres veel kolm last, kuid selles peitub omajagu traagikat: ühe lapse eluküünal kustus kolm päeva pärast sündi, teine hukkus 24aastaselt rolleriõnnetuses. 

Kaul Nurme kõrval on tema perest veel vend Mati Nurm, kes on tegev põllumajanduses. 2008. aastal pärjati ta ka aasta põllumehe tiitliga.

Kaul Nurm ise aga on lõpetanud Tõrva keskkooli, pärast mida õppis ta EPA-s maaparanduse insener-hüdrotehnikuks. Hilisemas elus on ta tegelenud aastaid talupidajaid koondavate liitudega. Nii näiteks oli ta aastatel 1990 kuni 1992 Harju taluliidu tegevjuht, aastatel 1992 kuni 2016 Eestimaa talupidajate keskliidu peadirektor.

Selle kõrvalt on Nurmet jagunud Brüsselissegi: aastatel 2005 kuni 2015 oli ta Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee liige; 2012 kuni 2015 oli ta asepresidendiks põllumajanduse-, maaelu- ja keskkonnasektsioonil. Maaelu edendamise eest on Nurmele omistatud Valgetähe IV klassi orden.

Ka poliitikas on Nurm aastate jooksul kätt proovinud. 2003. aastal osales ta valimistel Isamaliidu nimekirjas, kogudes 257 häält. 2015. aastal pürgis ta parlamenti Vabaerakonna ridades: 1315 häälega ta valituks ei osutunud. Sellest hoolimata tõusis Nurm käesoleva aasta juunis Vabaerakonna aseesimeheks.

Jagub mitmesse kohta: lisaks Vabaerakonnale, on Kaul Nurme on tegev nii peretalude liidus kui ka Sarapuu tn 3 korteriühistus. Ühes elukaaslasega on ta asutanud ka osaühingu. (Teatmik.ee/kuvatõmmis)

Poliitika kõrvalt tegeleb ta praegu ka Eesti peretalude liidu juhtimisega ning ettevõtlusega. Elukaaslase Merike Kooviga kahasse on neil osaühing nimega Masmeko, mille peamiseks tegevusaladeks on märgitud saunade, solaariumite ja massaažisalongide tegevus ja muu füüsilise heaoluga seotud teenused. 

Näib, et füüsiline heaolu on Nurmele igati oluline, sest aastatel 2007 kuni 2013 on ta osalenud mitmetel suusamaratonidel.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

oluline täpsustus! 1. oktoober 2018 22:14
Kaul Nurm oli peres siiski 8. laps, mitte neljas. Üks vend elab näiteks Valgjärvel, teine Põlvas, kolmas - Mati on tõesti Valgamaal ja arendanud seal paarikümne hektariga alustatud talu iseseisvuse taastamisest alates tänaseks ligemale 1500 hektariga suurtootmiseks. Tal on juured Kagu-Eestis, siin on tal ka väga suur suguvõsa, ja lisaks on ka elukaaslase maakodu just Valgamaal, kus nad seda kohta jõudumööda üles töötavad, nii et on ka üsna loomulik, et ta just siit piirkonnast parlamenti kandideeris.
seeb 1. oktoober 2018 22:11
Isand nurm on laali ja seedri andunud õpilane, kes on jätnud eesti lõhestamisel oma märkimisväärse jälje. Nüüd, kus eksirl on vee alla vajumas, on tüüpilise konjunkturistina leidnud uue shansi vabakates...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS