Poliitika

Kes on Vabaerakonna uus esimees Kaul Nurm? (3)

Maarit Stepanov, Margus Järv, 1. oktoober 2018 15:19
Kaul NurmFoto: Teet Malsroos
Vabaerakonna juhivahetusega kerkis meedia tähelepanu keskmesse Kaul Nurm, kes olnud varem pikka aega seotud hoopiski talupidajate liiduga.

Kaul Nurm on sündinud 1951. aastal. Tema isa Endel Nurm oli ametilt elektrik, ema Selma Maria Nurm aga piimakontrollija. Lisaks Kaul Nurmele oli peres veel kolm last, kuid selles peitub omajagu traagikat: ühe lapse eluküünal kustus kolm päeva pärast sündi, teine hukkus 24aastaselt rolleriõnnetuses. 

Samal teemal

Kaul Nurme kõrval on tema perest veel vend Mati Nurm, kes on tegev põllumajanduses. 2008. aastal pärjati ta ka aasta põllumehe tiitliga.

Kaul Nurm ise aga on lõpetanud Tõrva keskkooli, pärast mida õppis ta EPA-s maaparanduse insener-hüdrotehnikuks. Hilisemas elus on ta tegelenud aastaid talupidajaid koondavate liitudega. Nii näiteks oli ta aastatel 1990 kuni 1992 Harju taluliidu tegevjuht, aastatel 1992 kuni 2016 Eestimaa talupidajate keskliidu peadirektor.

Selle kõrvalt on Nurmet jagunud Brüsselissegi: aastatel 2005 kuni 2015 oli ta Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee liige; 2012 kuni 2015 oli ta asepresidendiks põllumajanduse-, maaelu- ja keskkonnasektsioonil. Maaelu edendamise eest on Nurmele omistatud Valgetähe IV klassi orden.

Ka poliitikas on Nurm aastate jooksul kätt proovinud. 2003. aastal osales ta valimistel Isamaliidu nimekirjas, kogudes 257 häält. 2015. aastal pürgis ta parlamenti Vabaerakonna ridades: 1315 häälega ta valituks ei osutunud. Sellest hoolimata tõusis Nurm käesoleva aasta juunis Vabaerakonna aseesimeheks.

Jagub mitmesse kohta: lisaks Vabaerakonnale, on Kaul Nurme on tegev nii peretalude liidus kui ka Sarapuu tn 3 korteriühistus. Ühes elukaaslasega on ta asutanud ka osaühingu.Foto: Teatmik.ee/kuvatõmmis

Poliitika kõrvalt tegeleb ta praegu ka Eesti peretalude liidu juhtimisega ning ettevõtlusega. Elukaaslase Merike Kooviga kahasse on neil osaühing nimega Masmeko, mille peamiseks tegevusaladeks on märgitud saunade, solaariumite ja massaažisalongide tegevus ja muu füüsilise heaoluga seotud teenused. 

Näib, et füüsiline heaolu on Nurmele igati oluline, sest aastatel 2007 kuni 2013 on ta osalenud mitmetel suusamaratonidel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee