Maailm

Hispaania leht: Eesti kohal raketi välja saatnud piloodile määrati miinimumkaristus (27)

Ohtuleht.ee, 1. oktoober 2018, 12:56
Eurofighter Typhoon. Foto on illustratiivne.Foto: AFP/Scanpix
Hispaania õhujõud (Ejército del Aire) määrasid Eesti õhuruumis kogemata raketi välja lasknud piloodile miinimumkaristuse, teatab väljaanne El Pais. Uurimise käigus välistati tehniline rike, mistõttu kinnitati, et tegemist oli inimliku eksimusega. 

Nii võib 7. augustil vea teinud pilooti ees oodata maksimaalselt nädala palga suurune trahv või 14 päeva kestev arest. 

Samal teemal

Uurimise käigus jõuti järeldusele, et vanempiloot on süüdi hooletuses, kuid arvesse on võetud süütegu leevendavaid tegureid. Märgitakse, et õhk-õhk-tüüpi raketi AMRAAM ettekavatsemata välja laskmine ei tekitanud kellelegi isiklikku või materiaalset kahju, kuid see oleks võinud põhjustada tragöödia kui rakett oleks tabanud mõnd teist samal ajal õhus viibinud hävitajat.

Kuniks oli selgusetu, kas tegemist oli inimliku eskimuse või tehnilise rikkega, vähendas NATO võimalikke riske arvesse võttes nädalaks Hispaania hävitajate lende. 

Kõnesolev lask Eurofighter Typhoonist toimus kuue kilomeetri kõrgusel ning pärast seda jäi rakett kadunuks. Otsingupiirkonnaks sai Endla looduskaitseala, kuid sealt ei leitud ühtki raketiosa. Eesti õhuväe ülem kolonel Riivo Valge sõnas toona, et on võimalik, et rakett tungis soisel alal maapinda ja seda ei leitagi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee