Poliitika

Lisatud Sisaski selgituskiri!

Siiri Sisask loobub EKRE ridades kandideerimisest (158)

Toimetas Silja Ratt, 1. oktoober 2018 11:59
Siiri SisaskFoto: Jörgen Norkroos
Siiri Sisask loobub EKRE valimisnimekirjas riigikokku kandideerimast, sest tema väljaütlemised samasooliste perede kaitseks on tekitanud paljudes EKRE liikmetes pahameelt.

„Seoses minu selgete väljaütlemistega samasooliste perede kaitseks olen 
tekitanud EKRE paljudes liikmetes pahameelt. Kahjuks jään ma selles 
küsimuses endale kindlaks ja sellega seoses võtan tagasi oma 
kandidatuuri EKRE valimisnimekirjades osalemiseks 2019. aasta riigikogu 
valimistel,“ ütles Sisask.

Samal teemal

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme sõnul oli Siiri 
Sisaskiga eelnevalt juttu, et ta toetab EKRE poliitikat ja nõustub 
programmiga.

„Oleme rahvuskonservatiivid, meie eesmärk on ühendada kõik rahvuslikult 
mõtlevad inimesed ja seetõttu olime rõõmsad ka tema liitumise üle,“ 
ütles Helme.

„Samas on kooseluseaduse tühistamine meie jaoks üks kõige olulisemaid 
väärtusküsimusi. Ei ole mõeldav, et järgmises fraktsioonis on liikmeid, 
kelle puhul me ei saa olla kindlad, et ta seda poliitikat oma häälega ei 
toeta. Erakond väärtusküsimustes kompromissile ei lähe ja soinistumine 
on välistatud. Me ei ole konjunktuurierakond, vaid missioonierakond.“

Sisaski kiri täispikkuses:

PERE – KÕIGE ALGUS

Hiljuti Itaalias kontserte andes tabas mind meeldiv üllatus, nimelt on Lennart Meri „Hõbevalge“ tõlgitud ka itaalia keelde. Seda on teinud grupp Eesti ja soome-ugri huvilisi inimesi ja kui ette kujutada, kuivõrd keeruline on seda teost tõlkida, peab tegema neile suure kummarduse!

Hetkel polegi itaallaste - vanade teada-tuntud meresõitjate kõrval just palju rahvaid, kellel seda lugeda võimalik oleks. Kuid ise me saame nautida seda raamatut õnneks oma emakeeles.

On toodud seal ka üks huvitav näide sõna „pere“ kohta. Nagu tuhandeid aastaid tagasi oleks võinud selle sõna tähendus olla veidi laiahaardelisem – „kõige algus“. Kui mõelda pere kui kõige alguse peale, siis milles võis ja milles võiks see seisneda? Eks ole igaühe sügavalt isiklik tunnetus, kuidas keegi oma eraelu ette näeb ja milles seisneb tema „kõige algus“.

Kuid riiki juhtivale inimesele peaks olema eelkõige põhiküsimuseks ja ta peaks vastutama igati selle eest, et riigis kehtiks vastav seadusandlik kord, mis keelaks kodanikel omaenese huvide tõttu kellegi suhtes ülekohut teostada, kellelegi liiga teha, kedagi alavääristada.

Seda printsiipi peaks järgima iga kodanik, kõigil tasandeil, olgu temale „kõige alguseks“ misiganes. Kes astub üle seadusandlikust korrast, tuleks korrale kutsuda.

Seda igas peres, igas koosluses, olgu tööalases või isiklikes suhetes. See on minu arvamus.

Praegune seadus ongi Eestis reguleeritud nii, et kui keegi soovib adopteerida oma perre last, peab see pere olema eelnevalt „läbi vaadatud“ ja vastama oodatud nõuete tasemele. Sellega on öeldud enam kui küll, ja minu arust ei pea siia enam midagi lisama. Ametnikud selles valdkonnas võiksid olla tasemel ja teha oma tööd hästi. Ka vajadusel järelevalvet teostama.

Kui nii, ei peaks me kunagi muretsema, kas laps satub õigesse perre. Igatahes kindlasti on lapsel parem kasvada üles kodutingimustes, kui olla lastekodulaps või üldse tänaval...

Selles seisukohas jään ma endale kindlaks. Mul ei ole olnud mõtet ega tahet õõnestada EKRE vaateid. Paljud programmilised seisukohad on mulle EKRE tegutsemissuundades sümpaatsed, näen ka ise ühiskonna valupunkte ja võimalusi neid leevendada just EKREga sarnaselt. Kuid mis puudutab samasooliste inimeste naeruvääristamist ühiskonnas, siis jään ma sellest välja.

Et olen oma selgete väljaütlemistega riivanud paljude EKRE liikmete vaateid, võtan oma kandidatuuri tagasi EKRE ridades 2019 aasta riigikogu valimistel kandideerimaks. Nüüd mõtlen, kuidas ma saan edasi minna minule ja paljudele teistele loodusest hoolivatele inimestele nii olulise „linnurahuga“, mis tagaks pesistusperioodil turvalisuse kõikidele metsa asukatele.

Joonealusena lisan veel selgituseks, et minu arust on lastele liiga varases lapsepõlves seksuaalteemasid peale suruda pigem vale, sest lapsed ei taju maailma tervikuna, nii nagu teeme seda meie, täiskasvanud. Kuid samas ma alati imestan, kuidas on võimalik, et läbi arvutikasutamise võimaldatakse lastele nii tapmismänge kui muid, ikka tõesti sügavuti arusaamisi suunavaid ja väänavaid tegevusi.

Sellises maailmas me elame, väga paljudes ja olulistes küsimustes kahjuks - võltsmoraaliga maailmas.

Mina oma töid ja toimetusi ei taha ega oska teha vassides...

Samal teemal

03.10.2018
Siiri Sisask: EKRE oli mu seisukohast samasooliste paaride osas teadlik
01.10.2018
Mart Helme: Sisaski väljaütlemine põhjustas erakonnas pahameeletormi
30.09.2018
Ekrelased pole rahul, et Siiri Sisask erakonnaga liitub
29.09.2018
Siiri Sisask liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga