Eesti uudised

Õigusteadlane: massiline pealtkuulamine pole mõistetav

Siim Randla, 1. oktoober 2018, 07:09

14 KOMMENTAARI

k
4. oktoober 2018, 19:58
Kui vaadata, milliseid aferiste töötab jõustruktuuride, kasvõi kohtupraktika põhjal lähiminevikust, siis on kõigest aja küsimus, millal järgmine Kapo Põder kasutab kogutud teavet ära kodanike eraellu sekkumiseks ja raha välja pressimiseks.
e
estman/ 3. oktoober 2018, 21:58
ausalt öeldes suhtun kahtlasel advokaat Oliveri sarnasestele tegelaste suhtes, kes seaduse varjus kaitsevad tõeliseid pätte ja teenivad kriminaalsete tegelaste õiguskaitse pealt. see pole eetiline, Pealt võiks kuulata ka seda kahepealist advokaati, usun, tal on palju varjata, ta on palju valetanud ja petnud ise etv ekraanil ausalt otsa vaatams
n
Niimoodi/ 1. oktoober 2018, 14:18
Sellest teemast kirjutati Ekspressis ja nüüd on ka siin väike hinnang. Ekspressi lugu oli pikk. Ununenud on aga kõige tähtsam. Rootsis on amet, kes kontrollib pealtkuulamisi. Teostab kontrolli pealtkuulajate üle. Ja ka see on loomulik, et kui inimest on pealt kuulatud, saadetakse talle hiljem sellekohane teade. Meil on siiamaani see asi reguleerimata. Keegi ei analüüsi prokuratuuri või kohtu tehtud otsuse õigsust.
k
Kõhklusi pole on kahtlused/ 1. oktoober 2018, 11:21
et teatud kohtades kuulatakse valimatul on-lines kõiki kõnesid pealt ja seda ilma vastavat taotlust esitamata. Vähemalt on paar juhust olnud, kus tuttava, ütleme otse, loll mula ja sellele vastu aasimine tõi kaasa üliagara sõiduki puistamise ja pettunud näod, kui midagi ei leitud.
m
Mart/ 1. oktoober 2018, 09:19
Meie julgeolekuasutustel on lausa SEADUSLIK ! õigus "teabehanke" korras ilma kohtu loata kuulata-vaadata pealt ja jälgida ka e-hääletust. Hääletust, mis pidavat olema Põhiseaduse järgi salajane! Kas nad viitsivad, on iseasi. Jälgimisel saadud infot on põhimõtteliselt võimalik mitmeti kasutada kodaniku edasise karjääri mõjutamisel. Huvitav, kuidas vaatab selle peale Põhiseaduslikkuse Järelvalve Komisjon? Ei vaidlustaks jugeolekuasutuste õigust teabehankele, kuid rääkida e-hääletuse vastavusest Põhiseadusele on vist veidi liig
r
Riigireetur puhas kui prillikivi/ 1. oktoober 2018, 09:05
Kui oled õige inimene, mis siis üldse karta on?
Kuna meie riigivalitsemisse on ennast sissepuukinud ka endised kommunistid ja nende järeltulijad, siis tasub tõsiselt karta, et oma kohta ja raha säilitada. Selliseid inimesi peabki pealt kuulama, sest tänu riigireeturite kinninabimisele, ei saa meie idapoolsest Eestist moodustada mitte Putini venemaad. Kuigi see oleks meie punapäise Yana pikaajaline tahtmine. Lausa vastik oli vaadata hiljuti ETV näidatud filmi "Riigireetur". Mees tundus endiselt julm ja südametu, ütles et Jumal olevat talle kõik juba andeks andnud! Nii lihtne see ongi mehel ja veel eestlasel, kes 14 aastat tegeles selle võika riigi äraandmisega.! Usun, et vabaduses on selliseid mehi veel ja veel!
u
uss/ 1. oktoober 2018, 11:38
Asi ei ole mitte kartmises, vaid jõustruktuuride omavolis. Õigusriigis peavad seadused kehtima kõigile, ka KAPO'le, KRIPO'le, prokuratuurile ja teistele jõustruktuuridele. Selleks, et saada mõne inimese pealt kuulamiseks kohtult luba, peab politsei kohtule esitama tõendid, et selline tegevus on tõest vajalik, vastasel juhul on tegemist ebaseadusliku jälitustegevusega. Me ju tahame elada demokraatlikus õigusriigis või kuidas?
p
"tervitan" ka ikka kõne jooksul/ 1. oktoober 2018, 08:52
pealtkuulajaid, nalja saab nabani sest vahest kõne pelae tervitamist kohe katkeb.. vaja uuesti valida, et jutt lõpuni rääkida. Nii et lidnistage aga isuga )))
m
millal/ 1. oktoober 2018, 08:50
neid globaliste ja vasakpoolseid üldse keegi mõistnud on.

r
riik nagu nukk/ 1. oktoober 2018, 07:53
Iga oma telefonikõnet alistan ma lausega: "Tähelepanu, meie kõne salvestatakse" või, et: "Onud, ma tean, et te kuulate seda kõnet pealt". Ametiasutustesse info küsimiseks ei helista ma iiagi oma põhinumbriga, vaid selleks on kioskist ostetud 15 € telefon ja kõnekaart. Lisaks helistan kodust eemal. Sülearvuti kaamera on kinni teibitud, tahvlil on kaameral näpp ees. Ja seda ei tee ainult mina, vaid paljud kuni ekspresidendini välja. Nii kaugele oleme me meie riigikeses jõudnud. Üldiselt on teada, et enamus Aafrika ja Kesk-Ameerika (sh Kariibimere saared) väikeriigikesi on nukuvalitsustega.
ä
ära aja pada/ 1. oktoober 2018, 08:21
Meie oleme õigel teel .
m
Mutike/ 1. oktoober 2018, 08:23
Küll sa elad alles valgustkartvat elu, nii palju varjata
ä
Ära aja jura/ 1. oktoober 2018, 07:41
Järjekordne Exceli tabeli mōtlemine, kus tuleb mingitest kvootidest lähtuda. Kui kaks korruptanti omavahel asja arutavad, polegi muud reaalset vōimalust neid kinni püüda. Kui on kuritegu, siis tuleb seda uurida ja pole vahet kuidas seaduslikke tōendeid kogutakse. Tundub, et kellegi arvates on politsei ja prokuratuur liiga paljudele asjadele jälile saanud.
k
kuritegevuse/ 1. oktoober 2018, 07:31
taset ei ole võimalik nende riikidega võrrelda. eestis on turvalisus null. niigi on praktiliselt võimatu, et politsei sinu pöördumisele vastaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee