Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

PANE TÄHELE: see on oktoobri aiatööde meelespea! 

Bauhof, 3. oktoober 2018, 17:56
 
Oktoober on sobiv aeg valmis panna katted, mis taimi pakase eest kaitsma hakkavad, istutada sibullilli, riisuda lehed ja viimaseid magusaid õunu korjata.

Oktoobri rahvakeelsed nimetused väljendavad kõik rahunemise ja talveks valmistumise aega. Inimesed hakkavad tubastele tegevustele küll mõtlema, ent alustuseks tuleb aiatööd lõpule viia. Bauhofi aiaeksperdid tuletavad meelde, et nüüd on viimane aeg valmistuda talve tulekuks ja tagada kaunid tärkavad õied ja toitaineterikas muld varakevadel.

Talvekanga, turbamulla ja koormakile saab küll praegu valmis panna, et oleks õigel ajal võtta, ent liiga vara ei tasu taimi katma hakata. Külmade hilinedes hakkab taimedel katte all palav ning levima võivad hakata seenhaigused. Oktoobris on tähtis jälgida ilmateadet ja vastavalt sellele talitleda. Katete väljatoomiseks tuleks oodata maapinna kerget külmumist ning püsivat külma.

Arvestades kliima muutumist viimastel aastatel, ei pruugi talvekatete väljatoomine olla vajalik enne aastavahetust.

Kui õues on pikalt sula ja plusskraadid, siis on kindlasti vajalik katet vähendada. Parim kaitse on muidugi lumi ise, ent seda ei saa kahjuks keegi aednikule garanteerida.

Roosiaiaski tuleb talveks valmistuma hakata. Rohtsed võrsed ja noored pungad tuleb kärpida puitumise kiirendamiseks. Peenraroosid võiks tagasi lõigata siis, kui maapind on paari cm ulatuses külmunud. Taimed tuleb katta kuuseokstega alles siis, kui ka päevasel ajal saab tunda miinuskraadide näpistamist. Päris talve saabudes, kui temperatuur langeb alla –10°, võib laotada kuuseoksetele soojustuse lisamiseks kuivi lehti. Roosiaednikel on aasta aastalt kindlasti kasutusel tõrvapapist valmistatud kolmnurgad, mis soojustust märjaks saamise eest kaitsevad. Sama eesmärki sobivad täitma ka koormakate ja eterniit. Loe täpsemalt rooside hooldamisest ja talveks katmisest siit.

Loe edasi Bauhofi Aiaparadiisist.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee