Eesti uudised

Kolm päeva metsas uitanud 88aastane Anatoly leiti surnuna (13)

Ohtuleht.ee, 1. oktoober 2018, 15:03
Foto: PPA
Kolm päeva otsisid politsei ja vabatahtlikud taga 88aastast Anatolyt, kes oli metsa läinud ja ära eksinud. Lõpuks leiti mees surnuna.

Laupäeva õhtul veidi peale kella 18 helistas häirekeskusesse 88aastane Anatoly ning andis teada, et on metsa eksinud. Anatoly asus laupäeva keskpäeval Tartu linnast teele ning võttis suuna Ahja peale. Akste külas jättis mees oma sõiduauto Zigulii tee äärde ja suundus metsa seenele või marjule.

Samal teemal

Õhtul alustatud maastikuotsingutel osalesid politseinikud koos teenistuskoertega ning appi võeti ka droon. Otsingute ala hõlmas Valgesoo, Akste ja Kiidjärve külasid. Patrullid kontrollisid mehe antud kirjelduse järgi tema liikumisteid. Veidi enne kella 23 leiti mehe auto. Kella 3ni öösel väldanud otsingud lõppesid paraku tulemusteta.

Pühapäeva hommikul kella 9 ajal jätkusid maastikuotsingud, kuhu olid lisaks politseinikele kaasatud kaitseliitlased, kohalikud inimesed, vabatahtlikud otsingukoertega ning ametnikud Keskkonnainspektsioonist ATV ja maasturautoga. Kella 14 ajal päeval kaasati otsingutesse ka PPA kopter. Veidi enne kella 19 lõppesid otsingud kahjuks tulemusteta. Õhtuks oli tühjaks saanud mehe mobiiltelefon.

Täna jätkas politsei koos vabatahtlikega Põlvamaal kadunud mehe otsinguid. Planeeriti uued otsingualad, mida ahelike ja teenistuskoeraga kontrollida. Pärastlõunal leidis jäljekoer mehe üles, kuid kahjuks surnuna. Väliseid vägivallamärke surnukehal esiti ei tuvastatud, täpne surma põhjus selgitatakse ekspertiisis. Põlva politsei välijuht Arvo Turba ütles, et abivajaja leidmist raskendas tihnik, mida palistas kõrge hein. Ühtlasi olid mehel seljas tumedad riided, mistõttu oli teda raskem muust maastikust kohe eristada. „Soovitame metsa minnes panna selga erksavärvilised riided või mis veel paremgi – kanda üleriietel helkurvesti. Kui inimene on metsas sihi kaotanud ja hätta sattunud, aitab selline riietus oluliselt kaasa inimese kiiremale leidmisele. Olgu seda siis linnulennult kopterimeeskonna või maastikul otsivate inimahelike poolt,“ märkis politsei välijuht. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee