Maailm

Indoneesiat rünnanud tsunami võis nõuda tuhandeid ohvreid (2)

LISA KOMMENTAAR

Ülerahvastatus! 1. oktoober 2018 11:49
Inimesed on kolinud massiliselt vahetult mere äärde. Ja maa kasutusele võtuks on maha võetud varem troopikasaari ääristanud laiad mangoovitihnikud. Mis varem lainete hoogu ning pealetungi takistasid.
Aga kas või meilgi. Kes see varem oma talu otse merekaldale, tuulte ning tormide meelevalda püstitas? Ikka veidi kaugemale. Ranna vahetus läheduses oli liivaluteil ehk vahest mõne vaese, maata kaluri hütt. Aga praegu? Meie rikkurid lausa trügivad randadesse. Seejuures isegi seadusega kehtestatud rannakaitsevõõndeid eirates. Meil pole see veel nii hull. Aga vaata Soomes või Rootsis, kus majad on lausa merekanda peal. Meie mail muidugi ülerahvastatust veel pole. Kui on rikkus ning prestiiž.
me kõigume! 1. oktoober 2018 11:20
Eelmise maavärina ajal oli enne seda ja ka pärast seda, selge ilm öösel ja vaatlesin igal ööl Kaljukitse tähtkuju all asetsevaid planeete Saturni ja Marsi. Naabermaja katuse järgi oli näha, et Mars liigub iga öö hüppeliselt üles poole, kuid pärast maavärina toimumise ööd (maavärin toimus Jaapanis), oli Mars kolinal tagasi langenud üleelmise öö asukohta ja Saturn oli hüppeliselt kõrgemale tõusnud oma endisest asukohast. Järgnevatel öödel nende õiged kohad taasusid. Seega maavärina aegu Maa idapoolne külg oli tõusnud kõrgemale ja läänepoolne laskunud madalamale. Tundub, et Maa kõigub maavärina ajal. Mis asi pani maakera kõikuma, kas kosmosest tulnud lööklaine või maakera sees toimuvad protsessid?