Seisukoht

Seisukoht | Topeltkodakondsusega mugavuskodanikud (37)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 30. september 2018 20:19
Foto: TIINA KÕRTSINI
Topeltkodakondsus on riigi jaoks piinlik teema. Ametlikult seda justkui olla ei tohiks. Samas topeltpassiomanikelt kodakondsust ära võtta ei saa. Enamgi veel – riik isegi ei pruugi teada, kellel Eesti passi omanikest on taskus veel mõne teise riigi pass.

Kellel ja milleks aga on vaja korraga kahte passi taskusse? Laias laastus võib öelda, et kaks passi on mõnus variant tarbida korraga kahe riigi poolt pakutavaid hüvesid. Seega pole kahe passi omanikud mitte niivõrd patrioodid, kuivõrd mugavuskodanikud. Ja vahet pole, kas sel juhul on Eesti passi kõrval taskus mõne lääneriigi või hoopi Vene pass. Lisaks saab kahe passi abil ära nihverdada ka kohustustest riigi ees, näiteks pääseda ajateenistusest.

Tagatipuks saab väita, et topeltkodakondsed justkui ei  usukski Eesti riigi püsimisse. Sest hoides tagataskus ka teise riigi passi, on võimaliku konflikti puhkedes selle abil võimalik siitmailt ohutusse riiki põgeneda.

Sestap polegi liigse passi omanikud kiirustanud sellest loobuma. Vastupidi, siit ja sealt on kuulda olnud vihjeid, kuidas teine kodakondsus tagab mõnusama vanaduspõlve ja ohu korral julgema isikliku oleku.

Samal teemal

19.10.2018
Vastukaja | Kahe passi omanikud pole mugavuspagulased
19.10.2018
Vastukaja | Topeltkodakondne ei pea õigustama oma valikuid
16.10.2018
Reformierakonna varjatud valimiskampaania? Facebookis kogub populaarsust väliseestlastele suunatud grupp

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee