Maailm

Vene sõjaväeluure paljastaja: mind tahetakse nüüd süüdistada katses tappa president Putin! (14)

Tõnis Erilaid, 30. september 2018, 18:51
Politsei küüsis: Roman Dobrohhotov vahistamisele vastu puiklemas ühel Navalnõi korraldatud meeleavaldusel Moskvas.Foto: AP/Scanpix
Ajakirjanik Sergei Kanev oli üks uurijaist, kes paljastasid Skripalide mõrvakatse seotuse Vene sõjaväeluurega ja avastasid, et Ruslan Boširovi pseudonüümi kasutas Inglismaale sõites GRU polkovnik Anatoli Tšepiga. Nüüd oli ta sunnitud Venemaalt kiiresti põgenema, teatas raadiojaam Ehho Moskvõ. „Ma olen „puhkusel“ ühes Balti vabariigis,“ ütles Kanev. Tema kaaslane uurimistöös Roman Dobrohhotov on Londonis, kuid kinnitab, et sõidab Venemaale tagasi.

Sergei Kanev oli varem kinnitanud, et tema kohale tekkis ohtlik vari pärast seda, kui Föderaalne Julgeolekubüroo (tuntud lühendi FSB järgi) alustas uurimist selgitamaks, kes jagas Boširovi/Tšepiga passiandmeid ja elulookirjeldust Bellingcati uurivatele ajakirjanikele ning Roman Dobrohhotovi internetiportaalile Insider. „Võidakse öelda, et olen avalikustanud riigisaladusi ja panna pikaks ajaks trellide taha,“ kartis ta. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

8. oktoober 2018, 23:59
Bellingcat: ka teine Skripalide mürgitaja on GRU töötaja
5. oktoober 2018, 08:01
VENEMAA PRESIDENT VLADIMIR PUTIN: Sergei Skripal on lihtsalt lurjus
2. oktoober 2018, 21:09
Sergei Skripali vennatütar korraldas Vene meedias järjekordse etenduse
30. september 2018, 15:17
Kas Metsavase tabamisele aitas kaasa Skripal? Kapo: Skripal pole sellega seotud

14 KOMMENTAARI

a
Ajaloo huviline 1. oktoober 2018, 14:49
Kirjutasin mõnedest markantsematest näidetest, millega NKVD ning KGB inimesi omal ajal istuma panid. Kui läbi läksid ka absurdseimad süüdistused. Millele ülekuulatav lõpuks ikkagi "vabatahtlikult" alla kirjutas. Aga ju need näited ei meeldi vist meie moderaatoritele.
a
Ajaloo huviline 1. oktoober 2018, 14:46
Venemaa repressiivorganid süüdistuse väljamõtlemisega eriti oma pead ei vaeva. Kõik sobib. Kaks ajaloolist näidet. 30-ndatel arreteeris tollane NKVD k...
(loe edasi)
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee