Maailm

Vene sõjaväeluure paljastaja: mind tahetakse nüüd süüdistada katses tappa president Putin! (14)

Tõnis Erilaid, 30. september 2018 18:51
Politsei küüsis: Roman Dobrohhotov vahistamisele vastu puiklemas ühel Navalnõi korraldatud meeleavaldusel Moskvas.Foto: AP/Scanpix

Ajakirjanik Sergei Kanev oli üks uurijaist, kes paljastasid Skripalide mõrvakatse seotuse Vene sõjaväeluurega ja avastasid, et Ruslan Boširovi pseudonüümi kasutas Inglismaale sõites GRU polkovnik Anatoli Tšepiga. Nüüd oli ta sunnitud Venemaalt kiiresti põgenema, teatas raadiojaam Ehho Moskvõ. „Ma olen „puhkusel“ ühes Balti vabariigis,“ ütles Kanev. Tema kaaslane uurimistöös Roman Dobrohhotov on Londonis, kuid kinnitab, et sõidab Venemaale tagasi.

Sergei Kanev oli varem kinnitanud, et tema kohale tekkis ohtlik vari pärast seda, kui Föderaalne Julgeolekubüroo (tuntud lühendi FSB järgi) alustas uurimist selgitamaks, kes jagas Boširovi/Tšepiga passiandmeid ja elulookirjeldust Bellingcati uurivatele ajakirjanikele ning Roman Dobrohhotovi internetiportaalile Insider. „Võidakse öelda, et olen avalikustanud riigisaladusi ja panna pikaks ajaks trellide taha,“ kartis ta. 

„Neid uurimusi on tegelikult kogunenud terve hulk, millega astusin kõrgelseisvatele isikutele valusasti varvastele,“ rääkis Kanev hiljem internetiportaalile RBK ja arvas, et Boširovi/Tšepiga paljastamine pole sugugi peamine. Tema tegevust finantseerinud president Putini arhivaenlane, suurfirma Jukose endine omanik Mihhail Hodorkovski ütles nime nimetamata, et Venemaalt tuli kiiresti ära tuua ja ohutusse kohta viia ajakirjanik, kes tegeles Kesk-Aafrika vabariigis tapetud kolme ajakirjaniku mõrva tegelike asjaolude selgitamisega. Need kolm ajakirjanikku püüdsid turistina Aafrikasse sõites pääseda jälgima, kuidas nõndanimetatud Wagneri erasõjaväeüksuse võitlejad annavad kohalikele relvi ja kaitsevad Vene huve sealsetes kaevandusettevõtetes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2018
Bellingcat: ka teine Skripalide mürgitaja on GRU töötaja
05.10.2018
VENEMAA PRESIDENT VLADIMIR PUTIN: Sergei Skripal on lihtsalt lurjus
02.10.2018
Sergei Skripali vennatütar korraldas Vene meedias järjekordse etenduse
30.09.2018
Kas Metsavase tabamisele aitas kaasa Skripal? Kapo: Skripal pole sellega seotud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee