Poliitika

GALERII | Vabaerakond peab Raplas erakorralist üldkoosolekut, Kaul Nurm luibab erakonnale uut hingamist (28)

Toimetas Kristel Veerus, 30. september 2018 09:45
Foto: Teet Malsroos
Vabaerakond koguneb täna Rapla Kultuurikeskusesse erakorralisele üldkoosolekule, kus valitakse uus esimees, juhatus, aukohus ja revisjonikomisjon. 

Partei esimehels kandideeriv Kaul Nurm lubab esitada tänasele juhile Andres Herkelile tõsise väljakutse. "Suurel hulgal vabaerakondlastel oli sisuliselt valida, kas lüüa erakonnale käega, või saavutada siiski suurem roll ja sõnaõigus erakonna juhtimises. Usust selle erakonna väärtustesse ja tulevikku me valisime viimase. Me muudame seda erakonda.

Samal teemal

Minu valituks osutumise korral erakonna esimeheks toon ma kaasa uued olulised rõhuasetused. Me tuleme kodanikele lähemale nende toimetuleku ja igapäevaelu küsimustes ning asetame oma poliitika kujundamise keskmesse hariduse, tervishoiu ja pensioni teemad.

Me peame Eesti riigi, rahva ja majanduse head käekäiku võimalikuks üksnes osalemisega ülemaailmses tööjaotuses, sh Euroopa Liidu majandus- ja rahandusliidus. Jaatades Euroopa ühisturu arendamist ja õiglast vabakaubandust ei toeta me samal ajal Euroopa poliitilist föderaliseerumist. Me toetame rahvusriikide Euroopat.

Fiskaalpoliitikas seame me prioriteediks tööjõumaksude olulise alandamise. Meie hinnangul võiks riik jagada koos ettevõtjatega tööjõumaksude alandamisel ettevõtluse riske, kuid maksustada selle võrra rohkem äritulemit ja kommertskinnisvara.

Toome ka olulise kursimuutuse regionaalpoliitikasse kui jagame Eesti majandusterritooriumi Euroopa Liidu struktuurifondide toetuste taotlemisel ja rakendamisel kaheks: majanduslikult enamarenenud Tallinn ja vähemarenenud muu Eesti. Reformierakonna, Isamaa, sotside ja Keskerakonna Tallinna-keskse regionaalpoliitika jätkumine läheb maksumaksjale uuel finantsperioodil maksma rohkem kui 1 miljard eurot.

Eesti e-riigi teenused on valdavalt pärit 2000ndate algusest, need on nii tehnoloogiliselt kui kontseptuaalselt kiiresti vananevad ja need vajavad kaasajastamist. Tänane valitsus pole selle ülesandega aga hakkama saanud ning käib degradeerumine. Isegi kiiret inertnetiühendust pole suudetud tänaseni iga kodaniku majapidamiseni viia, kuigi selle projektiga alustati juba 2009. aastal.

Me tuleme valimistel välja ka väga põhjaliku ökoloogilisel tasakaalul põhineva elukorralduse ettepanekutega alates kliimakokkuleppe eesmärkide sisustamisest ja lõpetades ringmajanduse, taastuvenergia, plastikureostuse või pakendiringluse teemadega.

Mõistagi jätkab Vabaerakond euroopalike väärtuste – inimõigused, põhivabadused, demokraatia, võrdõiguslikkus ja õigusriik – kaitset.

Samas toetan ma erakonna senist rahvuslik-konservatiivset joont eesti keele ja kultuuri kaitsmisel ja arendamisel, perepoliitikas ning kodakondsus-, immigratsiooni- ja lõimumispoliitikas. Ma nõustun olulises osas ka meie erakonna senise välis- ja kaitsepoliitika ning sisejulgeoleku põhiseisukohtadega.       

Kes iganes võidab täna esimehe valimised, see toob Vabaerakonna ühtse meeskonnana, täisnimekirjaga ning kõiki riigi juhtimiseks vajalike kompetentse sisaldava täismahus valimisprogrammiga 2019. aasta märtsikuus toimuvatele riigikogu valimistele. Vabaerakond saab täna uue hingamise ja selles protsessis ei ole enam kaotajaid," teatab Nurm.

Samal teemal

01.10.2018
Kes on Vabaerakonna uus esimees Kaul Nurm?
30.09.2018
MADALIKULT LAHTI: kas uuel esimehel õnnestub Vabaerakonna lekkiv lootsik taas sõidukõlblikuks tuunida?
27.09.2018
Vabaerakonna esimehekandidaat Kaul Nurm: Tallinna eelistamine läheb maksma miljardi
20.09.2018
Herkel kandideerib taas Vabaerakonna esimeheks