Krimi

VIDEO | Ei põgenenudki sündmuskohalt, otse vastupidi! Tartus tüdrukule otsa sõitnud poiss käitus väga hoolivalt (55)

Ohtuleht.ee, 28. september 2018 18:55
Foto: Lõuna prefektuur
Politsei avaldas video Tartus aset leidnud liiklusõnnetusest, mille tagajärjel murdis kümneaastane laps mõlemad sääreluud. Salvestis lükkab ümber esialgu liikvele läinud väite, et jalgrattur sõitis peatumata edasi: video tõestab, et poiss jäi kannatanu juurde.

"Meie kiidusõnad 12aastasele poisile, kes läks viga saanud tüdrukule kohe appi ning tuli hiljem emaga ise politseisse juhtunust ka rääkima. Viga saanud tüdrukule soovime aga kiiret paranemist," kirjutab Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias.

"Kogutud info kinnitab, et kümneaastane tüdruk ületas ülekäigurada jooksusammul ilmselt põhjusel, et roheline tuli hakkas fooris vilkuma. Samal ajal sõitis ülekäigurajal talle vastu rattur, kes samamoodi kiirendas. Kummalgi lastest ei jäänud paraku enam piisavalt aega, et kokkupõrget vältida," kirjeldab politsei.

Esialgne info sai uurimise käigus täiendust ning fakt on, et rattal sõitnud poiss ei põgenenud sündmuskohalt. Vastupidi - ta käitus ses olukorras väga abivalmivalt ja hoolivalt ning läks pärast kokkupõrget otsejoones viga saanud tüdruku kõrvale, aitas teda nagu oskas. Appi tulid peagi mitmed teisedki. Poiss oli sündmuskohal seni, kui üks kiirabibrigaadidest mööda juhtus sõitma ning abivajajaga edasi tegeles.

"See oli õnnetu õnnetus ja väga valus õppetund üheaegselt, sest kui lapsed oleks sõiduteed ületanud ettevaatlikumalt, saanuks sellist tagajärge vältida. Sõiduteed, kui ka tegu on reguleeritud ülekäigurajaga, tuleb ületada kiirustamata. Kui rattur tuleb ülekäigurajale lähenedes sadulast maha, aitab see samuti oluliselt vähendada riske, mis kaasnevad just suuremal liikumiskiirusel," rõhutab politsei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee