Foto: Lõuna prefektuur
Ohtuleht.ee 28. september 2018 18:55
Politsei avaldas video Tartus aset leidnud liiklusõnnetusest, mille tagajärjel murdis kümneaastane laps mõlemad sääreluud. Salvestis lükkab ümber esialgu liikvele läinud väite, et jalgrattur sõitis peatumata edasi: video tõestab, et poiss jäi kannatanu juurde.

"Meie kiidusõnad 12aastasele poisile, kes läks viga saanud tüdrukule kohe appi ning tuli hiljem emaga ise politseisse juhtunust ka rääkima. Viga saanud tüdrukule soovime aga kiiret paranemist," kirjutab Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias.

"Kogutud info kinnitab, et kümneaastane tüdruk ületas ülekäigurada jooksusammul ilmselt põhjusel, et roheline tuli hakkas fooris vilkuma. Samal ajal sõitis ülekäigurajal talle vastu rattur, kes samamoodi kiirendas. Kummalgi lastest ei jäänud paraku enam piisavalt aega, et kokkupõrget vältida," kirjeldab politsei.

Esialgne info sai uurimise käigus täiendust ning fakt on, et rattal sõitnud poiss ei põgenenud sündmuskohalt. Vastupidi - ta käitus ses olukorras väga abivalmivalt ja hoolivalt ning läks pärast kokkupõrget otsejoones viga saanud tüdruku kõrvale, aitas teda nagu oskas. Appi tulid peagi mitmed teisedki. Poiss oli sündmuskohal seni, kui üks kiirabibrigaadidest mööda juhtus sõitma ning abivajajaga edasi tegeles.

"See oli õnnetu õnnetus ja väga valus õppetund üheaegselt, sest kui lapsed oleks sõiduteed ületanud ettevaatlikumalt, saanuks sellist tagajärge vältida. Sõiduteed, kui ka tegu on reguleeritud ülekäigurajaga, tuleb ületada kiirustamata. Kui rattur tuleb ülekäigurajale lähenedes sadulast maha, aitab see samuti oluliselt vähendada riske, mis kaasnevad just suuremal liikumiskiirusel," rõhutab politsei.

Samal teemal

Kommentaarid  (55)

mõistust juurde 30. september 2018 12:53
Ülekäigurajad on selliselt ehitatud, et jalgratturile on ühele poole ilma ääreta tõus tehtud. Tavaliselt meetri laiune. Mina jalakäijana tavaliselt sellest kohast teed ei ületa. See video on muidugi halva kvaliteediga, aga mulle tundub, et tüdruk jooksis teele just sellest äärest, kus on jalgratturite pool.
to / 12:53, 30. sept 2018 4. oktoober 2018 21:46
sa oled tuutu, see pole mitte ratturitele , vaid invatooliga ja lastevankritega liikujatele. Kas sel kohal üldse velo seljas sõites ületada võis ?
kunn 30. september 2018 10:16
Pole siin midagi õigustada. Rattur lihtsalt rammis ja niitis teise maha.
Miks ta ei võinud meeter vasakult või meeter paremalt mööda sõita.
Kui silmi peas pole, siis ärgu ratta selga istugu.
Teine peab nüüd mitu kuud kodus istuma ja seejärel karkudega komberdama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS