Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Uuesalu -  hea asukoha ja suurepärase elukvaliteediga elamurajoon 

Uuesalu kodu | VIDEO: Martin Ahven, 17. oktoober 2018, 10:20
 

Kuna uusarendused on nii ehituse kvaliteedilt, pakutavatelt mugavustelt kui ka ülalpidamiskulude poolest suhteliselt sarnased, siis mõjutab uute korterite ja majade tulevikuhinda järjest enam nende asukoht. Kuhu peab aga pilgud pöörama, et ostetava kodu turuväärtus aastate pärast ei väheneks, vaid pigem kasvaks.

Öeldakse, et kinnisvara ostmisel on kõige olulisemad kolm asjaolu: asukoht, asukoht ja veelkord asukoht. Sestap alustataksegi kodu ostmist eeskätt asukoha valimisega. Kuid millised on uued perspektiivsed elamurajoonid.

Lõppenud suvel läbis uudistekanaleid kinnisvaraekspertide sõnum, et Kalamajja kolimise trend on läbi saanud – sinna kümne aastaga elama asunud hipsterite põlvkonnale on lapsed sündinud ning nüüd soovitakse pigem liikuda äärelinna majadesse.

Eelistatud piirkonnaks on kujunenud Rae valla uued elamurajoonid (Peetri, Jüri, Järveküla, Uuesalu), kus elanike arv on kiirelt kasvanud. Hinnatud on ka Kiili, Saue ja Saku.

Statistika kohaselt sooritavad ligikaudu kaks kolmandikku kogu kinnisvaraturul tehtavatest tehingutest 25–35-aastased tarbijad, kes on moodustamas eraldi leibkondi ning ühtlasi ostmas oma esimest või teist kodu, milleks on eelistatult uusarendus.

Viimaseid hinnatakse enam ka seetõttu, et viimastel aastatel on vanade korterite hinnad tõusnud, seega kui kaaluda, kas osta näiteks renoveeritud korter Mustamäe vanasse majja või täiesti uude asumisse, jääb suhteliselt väikese hinnavahe tõttu sõelale valdavalt viimane variant.

Uusarenduste vaieldamatuks eeliseks on ka madalamad üldkulud, iseäranis renoveerimist ootavate korrusmajadega võrreldes. Kui igakuised väljaminekud on väiksemad, võimaldab see kodu ostu heaks rohkem raha investeerida või kinnisvaraturul sootuks avarama pilguga ringi vaadata.

Möödas on ajad, mil eelistati 400-ruutmeetriseid ning suuremaid majalahmakaid. Märkimisväärsele ehituskulule lisaks on ebapraktilised ülalpidamiskulud need, mis panevad inimesi üha enam 100–200-ruutmeetriseid kodusid otsima. Optimaalsed on 110–150 ruutmeetrise elamispinnaga ridaelamuboksid nagu on pakkumisel Jüri aleviku kõrval Kirsi teel või 130–200 ruutmeetrise suurusega majad Uuesalus.

Uuesalu Kodu – eluase linna lähedal

 sergeizjuganov.com

Uuesalu külla rajatav kaasaegne ja privaatsesse eramute kompleksi kuulub 68 eramukrunti suurusega ca 1500-1769 m2. Välja arendatakse uus elamurajoon moodsate, mugavate ja koduste ühepere eramutega, suurustega 130-188 m2, mis projekteerinud arhitekt Marina Orlovski ja millele lisandub varjualune või garaaz.

Tänu nupukale plaanilahendusele on majades kasutut koridoripinda võimalikult vähe. Elutuba ja köök moodustavad mõnusa avara ala koosviibimisteks. Magamistubade ette aga on tekitatud väikesed lükandustega suletavad sopid, mis võimaldavad privaatset tsooni ühiskasutatavast alast paremini eraldada. Lisaks saab igaüks ise otsustada, kas soovib varikatusega või garaažiga elamut.

 sergeizjuganov.com

Energiatõhusus eelkõige

Nüüdisajal võib energiatõhusaks pidada vähemalt B-energiaklassi kuuluvat hoonet, mida vahel nimetatakse ka madalenergiahooneks ja valdav osa uutest, eriti just eluhoonete arendustest, kavandatakse nüüdisajal B-energiaklassi.

Ka Uuesalu Kodu majad on B-energiaklassis ehk tasemel, kuhu jõuavad energiatõhusalt ehitatud hooned, mis ise energiat ei tooda.


Majadel on väga head ja soojapi-davad aknad, soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ning madalaid küttekulusid aitab hoida maasoojuspump.

Hoonetel on üldjuhul piisavalt katusepinda, et täiendavalt päikese- paneelide kasutuselevõtmisega jõuda liginullenergia- või isegi neto- või plussenergiahoone tasemeni.

Seetõttu on 140-188 m2 suuruste ja kuni 3 meetri kõrguste lagedega otstarbeka planeeringuga elamute ülalpidamiskulud samaväärsed kahetoalise korteri ülalpidamisega.

Tekkis huvi? Vaata lisaks SIIT

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee