Kommentaar

Riina Sikkut | Kes kelle kulul ennast ravib? (26)

LISA KOMMENTAAR

Rait 28. september 2018 20:24
mulle ei jõua küll kohale, miks peaks igapäevaselt prahti tootma
Elukutseline Setu 29. september 2018 13:50
Aga tegelikult on sellel Sikkutil vist esimest korda õigus. Ja see ei tule ilmselt tema enese tarkusest ega ka mitte ametnike analüüsidest vaid WHO ja arenenud riikide uuringutest ja praktikast. Teadmiseks neile kes vinguvad, "niigi arsti juurde ei saa ja nüüd pannakse veel mittemaksjad ka samasse järjekorda." Kui lähtuda puhtalt rahalisest aspektist siis kõik uuringud näitavad, et üldine tasuta arstiabi tuleb lõppkokkuvüttes odavam. Puust ja punaseks. Teie makstud raha eest saate te ise rohkem arstiabi üldise kindlustuse juures. Miks? Sellepärast, et tohutud rahad lähevad praegu kontrollimatult vohavate raskete nakkuste piiramiseks ja raviks (mida osutatakse lõpuks sõltumata kindlustsuest. AIDS, tuberkuloos, hepatiit jne) ja teiseks ei ole isegi EV-s võimalik kindlustamata inimesi päris maanteekraavi surema jätta. Seepärast on nende käest ära lastud/kaugelearenenud haiguste ravi lõpuks kordades kallim ja selle maksate ikka (ka praegu) teie kinni. Seega saage aru inimese, et see on teie oma rahaga parem ja säästlikum ringikäimine. Mingist lollist kadedusest ja õelusest ei ole mõtet lihtsalt ebamajanduslikult käituda.
30. september 2018 22:11
Need härjad kujutavadki ette, et kui temal ravikindlustust vaja ei ole siis ka tema ülanevatel ja alanevatel sugulastel, kelle suhtes on tal kohustused, seda riiklikku ravikindlustust ei vaja. See on rohkem egomaniakkide teema see eraravikindlustuse nõudmine.
CH3CH2OH 28. september 2018 18:09
kõik sikutavad seda tervishoiu sisteeemi.kord kärss kärnas ja siis maa külmunud.Taas kirjutab homne leht,et kord maa külmunud ja siiis kärss kärnas.Mina kui tavaline inimene nagunii eriarsti abi ei saa.Kena n-v kallis rahvas.
Linnamees 28. september 2018 18:09
Tehke siis referendum, kas meie oleme nõus maksma oma palgast kõikide eestis elavate inimeste ravi maailmatasemel kinni, teades, et sellega sinu enda ja su lasteni see abi ei jõua niipea, sest sinu raha eest soovib ravi tohutu hulk raha mittemaksvaid inimesi! Ministri soovitus pikendab iga aastaga ravijärjekordi, sest noori jääb iga aastaga vähemaks ja raha haigekassas juba on otsas aasta keskel!
raul 28. september 2018 18:07
kuidas küll üks naine võib nii naiive olla
To raul 29. september 2018 10:14
Aga naised ongi naiivsed. Sellepärast ei tohigi neid selliste ametikohtade peale lasta.
vaike 28. september 2018 17:50
Kuidas küll proua mõtleb,et igaüks peaks sõlmima ravikindlustuse lepingu mingis kindlustusfirmas näiteks aastaks. Inimene ei ole siiski maatükk, maja või auto,kellele kindlustusfirma lepinguid sõlmib.
Kuidas üldse võib nii arutleda.Eestis on palju eakaid inimesi, ijaüks ei suuda kindlustuslepingu järgsid nõudeid täita ja kindlustusraha maksta.Samas on erakliinikute teenused väga kallid,eriti kõikvõimalikud operatsioonid ja diagnostika teenused Juba on meil mingi erakliinik loodud mingi riiulifirmast, kus pole ei seadmeid ega ka kompetentseid arsti, aga tahavad teha selgroo kahjustute
operatsioone.
Ille 28. september 2018 17:50
See inimene on küll nii eluvõõras, ainult üks ümar jutt ja veider ilme näol. Miks juhib tervishoidu inimene, kes on tervishoiust ja selle korraldusest väga kaugel.
Mises 28. september 2018 17:41
Tegelt varjab kõrgeid hindu, politiseeritud haigla juhatust ja toob varjatud hinnakontrollist tuleneva defitsiidi ja ratsioneerimise (pikad järjekorrad, oi meil pole graafikut veel, jne.)
uss 28. september 2018 17:27
Ühiselt rahastatud tervisekindlustus peab jääma, kuid kindlustuse haldamise peab erakindlustusfirma kätte minema, sest poliitikud varastavad Haigekassa rahast tühjaks ja maksumaksja peab ikka arsti juurde pääsemist mitu kuud ootama.
oka 28. september 2018 17:42
Erakindlustus ei pressi ei tea mitu korda rohkem meditsiinile määratud raha välja kui praegused asjaosalised?

28. september 2018 16:31
huumor kuubis, mida proua peab kõrgeteks tervisekuludeks, kas 100 euri, 1000 euri, jne?
elektritsaabtasuta 28. september 2018 16:21
Andro Roos :" Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune): Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa.
arstile ju 28. september 2018 16:15
ikka ei saaa, eriarstile saamine võttis 8 kuud. millest me räägime, selle ajaga nii mõnigi lahkunud meie seast juba. see poliitikute jura on kõrini ära tüüdand ja alati tuleb uus ja hullem.
28. september 2018 16:33
lahkumine on rahaline kokkuhoid, see puhas poliitika.
R. 28. september 2018 16:06
Selles naises on kõik imelik!
Teisitimotleja 28. september 2018 15:58
Ei ole veel mina EV ajal tasuta arstiabi saanud. Need mõned hädad mis mul on olnud olen pidanud raha letti looma sest pakutav järjekord on nii pikk et minu elupäevi selleks ei jätku. Kuhu minu sotsiaalmaks läheb ja kes seda laiaks loob mina ei tea. Mina olen kull teistega solidaarne kuid minuga ei taha keegi olla.
Ilus jutt 28. september 2018 15:43
Kui mu abikaas nüüd kuidagi naiste arstile ka saaks.Muidugi pool aastat proovimist pole ka veel maailmalõpp aga kasvõi järjekordagi ehk.
28. september 2018 16:32
sa maksad liiga vähe sotsmaksu, irw
tomm 28. september 2018 15:24
Kui neid numbreid analüüsida, siis terve inimesena on sotsmaksu maksmine äärmiselt kahjulik.
üka 28. september 2018 16:58
Ükski inimene pole igavesti terve. Küllap tuleb ka Sinul aeg, kus vajad vägagi arstiabi, seega haigekassa raha.
nh 28. september 2018 18:38
ega need pensionärid meile siia taevast alla sadanud- need on ka oma tööaastate eest sotsiaa lmakse maksnud ja riigis tööd rüganud. Päris vanema põlvkonna peale ei maksa ka kisa tõsta, et neid peab üleval pidama- nõuk aegsete töötajate töötulem oli salvestatud ju ära erastatud ettevõtetesse ja saadi jah EVP-si, mida rahvale jagati. Täit infot nende kasutamisest rahvale ikkagi ei jagatud ja see tuli mulle näiteks alles pärast maa erastamist üllatusena, et olemasolevate EVP-dega oleks saanud tunduvalt rohkem maad soetada!
28. september 2018 15:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Tead, hulluke 28. september 2018 15:45
Me teame, kes oled ja kus elad. Kui sa ei lõpeta oma haigete väljaütlemiste produtseerimist, siis tuleme ja nõuame sinule küllap mitte eriti meeldival moel, et eksponeeriksid oma veega töötavat sõidukit.
Selle olemasolu puudumisel...
mida sa jahud,et 28. september 2018 15:59
„See raha läheb naftašeikide taskusse! see raha läheb riigile suuremalt jaolt.uuri enne palju tegelik kütuse hind on ja kui suured on sellest riigi maksud
Jaak 28. september 2018 19:09
Meil siinkandis räägitakse EESTI KEELT!