Maailm

SAULI NIINISTÖ VENEMAAST: „Kasakas võtab kõik, mis ripakil.“ (14)

Toimetas Aadu Hiietamm, 28. september 2018, 17:00
Soome president Sauli Niinistö. Foto: Vida Press
Soome presidendil Sauli Niinistöl tuli Washingtonis Brookingsi instituudis vastata USA sõjaväelase küsimusele, kuidas tulla toime Venemaaga. 

Riigipea meenutas soomlaste rahvatarkust, mis ütleb: „Kasakas võtab kõik, mis ripakil.“ Seetõttu tuleks hoida Venemaaga asjad korras, et millestki ei saaks kinni hakata, õpetas Niinistö. Lisaks tuleks venelastega suhelda otsekoheselt ja kindlameelselt, vahendab Ilta-Sanomat.

Soome presidendilt uuriti ka, mis inimene ja vestluskaaslane on Venemaa president Vladimir Putin. Niinistö põikles otsesest vastusest kõrvale. Ta ütles, et ei taha rääkida inimesest, kes ei ole kohal, kuid kahtlemata on Putin usaldusväärne nii sõpradele kui ka vaenlastele. 

Niinistöl jagus häid sõnu USA presidendile Donald Trumpile, kes on nõudnud Euroopas asuvatelt NATO riikidelt suuremat panust oma kaitsevõime tugevdamiseks. 

Samas kritiseeris Soome president USA valitsuse poolt Euroopa Liidule kestestatud kaitsetolle ning rõhutas, et vaba kaubavahetus on nii USA kui ka Euroopa huvides.         

Samal teemal

4. oktoober 2018, 20:20
LEVADA KESKUS: Putini reiting langes äärmiselt madalale
27. september 2018, 14:22
MEDVEDEV: jutud Vene salabaasidest Soomes on haige väljamõeldis
24. september 2018, 20:37
SOOMLASED KAHTLUSTAVAD: kas venelased rajasid Turu saarestikku salabaasi?
24. august 2018, 11:51
Soome president naudib rahva erakordset toetust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee