Maailm

SAULI NIINISTÖ VENEMAAST: „Kasakas võtab kõik, mis ripakil.“ (14)

Toimetas Aadu Hiietamm, 28. september 2018 17:00
Soome president Sauli Niinistö. Foto: Vida Press
Soome presidendil Sauli Niinistöl tuli Washingtonis Brookingsi instituudis vastata USA sõjaväelase küsimusele, kuidas tulla toime Venemaaga. 

Riigipea meenutas soomlaste rahvatarkust, mis ütleb: „Kasakas võtab kõik, mis ripakil.“ Seetõttu tuleks hoida Venemaaga asjad korras, et millestki ei saaks kinni hakata, õpetas Niinistö. Lisaks tuleks venelastega suhelda otsekoheselt ja kindlameelselt, vahendab Ilta-Sanomat.

Soome presidendilt uuriti ka, mis inimene ja vestluskaaslane on Venemaa president Vladimir Putin. Niinistö põikles otsesest vastusest kõrvale. Ta ütles, et ei taha rääkida inimesest, kes ei ole kohal, kuid kahtlemata on Putin usaldusväärne nii sõpradele kui ka vaenlastele. 

Niinistöl jagus häid sõnu USA presidendile Donald Trumpile, kes on nõudnud Euroopas asuvatelt NATO riikidelt suuremat panust oma kaitsevõime tugevdamiseks. 

Samas kritiseeris Soome president USA valitsuse poolt Euroopa Liidule kestestatud kaitsetolle ning rõhutas, et vaba kaubavahetus on nii USA kui ka Euroopa huvides.         

Samal teemal

04.10.2018
LEVADA KESKUS: Putini reiting langes äärmiselt madalale
27.09.2018
MEDVEDEV: jutud Vene salabaasidest Soomes on haige väljamõeldis
24.09.2018
SOOMLASED KAHTLUSTAVAD: kas venelased rajasid Turu saarestikku salabaasi?
24.08.2018
Soome president naudib rahva erakordset toetust