Maailm

AASTA PÄRAST ISESEISVUSREFERENDUMIT: katalaanide unistus oma riigist elab edasi (8)

Allan Espenberg, 29. september 2018, 08:31
ISESEISVUSE TOETUSEKS: 11. septembril toimus Barcelona kesklinnas grandioosne massidemonstratsioon, millel osales miljon inimest. Foto: Reuters/Scanpix

Aasta tagasi leidsid Kataloonias aset olulised ja närvilised sündmused, mida valgustati üksikasjalikult kogu maailma ajakirjanduses. Pärast seda huvi Kataloonia vastu mõnevõrra vaibus. Nüüd, kui iseseisvusreferendumist on möödumas aasta, on taas aktiviseerutud. Seetõttu oleks ka meil paslik järele vaadata, kuhu on välja jõutud ja mis saab edasi.

Mullu 1. oktoobril hääletasid katalaanid referendumil oma piirkonna tuleviku üle: kümnest valimiskasti juures käinust toetas iseseisvust üheksa. Tulemus oli nagu punane rätik Hispaania keskvõimule, mis kuulutas hääletuse ebaseaduslikuks. Keskvõimu korraldusel organiseeriti detsembris ennetähtaegsed parlamendivalimised, mille tulemusel säilitasid iseseisvusmeelsed jõud regionaalparlamendis napi enamuse.

Käesoleva aasta alguses teatasid Hispaania võimud, et Kataloonia kriisile on riik kulutanud juba miljard eurot ja kulutuste lõppu pole veel näha. Lisaks mõjutavad mullused sündmused tugevasti kogu Kataloonia arengut, sest ebastabiilne poliitiline olukord ei soosi majandust. Juba ongi tuhanded ettevõtted oma tegevuse Kataloonias lõpetanud või oma peakorteri mujale kolinud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuli 2018, 19:59
Hispaania tühistas Kataloonia ekspresidendi vahistamiskäsu
13. aprill 2018, 19:30
Kataloonia iseseisvuse ideeline pooldaja Carles Puigdemont riskib saada poliitvangiks
22. detsember 2017, 17:30
Puigdemont: "Katalaanid andsid Rajoyle kõrvakiilu."
22. detsember 2017, 09:45
Kataloonia valimised lahendust ei toonud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee