Eesti uudised

„Enam ei jaksa.” Kümne aasta jooksul on 22 hooldajat enesetapu teinud

Eesti Päevaleht, 28. september 2018, 07:08

70 KOMMENTAARI

s
sellest/ 28. september 2018, 19:34
järeldus - tahate väärikalt elada - kolige minema sealt karup**** eestist!
m
.../ 28. september 2018, 19:02
mul on nii kõrini, tahaks, et keegi viiks mu ära siit
m
mul/ 28. september 2018, 15:42
hooldamine käes. Ema enam jalgu alla ei võta. Majas häid tingimusi pole. Kahjuks hooldehaiglas koht alles okt.lõpus. 20 päeva saab seal olla üle 11.- eest ja siis hooldekodu juba üle 700.- Sinnamaani pean ise hakkama saama ja mul on tõsine hirm.
m
ma ei saa/ 29. september 2018, 00:11
aru . kui lähedased on nöus maksma kuus umbes 700 eurot hooldamise eest hooldekodus , siis miks ei vöi maksta see raha yhele hooldajale , kes tuleb koju su lähedast hooldama. Olen olnud tööl välismaal vanuri hooldajana , elasin tema korteris, 1 päev nädalas oli vaba . Hooldatav oli önnelik , et sai oma elulöppu nautida OMA kodus.
e
Eesti kodanik/ 28. september 2018, 13:11
Riik peaks hooldaja palka tõstma miinimum tasu peale nii saaks vanurid endale kindlustunde,et vanaspeast neid hoitakse.
k
Kiki- loogiline naine/ 28. september 2018, 13:27
see oleks katastroof. Kujutad ette, kui igal pensionäril oleks isiklik hooldaja, kellele makstakse miinimum palka? Et pool rahvastikust on pensionärid või hooldajad ja ülejäänud pool peab siis niipalju teenima, et neid kõiki üleval pidada.
NB! olen ise ka pensionär
e
ehh/ 28. september 2018, 21:22
looda sa, vaata kui riik ei hakka veel nendele nn loomeinimestele peale maksma. laulmine ja hooldamise kõrval raske töö.
s
see ei ole halb idee/ 28. september 2018, 22:55
paljud töötud saaksid tööd... kel ei ole väikesi lapsi, saaksid seda tööd teha ja vbl. osa eakaid kodus edasi elada.
s
See / 28. september 2018, 12:48
on tõesti nõme ja ebanormaalne,kui peab kogu aeg tõestama kellelegi veel arsti poolt määratule lisaks.Riigis pole ju ühtegi riikliku asutust kus kuu palk oleks kõigil asutuse personalil 15 euri.Miks siis lähedane hooldaja peab nii vähese palgaga leppima?Ja nõme on ka see,et pead käima nt. kui jalad on amputeeritud end näitamas ,et nad pole uuesti külge kasvanud...jne.Haiglane värk kõik see
i
Inimese austamine/ 28. september 2018, 11:52
Ehk tuleks siiski sotsiaalmakse tösta ja ametikoolides rohkem koolitada hooldajaid. Miks ei vöiks mönigatelt naaberrikidelt eeskuju vötta. Kui neis asjus oleks eetika tasemel, siis oleks ammu ju pooled probleemid lahendatud. Auahnust ja ahnust tuleks summutada ning austada köiki kodanikke vördselt.
k
Kunksmoor/ 28. september 2018, 11:36
riigil on raha küll, kui jaksab Laine Jänesele maksta täiesti arusaamatut hüvitist 20888 euri. Ja eks selle hüvitise saavad kõik 101 rahvasaadikut. Korrutame 101 x 20888, saame 2 miljonit 100 tuhhi ja veel pealegi.
m
28. september 2018, 11:18
Mina annaks selle töö, minu esivanemate eest hoolitseda kellelegi teisele, sa ei ole halb laps neile või isekas kui tahad oma elu elada. Nägin sõbranna pealt kui pidi oma puukensefaliidist taastuvat isa hooldama, kuna haigus lõi tema mõistuse sassi ja sõbranna sai täiesti jaburate asjade pärast sõimata. Käis minu juures nutmas pea iga päev, õnneks see mees taastus sellest enam vähem 3 kuuga aga ma ei tea mis teevad nende närvid kes oma inimesi aastaid hooldavad.

m
Minu lugu./ 28. september 2018, 11:08
Uskuge.Mitte kedagi ei huvita hooldaja elu,ega ka mitte hooldatava. Eestis on pereseadus ja sellega antakse lastele ja lastelastele mööda pead minnes ja tulles. Minu ema kukkus.Sai aju verejooksu. Oli enne leidmist 3 päeva teadvusetult kodus. Haiglas sai head ja asjtundlikku ravi,kuid see jäi poolikuks.Patsient oli probleemne.Jalad hakkasid liikuma enne mõistust.Oli täitsa voodi kùlge kinni pandud,et minema ei jookse pidevalt. Kuna ma elan juba ammu mujal,kui Eestis,siis iga päev ma ema juurde haiglasse ei pääsenud.Mul on alaealised lapsed ja pean tööl ka käima,kuid ema juures käis iga päev inimene.Mina käisin pikendatud nädalalõppudega.Palgatu puhkuse pidin võtma jne. Loomulikult kukkus siis ka palk. Ùhel korral siis helises mul tööl telefon ja öeldi,et pean ema koheselt haiglast ära viima,kuna ta ei allu ravile (ei tee mida kästakse). Kùsisin,et kuhu ma ta viin?Öeldi,et viige vanadekodusse,kuid pereseadus kohustab teid maksma.Ja paremates kohti pole.Ma ei tahtnud kuidagi ema kuhugile kaugele vanadekodusse panna. Siis öeldi,et koite Eesti tagasi ja hakkate hooldama.Ùtlesin,et mul on lapsed ja mul on kohustus neid hooldada teises riigis.Käivad seal koolis.On seal sùndinud ja mu abikaasal võib ka mind siiski vaja olla. Öeldi,et no sinu valik.Pead valima ema või pere vahel. Lõpuks leiti,et võiksin ta ùldse Eestist ära viia.Enda juurde elama. Siin kohal tahan öelda,et ema oli uuesti tasapisi rääkimist õppimas, täpselt polnud teada,et mida ta oskab ja mida enam mitte.24 h vajas valvet. Kùsisin,et kui teie kui profid, ei saa temaga hakkama,kuidas mina võhikuna oskaksin? Vastati, et pereseadus kohustab. No vabandust,kuid kas ma selle pereseadusega omandan ajuinvaliidi hooldamise oskused või? Haiglast ma ta ära viisin.Viisingi enda juurde taastuma. Samas kogu mu pere sai iga päev uusi draumasid. Ema oli agressiivne,tuli kallale,sõimas ja karjus ja nõudis teenendust. Miski polnud piisavalt hea.Lubas ennast ära tappa mitmel erineval viisil ja kõigile rääkida kui halb laps ma olen ja kui halvasti tema eest hoolitsen. Liiga vähe raha annan talle kuus (juba ammu olen teda toetanud mitme saja euroga kuus) Lubas mu kodust ära joosta,kui tööl olen jne. See oli 3 kuud põrgut, kui minu juures oli. Täna saab ta ise endaga oma kodus hakkama. Kuid mu jutu mõte oli,et mitte kedagi tegelikult ei huvita.Kui haiglagi on arvamusel,et teise riigi sotsiaalsùsteem hoolitsegu, pea asi,et nende nina alt ära viidaks. Ravi oli väga tasemel,kuid seda ei viidud vajaliku lõpuni. Kui mina poleks oma tuttavate arstide käest nõuandeid ema hoolduseks saanud,siis ma poleks osanud teda mitte kuidagi hoida. Lihtsam oleks olnud ta vanadekodusse panna.Kuid see oleks tähendanud ka tema ära kängumist. Praegu saime lisa aega,kuid uhel päeval on see kõik ees. Ma ei tea mida siis teha,kuid tean,et kodus hooldajaks ma ei hakka.
a
AJAS/ 28. september 2018, 11:44
Külmavärinad peale see lugemine.Jaksu ja jõudu teie perele.
e
Eino Taruk/ 28. september 2018, 13:40
"Vastati, et pereseadus kohustab"
Mõnuga vastab riik nii, kui vaja kulusid kokku hoida. Sama kui neile öelda: "põhiseadus kohustab" siis lihtsalt ignoreeritakse.
s
seen/ 28. september 2018, 14:16
Lihtinimene peab kuni surmani riiki teenima, aga riigi poolset abi pole üldse. Meie palkade pealt koorib riik nii palju enda kassadesse. Me maksame mitmeid kordi rohkem iga kuu kui on näiteks see hooldaja tasu. Ja vanast peast ei saa ka mingit hooldekodu tasumise abi. Kõik peavad lapsed kinni maksma, nagu lastel oma elu ülesehitamisega poleks üldse raskusi. Pluss veel lapsed peavad ju oma laste eest hoolt kandma. Väga häbiväärne. Riigikogus arvatakse vist et kõik inimesed teenivad 3500 eurot kuus. Ega oma mätta otsast kaugemale ei nähta.
e
Eino Taruk/ 28. september 2018, 17:32
"Lihtinimene peab kuni surmani riiki teenima, aga riigi poolset abi pole üldse. "
"Nali" on selles, et riik on loodud just vastupidisel eesmärgil - rahva teenimiseks. Riigi ülesanne on jagada laekunud maksud nii, et augud ühsikonnas saaks lapitud. Seda näeb ette Põhiseadus. Aga Põhiseadust ignoreritakse, riik ei täida seadust ega oma kohust. Hooldajad saaksid vabalt riigi kohtusse anda, sest alus on täiesti olemas.
e
Eino Taruk/ 28. september 2018, 17:33
Õhuke riik kus makse võetakse paksult ja jagatakse omade vahele.
b
Bala Laika/ 28. september 2018, 11:04
Mida kosta? Eks vanu ja väeteid ole ikka perekondades olnud. Vanasti kügelesid nad kusagil tagakambris, ei olnud ergonoomilisi voodeid ega ühekordseid linu-mähkmeid, nad lausa ussitasid vahel seal, teha polnud neil muud kui lakke vahtida... Nüüd on igasugu põetusvahendid ja villa beniitad. Probleem on aga sama vana kui inimkond. Nüüd pole raha selle kõige eest maksta, ja igaüks tahab ju ka oma elu elada. Õnn, kui saaks siitimast lahkuda ilma sugulastele kaela peale jäämata.
e
Edulugu ju/ 28. september 2018, 10:52
Seegi tükike Eesti ulmelisest eduloost.
Kummaline on aga see, et nad nimetavad genotsiidi edulooks.
v
VAEGUR:/ 28. september 2018, 10:21
mõni ime, et hooldajal on villand. Riik maksab minu hooldajale 50 eurot kuus; samas aga nõuab, et hooldaja oleks minu, sügava puudega invaliidi, juures 24/7...
v
vana kesik/ 28. september 2018, 10:51
Riik on meil nõudlik ja hooliv, seda peab tunnustama.
5
28. september 2018, 11:15
50€? On see mingi eri olukord, et riik maksab? Siis on ju jube "hästi" veel. Mulle, sügava puudega inimese hooldajale, maksab omavalitsus 20 € kuus.
j
Juula Juurakust/ 28. september 2018, 14:31
No kuulge, riik meil ju nii hoolitsev ja maksab sissetulekuta kodanikele toetuseks miinimumpalka ning toetuse saajale on tagatud ka ravikindlustus. Ei usu? eks lugege ise Kultuuriministeeriumi lehelt - Loomeliidud ja vabakutseliste loovisikute loometoetus. Ja seda siis "valitud" tegelastele, kes pole võimelised end oma valitud erialal oma kehva toodangut rahvale pähe määrida, aga toitvamat tööd ei luba "staatus" otsida, eelistavad vegeteerida teiste kulul. Isegi nõuda riigilt lisaks 38 miljonit ja meilt kõigilt salvestus- ja andmekandjate peale maksu kehtestamist. No anna minna! Pole ime, et riigil pidevalt näpud põhjas kui niisaama lihtsalt jaotatakse raha nii vasemale kui paremale, mitte neile, kellele ka EL välja antud seadused nõuavad oma liikmesriikidel toetusi maksta, aga ei, selleks olevat riik liiga vaene.
e
eit/ 28. september 2018, 10:04
inimesele ei panda suuremat koormat , kui ta kanda jõuab . mul oli 2 väikest last , kui minu 2 nädalase puhkuse ajal haigestusi mul nii isa , kui ema , kelle juures peale lahutust elasin . vanem õde sõitis lõunasse , noorem elas läti piiri ääres . ka mul viskas üle , kui pissipottidega 1. korrusel üldkempsu vahet jooksin . allkorruse vanaproua tuli juurde ja ütles , et saan sinust aru , aga mõtle sellele , et ilma sinuta oleks nad ju puhta hädas . tänaseks olen aidanud 30 aastat oma halvatud last ja teate , kõige alus on armastus oma lähedaste vastu . see riik ja need seadused ei tohi halvata inimeste mõistust ja hoolimist . olge nooruses armastavad ja hoolivad lapsed , siis vanemad aru ei kaota , kui vanaks saavad .
e
Et siis/ 28. september 2018, 09:21
Ämm sai insuldi ja see olukord oli ikka päris nõme. Pärast haiglaid koliti meile koju. Õnneks on ta tänaseks hooldekodus. Kuigi hooldekodud on Eestis väga kallid ei ole ma nõus ise kedagi aastaid hooldama. Teen lisa tööd ja maksan selle maksu aga ennast piinama rohkem ei ole nõus. Olukord paraneks kui riigikogulastel, ministritel ja kantsleritel oleks kohustus teha näiteks 2 nädalat tööd igal aastal hooldajana mõnes hooldekodus.
k
kossa, kossa!/ 28. september 2018, 09:44
Aga Kaia Iva ju olevat nendega rääkinud. Kas sellest on siis veel vähe. Valitsus rabab täna nii kuis jaksab , et see kurjus, millega siiani valitsused tegelesid, heastada ja rahvas võimalikult kiiresti, peale valimisi, heaoluriiki toimetada.
o
Ole mõistlik/ 28. september 2018, 09:47
Sa oled julm sadist! 2 nädalat aastas! 2 Päeva nelja aasta jooksul kannataks veel kuidagi ära.
v
28. september 2018, 10:02
a
Asi/ 28. september 2018, 09:14
läheb väga hulluks siis, kui tuleb kütteperiood. Muu elab veel kuidagi üle, aga kui tuleb ahju või pliiti kütta, siis kulub palju aega ja tuleb valvas olla,et üksielav vanainimene mõnd lollust ei tee.
v
28. september 2018, 10:02
võta kantsler hooldajaks
v
vaegur/ 28. september 2018, 10:37
kui olex vaid minu teha/võtta
m
maakas/ 28. september 2018, 08:55
ju vaja siis see hooldamine ära keelata või pista raskete kuritegude kategooriasse?
m
mõtlik/ 28. september 2018, 09:39
inimesed peaksid uhked olema , et suudavad korraga vaesed olla ja veel hooldajad ka.
aga olgem mureta , tänane valitsus hoolib , selles võid kindel olla.

v
vat siis/ 28. september 2018, 08:33
nüüd jõudis kohale miks inimene šveitsi palus ennast tuua.
j
Juula Juurakust/ 28. september 2018, 11:31
Olen ka eutanaasia poolt või vähemalt antaks ametlikult võimalus inimestel anda teada otsusest, et keeldub elustamisest. Kurb ja valus näide oma suguvõsast, kus vanamemm külastamise ajal iga kord needis oma lapsi ja lapselapsi, et nad ei lase tal isegi surra, et iga kord kui tal infarkt või ise oma piinadele lõppu tehes ravimeid hulgi sisse ajas või üritas end uputada, kutsuti kiirabi ja elustati vanamemm edasi piinlema, selline olukord kestis üle 5 aasta, tal oli puusaluumurd, miski kallis operatsioon küll tehti, aga valudest lahti ei saanud, aga seda surmale vaahelesegamist õigustati inimliku humaansusena. Eriti julm väikelastega, kes pole võimelised enda eest kostma või teada andma, mida ta tegelikult
tunneb enne või peale järjekordset nn elushoidmise protseduure või operatsioone. Oleme veel uhked, et järjekordselt suudeti surma petta ja piinleme ka ise neid surmalt väljapetetute hooldamisel. On see ikka humaansus või hoopis sadism?
Inimesed püüdlevad elu pikendama, aga tegelikult ei osata elada isegi temale antud elu, peame ikka tegema nii teistele kui endale valu ja vaeva ikka selle elu pikemaksvenitamise ja humaansuse nimel.
o
Olen/ 28. september 2018, 12:21
Ka selle poolt,et minu otsust mitte elustada aktsepteeriksid ja austaksid nii lähedased kui ka arstid.
e
Eino Taruk/ 28. september 2018, 13:44
"Olen ka eutanaasia poolt või vähemalt antaks ametlikult võimalus inimestel anda teada otsusest, et keeldub elustamisest."
Esimese poolt ei ole, kuna seda hakataks peagi kuritarvitama riigi koormuse vähendamiseks, eriti rahva vananedes. Kuritarvitamine toimuks vargsi, juriidiliselt korrektsel moel, kuid siiski toimuks vanurite survestamine ja mõjutamine "õige" valiku suunas.
Teine, elustamisest keeldumine, see peaks olema loomulik õigus,
j
Juula Juurakust/ 28. september 2018, 17:49
Olen juba pikemat aega uurinudseda asja ja egas see nii väga lihtne toiming olegi. Ise pead tegutsema, ilma kellegi teise oma lähedaste või sugulaste kaasamiseta, kontrollitakse ka kas oled adekvaatne otsuse tegemisel, ei hakka pikalt seletama, aga lõpus ka antakse ainult sinule endale võimalus, kas tahad või ei olles iseendaga üksi, võetakse võimalus kellegi teise mõjutamine, isegi kui sa ise sooviksid, et keegi "su kätt" tuleks sel momendil hoidma. Aga see on pea ainus võimalus enda soovil vabaneda piinarikkast lõpust, mis paratamatult võib kaasneda surmava haiguse puhul. Pole ka eriti odav protseduur, mis ka välistab kellegi huvides manipuleerida, pigem manipuleeritakse praegu raskelt haigete ja nende omastega, andes neile lootust tervenemiseks kallite rohtudega, aga eks oled kuulnud ise ka kui väike protsent, kes on saanud elu pikendada üle paari-kolme aasta. kuigi jah, mu ema sai peale poolt aastat haiglas kiiritusravi ja ligi 4 aastat invapensionl tervise taastamist juurde üle 30 aasta tegusat elu, nägi lapselapsedki ära ja aitas neid hoida ja alles paar kuud enne surma tundis, et tervis halvenenud, aga ei tahtnud ka arsti juurde minna, olles ravitseja tütar, teadis, et kuidas sellisel korral toimida ja minek ei olnud eriti vaevarikas, minul kahjuks pole selliseid võimeid, pean lootma ainult omaste humaansusele.
Aga teine lugu kui peale elustamist pole enam võimalust ise otsuseid teha, selle teevad teised ja nagu tuhandeid näiteid, pikendatakse vastu su tahtmist arstide ja rohtudega mitte ainult sinu kannatusi vaid lisaks ka hooldajate omi.
m
mida/ 28. september 2018, 08:26
siis selle nn uuringu teadmisega peale hakata? Kas muutub sellest midagi paremaks neile, kes hooldavad? Arvatavasti jälle valimiseelne tõmblus ja lubaduste laviin. Ja vaadates tõesti kes kuipalju lihtsalt ühelt töölt teisele hüppamisega saab, kaob igasugune lootus, et allpool lihtsa inimese jaoks midagi muutub.
n
nii on/ 28. september 2018, 08:16
Kuni mammi/papi saab ise hakkama, siis joodikpojal/tütrel vanemate pension taskus ja on hea olla hooldaja küll, riik toetab ka veel paarikümne euroga, haigekassa ka olemas. Aga kui mammi/papi tervis suht viletsamaks läheb, ega siis muud kui jõkke... Paraku see nii on eluheidikutega
t
Tööd ei ole/ 28. september 2018, 08:10
hakka hooldajaks ja kohe fikseerib statistikaamet sind kui tööl käivat . Samas tasu selle hooldamise eest on muinasjutuliselt väikene.
m
Muidugi/ 28. september 2018, 08:38
See pole tasu vaid mõnitamine! Selle 15€ eest mis mulle lapse hooldamise eest makstakse, selle eest ei saa poolt kuus vajaminevat ravimikarpigi. Ja neile kes otsa küsinud, et miks ma siis oln hooldja talle?! Aga olen ju lapse hooldaja 24/7 ja mul on ka vaja ravikindlustust. Jah läheksin ise tööle ja palkaks hooldaja, aga kes see loll tuleb selle riigi poolt määratud summa eest? Isegi meie pakutud 40% koormusega 600€ kuus kätte tulevad ja kahkuvad kuu max paari järel, sest lihtsalt ei jaksa rohkem.
"
???/ 28. september 2018, 07:30
"Uuringust selgus, et paljud enesetapu teinud hooldajad ei olnud viimasel aastal tööl käinud, mis ühtlasti tähendab, et neil ei olnud võimlust vahepeal teise keskkonda saada..."
Kas tahavad "teadlased" sellega ütelda, et töötute peaprobleem ei olegi töö ja sissetuleku puudumises?
n
28. september 2018, 07:44
Neil ju on töö, mille eest riik maksab neile hel juhul 20€ kuu, enamasti ei maksta sedagi, las lähedased hooldavad niisama. 24/7 teist inimest hooldsda on töö ja ilma vabade päevadeta. Ma ei tea, kas see uuringu tegija ka muid uuringuid hooldajate kohta plldse vaatas, aga hooldajad vananevad bioloogiliselt kordi kiiremini, organism lihtsalt ei pea vastu sellele füüsilisele ja vaimsele koormusele.
k
Kaua sa/ 28. september 2018, 07:50
132 euroga kuus elad--kui ainult kom. maksetele kulub 250 eurot kuus!
Müüd oma maist vara--kuni seegi otsas!
1
28. september 2018, 09:29
132 euroga ei elagi, aga õigust toimetulekutoetust saada sul ka ei ole siis on see juba sigadus inimeste vastu.
t
tuhajuhan/ 28. september 2018, 07:29
Väga karm! Mis hoolealustest siis sai?
o
28. september 2018, 07:45
Otsiti järgmine hooldaja või paigutas ov ta hooldusasutusse.
s
28. september 2018, 07:26
Siiralt loodan, et valitsus teeb siit omad järeldused.
e
Ei tee,/ 28. september 2018, 07:32
m
Muidugi teeb!/ 28. september 2018, 07:52
Uuel aastal teretamas neil 500-1000 eurone palgatõus!
o
28. september 2018, 09:31
Oi jummal kui rumal võib inimene olla! Poliitikud ei tee sellest mingit järeldust, kui siis tuleb hooldajad sundida üldse tasuta hooldama ja ravikindlsutus ka ära võtta, et nad usinamalt tööd otsiksid!
v
valitsus / 28. september 2018, 11:13
ei käi Õhtulehte ja inimeste arvamusi lugemas. Neid ei huvita sellised "väikesed" mured, neil on vaja määrata endale kompensatsioone jms.
s
S./ 28. september 2018, 07:25
Mul jäi sellest väga vähe puudu... Tuli hooldada korraga mõlemat, ema ja isa. Kõige imelikum, et kui nad elus olid ja ei tohtinud endale nõrkust lubada, sain nagu hakkama, aga hiljem tuli tagasilöök. Tervis läinud (seljavalud,närvihäired, masendus), rahatu, töö- ja karjäärivõimalused läinud, elu parimad aastad möödas... leidsin end ühe hetkel psühhohaiglas pärsat suitsiidikatset. Kas olin nõrk?
q
qasw/ 28. september 2018, 08:02
Ma pole ametlikult hooldaja. Mina pean lihtsalt möödaminnes hoolitsema oma kahe vanaema eest. Loomulikult on nad mulle väga kallid, aga kahjuks jääb mul enda elu elamata. Tihtipeale on vihahood jne. Ma ei ole vanaemade peale kuri ja ei mõtle nendest halvasti, pigem ajavad muretud ja tuimad sugulased närvi. Tahaks ka sedasi elada nagu teised sugulased, et saan paar nädalat oma asjadele mõelda, ainult oma asjadele. Aga ei. Pean E-R käima vanaemade juures ja mõtlema ainult vanaemade asju, kust nendele poest kõige õigemaid asju saada jne. Vahel pole aega endale riideidki osta. Nädalavahetusel on siis see aeg kui ma saan omaette olla. Keegi ei saagi kohustada kõiki sugulasi vanaemade eest joosta, kuid häbematu on ka see kui mõni tütar kord aastas ainult külas käib. Või teine asi, et elame kõik sama kaugel vanaemast, aga keegi teine ei jõua kuidagi vanaemale külla. Kõigest 20 minutit sõitmist.
v
vana kesik/ 28. september 2018, 09:37
Vaesus pole häbiasi, selle üle võib lausa uhke olla .
e
Eino Taruk/ 28. september 2018, 12:21
"leidsin end ühe hetkel psühhohaiglas pärsat suitsiidikatset."
Mis lisab renomeesse veel mõned ametid misa enam pidada ei saa, näiteks need kus tuleb omada relva

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee