Eesti uudised

VIDEO | Samat loobub Harjumaal lõunasuunaliste liinide teenindamisest (10)

Ohtuleht.ee, 27. september 2018, 23:16
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Bussiettevõte Samat loobub 8. oktoobrist Harjumaal lõunasuunaliste liinide teenindamisest, peale mida hakkab neid teenindama uus vedaja.

Põhja-Eesti ühistranspordikeskus korraldab uue ühistranspordi hanke ja loodab oktoobriks leida uue vedaja Tallinnast Peetrisse, Jürisse ja Kosele suunduvatele liinidele, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Maanteeameti teatel on tegemist esmakordse juhtumiga ja eeldab, et reisijate jaoks midagi ei muutu ja ka oktoobris toimub doteeritud maakonnaliinidel liiklus tavapäraselt.

Samati juhatuse liige Karel Prikk tõi liinilepingu lõpetamise põhjustena esile, et riigipoolne dotatsioon ei kata ära kasvanud kütuse-ja bussijuhtide palgakulu. Samuti olukorra, kus riik on oluliselt kahjustanud konkurentsi, pannes Harjumaal riigipoolsed tasuta liinid kõrvuti konkureerima eraettevõtte kommertsliinidega.

10 KOMMENTAARI

t
Tasuta Harjumaal? 28. september 2018, 06:21
Millises bussis saab tasuta Harjumaal sõita?
i
irw 28. september 2018, 01:13
asja jume ikka allapekstud hind, ei saa enam maavalitsusse kirjutada ka et tahan rohkem raha ... arvas vist et saab juhile igavesti 800 eurikut maksta ning kütuse liiter ei kalline.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee