Eesti uudised

Nõude täitmiseks tuleb tõsta mälupulkade-telefonide-arvutite hinda või võtta see raha maksumaksja taskust

Kas loomeinimeste rahanõue ajab nutiseadmeid ostma Lätti? (24)

Arvo Uustalu, 27. september 2018 21:50
VALITSUS LINTKASSETI AJASTUS: Tanel Padar nendib, et Eesti valitsus ei ole seadusandlust tänapäeva reaalidega kooskõlla viinud.Foto: Aldo Luud

Eesti loomeinimesi esindavad üheksa organisatsiooni pöördusid riigi vastu kohtusse, et saada kätte isiklikuks tarbeks kopeerimise tasud nelja aasta eest summas 38 miljonit eurot. Seda tagasiulatuvalt. Kui kohus nõude rahuldab, hakkab iga Eestis ostetav telefon, mälupulk, arvuti, televiisor või muu salvestamisega seotud seade rohkem maksma või tuleb loomeinimeste nõudmine maksumaksjal kinni maksta. 

„Autori, esitaja ja fonogrammitootjana tunnen nii mina kui ka minu kolleegid, kuidas lintkasseti ajastusse kinni jäänud valitsuse määrus on meilt ära võtnud ühe võimaluse, kuidas muusika loomist mujal Euroopas rahastatakse. Valitsuse poolt pakutud võimalus koguda tasu helikassett-makkidega tehtud salvestuse eest on tegelikult sama, kui saarte vahel sõitvatel praamidel oleks autopileti müümise asemel lubatud võtta tasu ainult hoburakenditelt“ lausus Eesti Esitajate Liidu juhatuse liige Tanel Padar loomeliitude ühises pressiteates.

Määrus on ajale jalgu jäänud

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.02.2019
Riigikogu hakkas tühja kasseti tasu analüüsima
01.10.2018
Vaiko Eplik: kaalun edaspidi varianti oma teosed Taanis või Rootsis registreerida
27.09.2018
VAATA JA IMESTA | Palju teenis Vaiko Eplik tänavu enda muusika müügist
26.09.2018
Loomeinimesed eesotsas Tanel Padariga nõuavad riigilt kohtu kaudu 38 miljonit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee