Eesti uudised

Taksojuhti elektrišokirelvaga ähvardanud mees saadeti vangi  (3)

Siim Randla , 28. september 2018 06:37
Harju maakohus mõistis vangi mehe, kes jättis taksosõidu eest maksmata, lõi juhti ja käivitas ähvarduseks arvatavalt elektrišokirelva. 

Süüdistuse järgi kasutas Marek taksoteenust, aga  selle eest tasuda ei soovinud ja tõukas maja trepikojas taksojuhti rinnapiirkonda, mille tagajärjel too kukkus ja lõi selja vastu seina ära. Pärast ähvardas Marek sohvrit esemega, mis tolle arvates oli elektrišokirelv; ta suunas selle ohvri  poole ja lülitas sisse. Taksojuht  ehmus ja taganes, sest tundis reaalset ohtu oma elule ja tervisele, oli ju Marek oli tema suhtes juba tarvitanud füüsilist vägivalda.

Marekile esitati süüdistus kehalises väärkohtlemises ja saadeti kohtu alla. Nüüd asja arutanud Harju maakohus karistas Marekit kuue kuu pikkuse vangistusega, millest arvas maha eelmise, jaanuarikuise Harju maakohtu otsusega mõistetud ja ära kantud nelja kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse. Kandmisele kuuluvaks liitkaristuseks mõistis kohus ühe kuu ja kaks päeva vangistust.Kohus mõistis Marekilt välja  ka  sundraha summas 750  eurot. 

Samal teemal

11.08.2018
Taksojuhi lõualuu puruks löönud Taani vutistaar vabandas toimunu pärast