Maailm

„Mul oli raske hingata ja ma arvasin, et Brett tapab mu veel kogemata ära!“

„Olen nii hirmul!“ USA ülemkohtu kandidaadi ohver räägib oma lugu (45)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. september 2018 18:23
Professor Christine Ford senati õiguskomisoni eesFoto: Reuters/Scanpix
Professor Christine Ford, USA ülemkohtu kandidaat Brett Kavanaugh' seksuaalrünnaku väidetav ohver, asus neljapäeva hommikul Kapitooliumimäel senati õiguskomisjoni ees ülestunnistusi andma. Naine sõnas, et kardab kohutavalt, ent peab rääkimist oma kodanikukohuseks.

Ford ja Kavanaugh üksteisega silmitsi ei pea seisma. Küll aga on saalis ka  pikaajaliselt seksuaalkuritegudega tegelenud prokurör, kel vabariiklaste partei esindajad palusid senativälise eksperdina nende nimel küsimusi esitada. Kuna Kavanaugh on vabariiklasest president Trumpi valik, on eksperdi kohalolek vajalik ilmselt nii selleks, et vältida huvide konflikti kui ka selleks, et vabariiklastest ei jääks n-ö ohvrivastast muljet, kuna küsimusi esitab siiski neutraalne osapool. Pärastlõunase seisuga on kaheksa senati vabariiklast otsustanud lasta prokuröril nende asemel rääkida.

Samal teemal

Kavanaugh ise eitab, et rünnak nii Christine Fordi, aga ka teda sarnastes episoodides süüdistanud Deborah Ramireze ja Julie Swetnicki suhtes üldse toimus.

Ford alustab sellest, kuidas rünnak teda mõjutas. Praeguseks on toimunu mõju vähenenud, ent saatuslikule õhtule järgnenud nelja aasta jooksul oli naisel väga raske. Tal oli probleeme õppeedukusega ning teiste inimestega suhtlemisel - eriti poistega, keda tal pärast Kavanaugh' tegu väga raske usaldada oli.

Ford räägib oma loo. „Mind tõugati voodisse ja Brett ronis mulle peale. Ta hakkas oma kätega mööda mu keha liikuma ja puusadega minu vastu hõõruma. Ma karjusin, lootsin, et äkki allkorrusel keegi kuuleb ja üritasin tast eemale pääseda, aga ta oli raske. Brett käperdas mind ja üritas mu riideid seljast kiskuda.“

Ta jätkab: „Uskusin, et Brett võib mu ära vägistada. Üritasin veel karjuda. Ta pani käe mu suule, et ma vait jääksin. Ausalt öeldes hirmutas just see viimane asi mind kõige rohkem ja mõjus mu elule kõige rängemalt. Mul oli raske hingata ja ma arvasin, et Brett tapab mu veel kogemata ära!“

Väriseva häälega tunnistab Ford, et ei mäleta tollest õhtust ehk nii palju, kui hetkel vaja oleks, kuid on mingid detailid, mida ta mäletab peensusteni. Toas oli ka Kavanaugh' sõber. Kui Fordilt küsiti, mida ta siis kõige erksamalt mäletab, vastab ta: „Nende naeru. Nende valju naeru ja seda, et neid lõbustas see, mis minuga toimus.“

Kui silmnähtavalt emotsionaalne Brett Kavanaugh ise tunnistajapinki istus, kordas ta taas, et pole midagi sellist teinud ja et kogu ahistamissaaga on demokraatide väljamõeldis. Skandaal on hävitanud ta maine ja muserdanud ta perekonda, sõnas Kavanaugh.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee