Maailm

Ajakirjaniku mõrvanud Taani leiutaja kurdab, et eluaegne vangistus on ebaõiglane (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. september 2018 15:32
Mõrvarist leiutaja Peter Madsen (paremal) pärast merelt pääsemistFoto: AFP/Scanpix
Apellatsioonikohus ei rahuldanud ajakirjanik Kim Walli mõrvari soovi tühistada talle määratud eluaegne vanglakaristus, vahendab BBC.

Roostlannast ajakirjaniku Kim Walli jõhkralt mõrvanud ning seejärel naise surnukeha tükeldanud Taani leidur Peter Madsen õiendas apellatsioonikohtus, et talle määratud eluaegne vangistus on ebaõiglane. Madsen soovis, et tema karistus lühendataks 14-16 aasta peale. Kolmapäeval otsustas kohus Madseni kaebuse rahuldamata jätta.

Samal teemal

Wall läks eelmise aasta augustis Madseni allveelaeva pardale leiutajast ja tema veesõidukist lugu tegema. Ehkki Madsen eitab ajakirjaniku mõrvamist, on ta üles tunnistanud, et tükeldas naise keha ja viskas kehaosad allveelaevalt merre. Ajakirjaniku surma põhjuseks väidab ta ise olevat õnnetuse. Kõik tõendid aga viitavad sellele, et Madsen mitte ainult ei mõrvanud ja tükeldanud Walli, vaid et kuritegu oli tal juba enne intervjuud hoolikalt läbi planeeritud. Jälgede varjamiseks uputas ta allveelaeva ja teeskles ise merehädalist.

Süüdistajate sõnul on Madseni näol tegemist äärmiselt ohtliku ja jõhkra psühhopaadiga. Enne Walli mõrvamist piinas ta naist. Samuti vaatas ta oma arvutist videoklippe naiste piinamisest ja hukkamisest. Apellatsioonikohus nõustus prokuröride hinnanguga ning jättis eluaegse vangistuse kehtima.

Samal teemal

21.08.2018
Ajakirjanikutapja Peter Madsen võrgutas vangivalvuri
25.04.2018
Taani leiutaja Peter Madsen mõisteti ajakirjanik Kim Walli tapmise eest eluks ajaks vangi
26.03.2018
Madseni kolleeg tunnistajapingis: Peter oli seelikukütt
08.03.2018
Peter Madsen: mina ei ole Kim Walli surmas süüdi