Maailm

Slovaki politsei tabas uuriva ajakirjaniku ja tema kihlatu mõrvarid (3)

Aadu Hiietamm, 27. september 2018 11:31
MÕRVATUTE MÄLESTUSEKS: Küünlad põlemas 28. veebruaril Bratislavas ajakirjanik Jan Kuciaki ja tema kihlatud Martina Kušnirova pildi ees.Foto: AP/Scanpix
Slovakkiat vapustas veebruaris valitsuse ja Itaalia maffia seost uurinud ajakirjaniku Jan Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnirova tapmine. Täna hommikul teatas uudisteportaal Dennik N viitega politseiallikale, et vahistati kaheksa isikut. Nende seas on nii mõrvarid kui ka nende abilised. 

Jan Kuciaki (27) ja Martina Kušnirova (27) surnukehad leiti 25. veebruari hilisõhtul Kuciaki kodumajast Velka Mačas, mis asub pealinnast Bratislavast 60 kilomeetrit pool. Meest oli tulistatud rindu ja naist pähe. Mõrvar oli jätnud surnukehade kõrvale padruneid, mis tähendab allmaailma keeles hoiatust.

Samal teemal

Kuciak töötas alates 2015. aastast  Šveitsi–Saksa meediakontsernile Ringier Axel Springer Media AG kuuluvas portaalis aktuality.sk uuriva ajakirjanikuna. Slovakkia politseiülem Tibor Gašpar ütles, et mõrvamotiiv võib peituda tema tööalases tegevuses. Nimelt olid Kuciaki tähelepanu all peamiselt prominentsed ettevõtjad, kel on ärisidemed nii valitsevate sotsiaaldemokraatide (Smer) kui ka organiseeritud kuritegevusega. Kuciak oli just lõpetamas põhjalikku artiklit, milles tõestati Itaalia maffia seos Slovakkia valitseva partei ja valitsustegelastega.

Jõhker topeltmõrv viis Slovakkia valitsuskriisi. Peaminister Robert Fico pani ameti maha. Uueks peaministriks sai Peter Pellegrini. Ta kirjutas täna Facebookis, et uudis kahtlusaluste vahistamistest teeb rõõmu.

Samal teemal

02.10.2018
PALGAMÕRV: Slovakkia uuriva ajakirjaniku tapmise eest maksti 70 000 eurot
12.03.2018
Slovakkias astus noore ajakirjaniku mõrva tõttu tagasi juba neljas riigiametnik
28.02.2018
Mõrvatud ajakirjanik uuris Itaalia maffia ja Slovakkia valitsuse sidemeid
27.02.2018
Kes tappis uuriva ajakirjaniku ja tema kihlatu? Kas tõesti maffia?