Galeriid

SEPTEMBER PILDIS | Gerd Kanter lõpetas karjääri, paavsti käik Baltimaadesse pani lätlased šoppama ja eestlased palvetama (9)

Toimetas Geidi Raud, 30. september 2018 10:45
Paavst Franciscus Vabaduse väljakul.Foto: Stanislav Moshkov
Paavsti visiit Eestisse, Kettaheitja Gerd Kanteri karjääri lõpp, liiklusohtlikke olukordi tekitavad rekajuhid, president Tallinna maratonil – kõik see ja palju muud põnevat jäi septembris Õhtulehe fotograafide kaamerasilma ette. 

GALERII | Paavst pidas Tallinnas Vabaduse väljakul missat

Paavst Franciscus Vabaduse väljakul. Foto: Stanislav Moshkov

25. septembril Tallinna kesklinnas Vabaduse väljakul toimunud missale pääsemiseks võtsid huvilised juba mitmeid tunde varem järjekorda. Et temperatuur oli kümne kraadi ringis ning tuuleiilid külmkrõbedad, oli õues seismine parajalt piinarikas. Siiski võeti paavst Franciscus eestlaste poolt soojalt vastu. 

GALERII | Kodu sisustama! Paavsti antud vaba päev ajas Riia IKEA umbe

Paavsti antud vaba päev ajas Riia IKEA umbe. Foto: Aldo Luud

Samal teemal

Paavst Franciscus külastas 24. septembril ka Lätit, mille valitsus kuulutas selle õndsa päeva puhkepäevaks. Õhtulehega vestelnud riialased olid veidi pettunud, et nii vähe kaaslinlasi tuli paavsti tervitama, kuid äsja avatud IKEA kauplus oli või sees. Kaupluse autoparkla oli viimse kohani hõivatud, turvamehed suunasid kunded hoopis tühjale väljale poe vastas. Parkimist korraldanud turvamehe sõnul on sellist hullust juhtunud veel paaril päeval pärast kaupluse avamist.

GALERII | 11 tiitlivõistuste medalit võitnud Gerd Kanteri karjäär on lõppenud!

Kettaheitja Gerd Kanter lõpetas oma sportlaskarjääri viimase võistlusega Kadrioru staadionil. Foto: Teet Malsroos

Eesti läbi aegade üks edukamaid sportlasi Gerd Kanter tõmbas 13. septembril profikarjäärile joone alla. Viimast korda nägi Kanterit võistlemas Kadrioru staadionil, kus jäi tema tulemuseks 60.22. Kuigi kettakaar parimate päevade tasemel polnud, siis jääb Kanterit saatama ülidedukas karjäär, mille jooksul võitis ta 11 tiitlivõistluste medalit!

HIRMUTAVAD FOTOD | Rekajuht pildistab autoroolis kõrvalistujat!

Veoautojuht pildistas roolis olles last. Foto: Robin Roots

Rekajuht, kes pildistab juuresoleval fotol nutitelefoniga sõidu ajal oma kõrvalistmel istuvat last, sai tõenäoliselt ägeda pildi, mida Facebookis jagada. Küllap samuti autojuhi ametist unistaval lapsel võis poseerides lahe olla. Kuid keegi ei tea, kui palju võib sellises olukorras jääda puudu sellest, et toredast hetkest saab õudusunenägu ja eeskujuks olevast isast surma toov maanteemõrtsukas.

GALERII | Maailmakoristuspäeva "saak" Pae järvest: tualetipott, lapsevanker ja ostukärud

Maailmakoristuspäev Pae karjääris. Foto: Teet Malsroos

„Prügi koristavad tuukrid meid ei sega!“ kõhistab oma kilekotist nelja karpkala näitav vene kalamees, kes on end koos kaaslastega Lasnamäel Pae järve ääres einelaua taga mõnusalt sisse seadnud. Paraku on vees peale kalade ka palju prügi, mille väljatõmbamiseks pelgalt õngest ei piisa, vaid läheb vaja tuukrite abi. Tuukritele otsustas aga appi minna ka taks. 

GALERII | Vaata, kes käisid Vello Salo filmi esilinastusel

Dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" esilinastus. Foto: Teet Malsroos

Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" on film vanaks saamise ilust. Lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks. Palju väga isiklikke ja tundlikke küsimusi – kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku. Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile? Vello Salo on inimlik vaimulik. Mees, kellel on omad kiiksud ja vigurid, elukogemust ja avarat vaimu, tarkust, mida ta on kogunud ja hoidnud, meie aega välja vedanud.

Michel Sittowi näituse viimane päev Eesti kunstimuuseumis. Foto: Stanislav Moshkov

16. septembril oli kõigil kunstisõpradel viimane võimalus KUMUs näha näitust „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“. Selleks, et näitusele pääseda, tuli isegi kuni kolm tundi järjekorras seista. Järjekorrad veinisid kunstimuuseumis tõesti pikaks. Kui pilet ostetud, tuli seista järjekorras, et näitusesaali pääseda, sest turvamehed lasid inimesi sisse jaokaupa. Vapramad seisid järjekorras lausa kaks-kolm tundi.

FOTOD | Mart Normet pärast 24-tunnist maailmakoristuspäeva saadet: praegu on selgelt eufooriline olukord!

Maailmakoristuspäeva 24 tundi kestnud otseülekanne. Foto: Stanislav Moshkov

„Meil on juba 11 vaatajat“ hüüab Maailmakoristuspäeva telejuht Mart Normet reede öösel meeskonnale 40 sekundit enne seda, kui eetrisse läheb globaalne 24-tunnine otsesaade, mida juhitakse Tallinna ülikoolist. Õhtuleht käis Mardil otsesaate telgitagustes varjuna kaasas.

Kristjan Kannukene: isale anti esialgu kuus kuud elada, aga meil oli kodus nii palju armastust, et ta elas kuus aastat

Laulja Kristjan Kannukene. Foto: Stanislav Moshkov

"Väga tihe õpinguperiood on olnud need kaks aastat,“ räägib muusik ja helilooja Kristjan Kannukene, kes esitles 13. septembril oma teist sooloalbumit "9". Ka alustas ta sügisest muusikaõpinguid vahetusõpilasena Londonis. Kristjan, kes on meile tuttav saate "Eesti otsib superstaari" kuuendast hooajast, rääkis Õhtulehele antud intervjuus, kuidas need kolm aastat on olnud ühed intensiivsemad, aga ka ühed keerulisemad. 22aastane noormees pidi hüvasti jätma oma isaga, kes lahkus pärast aastaid kestnud võitlusi vähiga.

GALERII | Kadrioru valguspidu sai uhke punkti Raekoja platsil

Valgusmängud Raekoja platsil. Foto: Tiina Kõrtsini

Valgus Kõnnib Kadriorus sai 21. septembril punkti Raekoja platsil, kus rahvas nautis suviselt sooja õhtut ja kaunist valgusvaatemängu.

GALERII | Pealinna tänavad täituvad tuhandete maratoonaritega

Allar Levandi Tallinna maratonil jooksjaid ergutamas. Foto: Tiina Kõrtsini

President Kersti Kaljulaid läbis Tallinna poolmaratoni. Foto: Tiina Kõrtsini

Isa ja poeg jagasid riigisaladust Vene sõjaväeluurele, üks kahtlusalustest on kaitseväe ohvitser

Prokuratuuri korraldatud pressikonverents, kus avalikustati riigireetmises kahtlustatavate meeste nimed. Foto: Martin Ahven

3. septembril pidas kaitsepolitsei riigireetmises kahtlustatavana kinni kaks meest, Deniss Metsavas (s 1980) ja Pjotr Volin (s 1953). Kuriteo toimepanemise ajal töötas Metsavas Kaitseväe peastaabis.

FOTOD | Miljardär tuli oma 40 miljonit dollarit maksva luksusjahiga Tallinnat nautima

Bruce Grossman oma luksusjahil Tallinna sadamas. Foto: Robin Roots

4. septembril randus Tallinna sadamas luksusjaht Forever One, mille omanikuks on miljardär Bruce Grossman. Bruce Grossman on koos õe Cynthiaga maailma suuruselt kolmanda Coca-Cola pudeldaja Grupo Continental omanikud. Continental kompanii on üks Mehhiko edukamaid ärisid ning Grossmanid Mehhiko ühed rikkamad inimesed.

GALERII JA VIDEO | „Jälle traktoripolt või nael? Ei, viikingiaegsed hõbemündid!”

Madisepäeva lahinguplatsil toimus metallidetektoritega suur ühisotsimine. Foto: Aldo Luud

„Peale naela veel midagi said?” kostab küsimus keset põldu. „Ainult naelad! Ainult naelad!” kõlab vastuseks hüüe, naeru täis. Esimene põld, mille aktsiooni „Madisepäev 2.0” 45 vabatahtlikku koos arheoloogide ja muinsuskaitse inimestega ette võtab, on lahke naelte, poltide ja muude roostetanud vidinate poolest. Mullast tahab detektorivilina saatel välja pääseda ka keskaegne hobuseraud, aga see on ka kõik. Esialgu.

VIDEOINTERVJUU | Selgeltnägija Cerli Sarv: selle õhtu tahtsin ma kohe prügikasti visata

"Hommikusöök staariga" külaline Cerli Sarv. Foto: Robin Roots

"Selgeltnägijate tuleproovi" uues hooajas lööb kaasa ka Metsatöllu endise trummari Marko Atso särav kaasa Cerli Sarv, kel on selgeltnägija ja tervendaja võimed. "Mulle jääb see õhtu eluks ajaks meelde. Ma tahtsin selle õhtu juba prügikasti visata," räägib Cerli oma esmakohtumisest Metsatölluga. "Kui ma kohale jõudsin, siis ma nägin-kuulsin viimast lugu. Ja kui nad kummardama tulid – higised, haisvad ja karvased mehed, siis ma mõtlesin "Oh, my God", miks ma siia tulin! Ühtegi ilusat meest ka siin ei ole!"

„Puuduta mind!“ 41. saade | Errol Varese ja Marek Laimetsaga Kalevipoegade radadel

"Puuduta mind" müstiline võte Iru linnamäel. Foto: Jörgen Norkroos

Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 41. saate salvestuse kohaks oli püha Iru Linnamägi ja külalisteks Marek Laimets ja Errol Vares. Selles saates räägiti Kalevipoegade legendidest ja teekondadest nii siin, kui sealpool piiri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee